J. Urbšio sodyboje prisiminti reikšmingi istorijos ženklai

Rugpjūčio 22 d., 9.30 val. Panevėžio rajone, Čiūrų kaime esančioje paskutiniojo tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio tėviškėje, prasidėjo Lietuvos gyvosios istorijos konferencija „Istorijos ženklų skaitymo pamokos“.

Renginys skirtas Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai bei J. Urbšio 120 metų sukakčiai paminėti.

Šventėje dalyvavęs Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius pasveikino susirinkusiuosius garbingą praeitį menančioje sodyboje, pabrėžė J. Urbšio artimųjų, aplinkos indėlį jo asmenybės ir pasaulėžiūros, moralinių vertybių formavimuisi.

Mero pavaduotojas pasidžiaugė, kad rajone išlikusioje iškilios istorinės ir politinės asmenybės tėviškėje puoselėjama ir saugoma J. Urbšio ir jo giminės dvasia.

Savo kalboje A. Pocius prisiminė praėjusį penktadienį , rugpjūčio 19 d., Panevėžio ir Ukmergės rajono sankirtoje vykusias tradicinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyvių sutiktuves.

„Prie manęs priėjo dvi bėgimo dalyvės latvės ir padėkojo už šiltą ir nuoširdų sutikimą. Jos sakė, kad Latvijoje bėgimo dalyvius sutinka nebent policijos automobiliai, o apie koncertus, malonų bendravimą su bendruomenės nariais, pasidalijimą Baltijos kelio prisiminimais ten nėra ko nė svajoti“, – pašnekovių mintis persakė mero pavaduotojas.

Pasak A. Pociaus, saugoti tautos istorijai svarbių datų, iškilių asmenybių atminimą – tai gerbti savo tautą, garbingą jos praeitį.

„Istorijos ženklų skaitymo pamokas“ koncertu pradėjo dainų autorius ir atlikėjas Deivis Norvilas, sveikinimo kalbas tarė renginį organizuojančios Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, J. Urbšio brolio sūnus Seimo narys Povilas Urbšys, kiti svečiai.

Renginyje buvo apdovanoti VII respublikinio moksleivių rašinių ir esė konkurso, skirto J. Urbšio 120-mečiui, laureatai.

Vilniaus universiteto doc. Dr. Dalia Bukelevičiūtė padarė specialųjį konferencijos pranešimą. Dalyviai ir svečiai apžiūrėjo sodybos muziejuje įrengtą šventinę ekspoziciją, po garsiuoju Urbšio ąžuolu tradiciškai buvo vaišinami gilių kava ir „Urbšynės“ pyragu.

Antroji konferencijos dalis, kurioje istorikai, mokslininkai skaitė pranešimus, po pietų persikėlė į Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: