Huawei nuotr.

Išmanusis biuras: kaip dirbame šiandien ir kaip – ateityje?

Skaitmeninių priemonių diegimas tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime reikšmingai keičia kasdienių ir darbo užduočių atlikimo būdus. Pasaulyje plinta hibridinis darbo modelis, kuris lemia, jog pasenę technologiniai sprendimai keičiami novatoriškais ir moderniais prietaisais, padedančiais pagerinti darbo kokybę ir efektyvumą. Darbo modelio kaita reiškia, kad darbovietės turėtų būti modernios ir neatsilikti nuo svarbiausių technologijų tendencijų. Tad kokia įranga turėtų apsirūpinti kiekviena moderni darbovietė?

Pagrindas – spartus interneto ryšys

Šiandien patikimas interneto ryšys nėra naujiena, ypač žinant, kad Lietuvoje jis yra vienas sparčiausių visame pasaulyje. Nepaisant to, biurų patalpose būtinas spartus interneto ryšys, atliepiantis svarbiausius poreikius.

„Kiekvienas verslas turėtų įsitikinti, kad interneto greitis yra pakankamai spartus ypatingų apkrovų metu, pavyzdžiui, kai keli darbuotojai prisijungia prie vaizdo konferencijos arba, kai siunčiami dideli failų kiekiai. Tokiais atvejais reikia ne tik patikimo belaidžio interneto ryšio, bet ir kelių prieigos taškų su signalo stiprintuvais skirtinguose biuro vietose užtikrinant, kad ryšys yra vienodai pasklidęs ir nebūtų darbus lėtinančių trikdžių. Belaidžio interneto svarba išliks ir ateityje, ypač diegiant naujas biuro technologijas ir daiktų interneto (IoT) sprendimus“, – teigia „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.

Sumanūs prietaisai

Pasenę stacionarūs kompiuteriai ir kiti prietaisai, kurie nepalaiko išmanios tarpusavio sąsajos negali užtikrinti sklandaus užduočių atlikimo, ypač hibridinio darbo sąlygomis. Nors nešiojamieji kompiuteriai jau kurį laiką plačiai naudojami, tačiau vis dar yra įmonių, kurios naudoja stacionarius kompiuterius, taip apribodamos darbuotojų galimybes dirbti nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į hibridinio darbo reikšmę, vis daugiau įmonių atkreipia dėmesį į darbo įrangą ir ieško sprendimų, padedančių suderinti darbuotojų pageidavimus dirbti biure ir nuotoliniu būdu.

„Siekiant modernių technologinių sprendimų, svarbu atsižvelgti į tai, kad įranga turi būti lengvai sujungiama ir sklandžiai veiktų tarpusavyje. Pavyzdžiui, „Huawei“, kuriami „Smart Office“ biuro sprendimai ypatingą dėmesį skiria dažniausiai pasitaikantiems darbo užduočių scenarijams ir diegia technologijas, leidžiančias patogiai perduoti duomenis ir palaikyti sąsajas tarp skirtingų įrenginių. Todėl jei verslo bendrovės galvoja apie įrangos atnaujinimą, joms patartina pirkti to paties gamintojo įrenginius, kad juos būtų galima lengviau sujungti atliekant įvairias užduotis: spausdinant dokumentus ar rengiant vaizdo konferenciją“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Naujos tendencijos

Iki šiol daiktų internetas daugiausiai buvo pritaikytas veikti namų aplinkoje, pavyzdžiui, šildymo ar apšvietimo valdymo srityse, naudojant išmanųjį telefoną. Kadangi šie sprendimai jau sulaukė įvertinimo ir tapo paklausia namų preke, jie vis dažniau įdiegiami ir biuruose.

„Šviesos ir elektros energijos jutikliai, mažinantys energijos suvartojimą kartu su nuotoliniu šildymo valdymu leidžia laiku paruošti darbovietės patalpas. Todėl valdant tokias kasdienes užduotis, užtikriname patogią darbo aplinką darbuotojams ir optimizuojame energijos suvartojimą, kai biure niekas nedirba. Be abejonės tai tik daiktų interneto pradžia ir jau netolimoje ateityje tikimės vis daugiau sprendimų, gerinančių darbo aplinką ir darbuotojų efektyvumą“, – komentuoja U. Eidžiūnaitė.

„Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė (Huawei nuotr.)

Biuro stalas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: