IKI nuotr.
„Išėję – sugrįžta, atėję – lieka ilgam“: nauja „Iki“ darbdavio įvaizdžio kampanija atskleidžia darbuotojų lojalumo paslaptis
Į retą bendrovę atgal grįžta tūkstančiai darbuotojų, o kas ketvirtas komandos nariu yra jau daugiau nei 10 metų. Tokie faktai jau savaime byloja apie prekybos tinklo „Iki“ kaip darbdavio patrauklumą. Tačiau dar geriau visus privalumus įvardyti gali patys darbuotojai – būtent jie tapo naujos „Iki“ darbdavio įvaizdžio formavimo kampanijos herojais. „Išėję – sugrįžta, atėję – lieka ilgam“ – su tokiu šūkiu į vasarą įžengė bendrovė, šiemet darkart įvertinta prestižiniu „Top Employer 2024 Lietuva“ sertifikatu.
Kampanijos žinia apjungia sugrįžtančių ir ilgamečių darbuotojų istorijas. Užimantys įvairias pareigas skirtinguose miestuose ir padaliniuose, jie atskleidžia, kodėl išbandę kitas darbovietes vėl grįžo į „Iki“ arba kokios papildomos naudos bei tobulėjimo galimybės lemia, kad bendrovės nesinori palikti.
„Prekybos tinklai susiduria su paradoksu: automatizavimas plečiasi, tačiau tam tikrų užduočių, kurias gali atlikti tik žmonės, svarba išlieka nepakitusi. Dėl to ypač opus klausimas yra didelė darbuotojų kaita, kuria mažmeninė prekyba pasižymi visame pasaulyje. Tuo tarpu „Iki“ gali pasigirti reikšmingais ilgamečių ir grįžtančių darbuotojų skaičiais. Apie 1,5 tūkst. kolegų čia jau dirba 10 ir daugiau metų. Dar virš 1,3 tūkst., išbandę savo jėgas kitur, yra grįžę. Tai yra svarbus patvirtinimas, kad darbuotojai renkasi mus dėl draugiškos darbo atmosferos ir gerų, jiems asmeniškai palankių darbo sąlygų. Siūlome ypač gausų papildomų naudų krepšelį, taip pat plačias tobulėjimo, karjeros galimybes, ką įrodo ir konkretūs kolegų pavyzdžiai“, – sako Monika Milė, „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Dėmesio centre – penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose dirbantys darbuotojai: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Pastarasis ypač aktualus tuo, kad čia „Iki“ sukūręs daug darbo vietų tiek kulinarijos, tiek logistikos centruose.
Kampanija „Išėję – sugrįžta, atėję – lieka ilgam“ vyks įvairiuose kanaluose – socialiniuose tinkluose, radijuje, spaudoje, žiniasklaidoje, televizijoje. Pasak M. Milės, ji ne ką mažiau svarbi ir vidinės komunikacijos prasme. Norima dalintis sėkmingais pavyzdžiais ne tik išorėje, bet ir su kolegomis įmonės viduje, taip dar labiau stiprinant komandą bei primenant apie visapusiškas galimybes.
Karjeros perspektyvos – ne pažadas, o realybė
„Šia kampanija kreipiamės į tuos, kurie linkę išbandyti darbus skirtingose įmonėse ir pozicijose. Tai aktualu ir jauniems darbuotojams dar ieškantiems savo profesinio kelio. Sakome, kad mielai priimsime atgal išėjusius ir norinčius sugrįžti. Net jei praėjo daug metų, ir darbuotojas kilo karjeros laiptais kitoje įmonėje ar net dirbo kitoje šalyje. Visi jie laukiami, o sugrįžtantys neretai teigia, kad „Iki“ jie jautėsi geriausiai“, – pasakoja M. Milė.
Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad daugiau nei 30 proc. sugrįžusių darbuotojų – jauni specialistai, kurių amžius yra iki 34 metų. Anot jos, tai rodo, kad žmonės teigiamai vertina įmonės perspektyvas.
Vienas iš bendrovės privalumų – galimybės išbandyti skirtingas darbo pozicijas jos viduje. „Iki“ kilti karjeros laiptais turi sąlygas visi, net ir pradėję nuo paprasčiausių darbų. To įrodymas – nuo prekių surinkėjos iki vadovės, nuo logistikos sandėlio darbuotojo iki administracijos vadybininko pakilusių darbuotojų istorijos.
Darbas patogesniam gyvenimui
„Dar viena iš priežasčių, kodėl turime tiek daug grįžtančių ir ilgamečių darbuotojų – didelis spektras darbo vietų ne tik pareigų, bet ir geografine prasme. Darbuotojai gali pasirinkti dirbti arčiau namų ir net persikėlę gyventi į kitą rajoną ar miestą išlaikyti savo darbo vietą. Tai svarbu ieškantiems stabilumo, saugumo ir aiškių, nusistovėjusių darbo atsakomybių“, – įsitikinusi „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.
Turėdamas vieną didžiausių parduotuvių tinklų Lietuvoje – jau arti pustrečio šimto prekybos vietų daugiau nei 50 miestų visoje šalyje – „Iki“ gali pasiūlyti darbo vietą arčiausiai namų, mokymo įstaigos ar tiesiog žmogui patogios vietos. Tai darbuotojams sutaupo ir pinigų kelionėms į darbą, ir brangaus laiko.
Be to, didelis akcentas bendrovėje yra kuo didesnis lankstumas. Pasak M. Milės, taikomasi prie individualių darbuotojų poreikių ir sėkmingai įgyvendinami įvairūs darbo modeliai – pavyzdžiui, studentui galbūt patogiau dirbti popietėmis, po paskaitų, o vaikus auginančiai mamai – rytais, kol atžalos laiką leidžia mokykloje.
„Kiekvienu atveju ieškome sprendimo, kuris geriausiai atitiktų darbuotojo poreikius ir būtų patogus būtent jam – kad pakaktų laiko poilsiui, pomėgiams arba šeimai“, – pažymi pašnekovė.
Naują darbdavio įvaizdžio kampaniją „Iki“ įgyvendina su kūrybine agentūra „Children, komunikacijos partneriais „Inspired UM“ ir „Fabula Rud Pedersen Group“.
Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. Turėdamas 243 parduotuves visoje Lietuvoje, „Iki“ yra vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!