ESO nuotr.
Į Lietuvą parskrendantys gandrai grįš į saugius lizdus
Pavasaris – tai ne tik šylanti oro temperatūra, atgimstanti gamta, bet ir sugrįžtantys paukščiai. Turbūt vieni labiausiai laukiamų – baltieji gandrai. O tam, kad nacionaliniu paukščiu laikomi gyvūnai turėtų kur saugiai grįžti, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kasmet sutvarko ar į saugias vietas perkelia virš šimto gandralizdžių. Šie metai – ne išimtis.
„Baltasis gandras laikomas mūsų šalies nacionaliniu paukščiu, o žmonės mėgsta ir vertina jo kaimynystę. Mes taip pat norime prisidėti prie tokios saugios kaimynystės skatinimo, todėl rudenį jau išlydėjus paukščius ir artėjant pavasariui tvarkome ant elektros linijų atramų įrengtus gandralizdžius ar randame jiems saugesnes vietas. Atlikus darbus, gandrai gali grįžti į saugesnę aplinką, o gyventojams užtikrinamas patikimas ir nenutrūkstamas elektros tiekimas“, – teigia ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.
ESO specialistai, prieš tai suderinę planus su Aplinkos apsaugos agentūra, savo eksploatuojamų elektros skirstomųjų tinklų zonoje kasmet sutvarko ar į saugias vietas perkelia daugiau nei šimtą gandralizdžių.
Vien per paskutinius metus ESO sutvarkė ar į saugesnę vietą perkėlė net 141 gandralizdį. Ankstesniais metais šis skaičius taip pat viršydavo šimtą. 2023 metais buvo perkelti ar sutvarkyti 138 gandralizdžiai. Visi darbai atliekami stengiantis nepadaryti jokios žalos paukščiams.
Baltieji gandrai dažniausiai lizdus susineša ir peri ant pastatų stogų, medžiuose, ant vandentiekio bokštų ir elektros linijų atramų. Visgi pastarosios nėra natūrali gandrų buveinė, o pavojingai sukrauti lizdai gali kelti pavojų tiek patiems gandrams, tiek sąlygoti elektros skirstymo tinklo gedimus.
ESO inf.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!