Kaip teisingai prižiūrėti planšetinį kompiuterį? 4 patarimai efektyviai priežiūrai
Planšetinio kompiuterio privalumai turbūt jau nieko nebestebina: galingumas, mobilumas, ekrano dydis ar universalumas, kai ši įrenginį naudojame tiek darbui, tiek ir poilsiui. Būtent šie privalumai daugeliui žinomi jau seniai. Nepaisant to, planšetinių kompiuterių turėtojai vis dar susiduria su sunkumais įrenginį prižiūrint – ypač, kai aplink vis dar tiek daug prieštaringų patarimų. Tad kaip tinkamai prižiūrėti savo planšetinį kompiuterį, kad jis tarnautų mums ilgai ir laimingai?
„Galima drąsiai teigti, kad su planšetiniais kompiuteriais žmonės jau susigyveno. Visgi, priešingai nei norėtųsi, tikrai ne visi išmaniųjų įrenginių turėtojai laikosi visų rekomenduojamų priežiūros taisyklių. Panašu, kad savo išmaniuosius telefonus vartotojai prižiūri jau atsakingiau, bet kiti įrenginiai, pavyzdžiui, planšetinis kompiuteris, vis dar prižiūrimi, kaip pavyksta. Visgi planšetinio kompiuterio naudojimas ne pagal oficialias rekomendacijas gali prisidėti prie jo našumo ir efektyvumo mažėjimo“, – sako „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė. Tam, kad kiekvienas iš mūsų savo įrenginiu galėtų kuo ilgiau, specialistė dalinasi 4 patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti planšetinius kompiuterius.
- Dėklas – ne prabanga, o būtinybė
„Daugelis iš mūsų planšetinį kompiuterį pasirinka būtent dėl jo mobilumo. Tad norintys savo įrenginiu naudotis visur ir visada tikrai turėtų galvoti apie planšetinio kompiuterio dėklą. Planšetiniam kompiuteriui esant dėkle užtikrinama, kad į įrenginio išorę ir jungtis nepatektų dulkės, smėlis ar kiti nešvarumai. Be to, dėklas gali pagelbėti ir ypatingais atvejais: pavyzdžiui, apsaugoti nuo kuprinėje ar krepšyje netyčia išsiliejusių skysčių. Akivaizdu ir tai, kad naudojant dėklą tikrai nebus baisu, jog ekranas ar planšetės korpusas susibraižys įrenginį netyčia išmetus ar prilietus jį prie aštrių paviršių. Todėl kokybiška planšetinio kompiuterio priežiūra pirmiausiai prasideda nuo saugaus jo naudojimo – turintys dėklą daug labiau padidina savo turimo prietaiso ilgaamžiškumą ir patvarumą. Be to, šiandien naujausi planšetiniai kompiuteriai turi magnetinius dėklus su juose integruota klaviatūra, todėl įsigydami tokį dėklą – įsigyjate ir klaviatūrą“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
- Ekraną valyti reikėtų dažniau
U.Eidžiūnaitė pastebi, kad pandemijos laikotarpiu ypatingai aktualus tapo įrenginių ekrano valymas: „skaičiuojama, kad vidutinis planšetinio kompiuterio naudotojas per dieną ekraną gali paliesti apie pora tūkstančių kartų. Tačiau planšetę valyti reikėtų ne tik dėl higieninių sumetimų ar norint apsisaugoti nuo virusų, bet ir dėl sklandaus darbo išmaniuoju įrenginiu: ekrano švara užtikrins geriausią vaizdą ir prisilietimo tikslumą. Nepaisant to, tikrai ne kiekvienas planšetinių kompiuterių naudotojas valo ekraną taip dažnai, kaip turėtų.“
Tam, kad kiekvienas iš mūsų ekraną valytume dažniau, specialistė nurodo keletą rekomendacijų.
„Ekrano valymą reikėtų pradėti nuo planšetinio įrenginio išėmimo iš dėklo bei paties įrenginio išjungimo. Įrenginį rekomenduojama išjungti tam, kad valant nebūtų nuspausti mygtukai ar kitos nepageidaujamos funkcijos. Ekraną valykite tik su specialia ir ypatingai švaria mikropluošto šluoste. Nepatariama naudoti servetėles ar popierinio rankšluosčio tam, kad ekranas nesusibraižytų. Valant ekraną taip pat reikėtų vengti bet kokių cheminių priemonių, išskyrus ekrano valymui skirtus valiklius. Kiti buityje naudojami valikliai, savo sudėtyje turintys spirito, acetono, acto ar kitos rūgšties gali nepataisomai pažeisti planšetinio kompiuterio ekraną. Nuvalius ekraną, rekomenduojama nepamiršti ir mažiau pastebimų planšetinio kompiuterio vietų – pirmiausiai krovimo ir ausinių jungčių ertmių. Jas valyti dažniausiai patariama su ausų krapštukų minkštais vatos galiukais“, – pabrėžia U. Eidžiūnaitė.
- Krovimas taip pat turi savo taisykles
Pasak ekspertės, teisingas išmaniųjų įrenginių krovimas smarkiai prisideda prie įrenginio ilgaamžiškumo.
„Planšetinio kompiuterio krovimą sureguliuoti patariama panašiai, kaip ir išmaniųjų telefonų – naudojant „20-80 proc.“ taisyklę. Ji reiškia, kad pradėti krauti planšetę turėtume maždaug tada, kai lieka apie 20 proc. baterijos, o krauti reikėtų ne daugiau kaip iki 80 proc. ribos. Laikantis šios taisyklės, planšetinio kompiuterio baterija ilgiausiai išliks optimalios formos, tad laikui bėgant galėsite būti tikri, jog įrenginys neišsikraus per greitai. Taip pat patariama atsisakyti gana dažno įpročio savo įrenginius palikti krautis per naktį. Verčiau planšetę krauti pasitelkiant greitąją krovimo funkciją ir tik prieš ją naudojant, pavyzdžiui, dienos pradžioje. Kita vertus, šiandien planšetiniai kompiuteriai apskritai yra patvaresni ir po įkrovimo veikia kur kas ilgiau nei anksčiau. Pavyzdžiui, naujoji planšetė „Huawei MatePad 11“ vienu įkrovimu gali atlaikyti net 12 valandų darbą pilnu pajėgumu“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.
- Pasirūpinus išore, nepamiršti ir vidaus
„Kai kalbame apie planšetinio kompiuterio priežiūrą, dažniausiai akcentuojame būtent rūpestį išorinėmis prietaiso dalimis, bet pamirštame, kad įrenginys reikalauja švaros ir savo operacinėje sistemoje. Sutvarkytas planšetinio kompiuterio vidus pagreitina jo darbą ir užtikrina kokybišką naudojimąsi. Todėl kuoptis planšetinį kompiuterį patariama periodiškai vis išmetant jame susikaupiančias elektronines šiukšles. Tą atlikti padės daugelyje išmaniųjų įrenginių automatiškai įdiegtos valymo programėles, pavyzdžiui, „Huawei“ įrenginiuose esanti programėlė „Optimizer“. Pastaroji ne tik ištrins visas nereikalingas šiukšles, bet ir uždarys jūsų įrenginio energiją valgančias programėles“, – pataria U. Eidžiūnaitė.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!