Foto Jurijaus Narbuto
Gražus Panevėžio ir Šiaulių esperantininkų bendravimas
Į Panevėžio trečio amžiaus universitetą (TAU) mokytis tarptautinės Esperanto kalbos susirenka negausus studenčių, bet labai draugiškas pulkelis. Iš Dembavos atvažiuoja Liuda Narbutienė, šią kalba yra mokęsis ir moka sūnus Jurijus ir marti Gražina. Iš Uliūnų mokytis atvyksta buvusi Panevėžio kolegijos dėstytoja Margarita Jarašiūnienė. Ji juokauja, kad smegenis visada reikia įdarbinti, kad nesnaustų. Iš Paįstrio penktadieniais atvažiuoja Ona Striškienė, nes pamokos būna vieną kartą savaitėje. Jas moko entuziastė Panevėžio Esperanto klubo „Revo“ pirmininkė Vida Kulikauskienė. Universitete yra mokomasi ir kitų kalbų – lenkų, anglų, prancūzų, vokiečių. Veikia ne tiktai kalbų, bet ir meno, istorijos ir kiti fakultetai.
Kovo 17 d. Į Panevėžį, į svečius pas Panevėžio esperantininkus, buvo atvykę šiauliečiai. Šventė vyko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje. Į ją rinkomės maloniai pakviesti mokyklos direktorės, Panevėžio Esperanto klubo „Revo“ pirmininkės pavaduotojos, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus vadovės Danutės Kriščiūnienės. Į svečius buvo atvykę Šiaulių Esperanto klubo „Ruto“ ir pedagogų senjorų klubo „Šviesa“ nariai. Pedagogai suvaidino spektaklį „Karalius ir karalienė“, o entuziastingieji esperantininkai parodė spektaklį ‚Bremeno muzikantai“ Esperanto kalba.
Šventę atidarė ir susirinkusiuosius pasveikino Panevėžio Esperanto klubo „Revo“ pirmininkė V. Kulikauskienė. Renginį sumaniai vedė direktorė D. Krikščiūnienė. Kalbėjo ilgametė Esperanto kalbos mokytoja Palmyra Lukoševičienė. Ji pristatė į Esperanto kalbą išverstas ir jos išleistas knygas . Viena jų tremtinės, tautodailininkės Aldonos Brazdžionytės-Oškeliūnienės knyga „Po šiaurės pašvaiste“, esperantiškai „Sub la nordliumo“. A. Oškeliūnienė yra gimusi Panevėžio rajone Jutiškių kaime. Mokėsi Panevėžyje, buvo ištremta, grįžusi su vyru Vladu gyveno Panevėžyje, palaidoti Paįstryje. Savo eiles skaitė panevėžietė Onutė Šerėnienė ir paįstrietė Ona Striškienė. O. Striškienė susirinkusiems kalbėjo apie tik ką praėjusią Knygnešio dieną (kovo 16 d.), knygnešius. Pažymėjo, jog nemažai moterų buvo knygnešėmis arba talkininkavo šeimos nariams. Kvietė aplankyti Ustronėje esantį Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejų, pagerbti knygnešių kapus.
Vyko vairūs žaidimai, jie žaisti Esperanto ir lietuvių kalbomis. Labai įdomiai pasirodė du suaugę Panevėžio neprigirdintys iliuzionistai. Dainuota Esperanto kalba, siekiant kuo greičiau įsiminti žodžius. Pasikeista tarp klubų ir asmeniškai dovanėlėmis ir savo sukurtais suvenyrais. Vaišintasi prie pačių pasidengtų stalų. Ilgai bendrauta, nes turime daug nuoširdžių draugų, juk Panevėžio ir Šiaulių klubus siena sena draugystė.
Ona Striškienė, Panevėžio Esperanto klubo „Revo“ narė
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!