Gamtos mokyklos vaikai žino, būti atsakingam – smagu
Panevėžio gamtos mokykla daug dėmesio skiria visuomenės sąmoningumo ugdymui tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Renginiai, mokymai, edukacinės programos, projektinės veiklos formuoja mokinių aplinkosauginio mąstymo ir tvaraus gyvenimo įgūdžius. Kupinas darbų, naujų patyrimų buvo ir šis ruduo.
Mokykla kasmet lapkričio pabaigoje aktyviai įsijungia į Europos atliekų mažinimo savaitės kampaniją. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklų 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti šviečiamojo pobūdžio iniciatyvoje – viktorinoje „Rūšiuoji + perdirbi = saugai + taupai“. Renginį organizavo metodininkė Regina Jakštonienė. Pateiktos užduotys supažindino su atliekų sukeliamomis problemomis, neigiamu poveikiu gamtai, skatino savo aplinkoje tinkamai pasirūpinti atliekų tvarkymu.
Gamtos mokykla į edukacines veiklas telkdama kitų mokyklų mokinius, skatina ir savo vaikus palaikyti kitų įstaigų ekologines iniciatyvas. Taip būrelio „Keliauk su Boružiuku“ ugdytiniai, vadovaujami mokytojos Loretos Jankūnienės, labai sėkmingai atstovavo mokyklą respublikiniame projekte „Vabzdžių gamyba iš antrinių žaliavų“ ir pelnė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos padėką.
Paskutinį lapkričio šeštadienį mokykloje minima ir tarptautinė pasipriešinimo pirkiniams arba „Nepirk nieko“ diena, siekiant atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai. Tai viena iš pilietinių iniciatyvų, kviečiančių kasdien vartoti atsakingai, siekti mažinti kasdieniame gyvenime susidarančių atliekų kiekį.
Minint ,,Nepirk nieko” dieną Gamtos mokyklos ugdytiniai dalyvavo popietėje, kurios metu išklausė gidės Daivos Mulevičienės pasakojimą apie šios dienos reikšmę, idėją. Vaikai analizavo, kokių pirkinių būtų galima atsisakyti, dalinosi savo gyvenimiška patirtimi. Renginyje leitmotyvu skambėjo mintis ,,pirk apgalvotai”. Daugeliui buvo netikėta, kai metodininkė Inga Minkevičienė pasiūlė pirktinius domino, šaškių, kitus stalo žaidimus pakeisti jų analogais, kuriuos galima pasigaminti iš buityje nebereikalingų atliekų. Sužavėti pačių pasigamintais žaidimais, vaikai padarė išvadą, kad žaidimo taisyklės nesikeičia, o jį pasigaminę sutaupo pinigų ir patiria kūrybinį gaminimo džiaugsmą. Žaisdami šiuos ekologiškus žaidimus programos „Kaip prisijaukinti lapę“ dalyviai linksmai ir prasmingai praleido laiką Gamtos mokykloje, ugdėsi tvaraus gyvenimo nuostatas.
Panevėžio gamtos mokykla „Nepirk nieko” dienai paminėti pakvietė ir Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikus į nuotolinius mokymus „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau“. Tai viena iš mokykloje įgyvendinamo aplinkosaugos švietimo projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis“, finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės, veiklų. Jose dalyvavo apie 260 vaikų iš 10 miesto lopšelių-darželių, kurių ugdytiniai kartu su mokytojomis ne tik klausėsi metodininkės Valdos Briedienės aiškinimo, bet ir patys dalyvavo praktinėje veikloje bei įtvirtino žinias, kaip reikia rūšiuoti atliekas. Smagu buvo nuotoliniu būdu susitikti kelių įstaigų vaikams ir pedagogėms bei pasidalinti mintimis, kaip būti draugiškesniems aplinkai.
Aktyvus dalyvavimas Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijoje, tarptautinės „Nepirk nieko” dienos paminėjimas – puiki proga pradėti rūpintis aplinka, mažinti atliekų kiekį ir vartojimą. Gamtos mokyklos renginiuose dalyvavę vaikai žinos, kaip galime tapti sveikesnės ir sąmoningesnės bendruomenės nariais. Jiems šūkis „Būk atsakingas – tau patiks!“ nėra tušti žodžiai, jie tampa puoselėjama vertybe.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!