Karaliaus Mindaugo husarų batalionas tęsia tradiciją – organizuoja šventinį bėgimą
Kovo 10–11 d. Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB „Geležinis Vilkas“) Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, tęsdamas savo tradiciją, organizuoja šventinį bėgimą, kuris yra skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 31-osioms metinėms.
Norėdami paminėti 1990 m. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, kuris buvo pasiektas Lietuvos žmonių ryžto ir valios pastangomis, šiais metais bėgimas vyks lygiai tiek, kiek metų yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, t. y. 31 valandą. Dėl esamos COVID-19 pandemijos apribojimų šalyje bėgimas šį kartą vyksta kiek kitaip nei įprasta. Šiais metais renginys persikelia į MPB „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono stadioną, o jo dalyviai – Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.
Kaip ir kiekvienais metais bėgdami dalyviai neša Lietuvos trispalvę, tačiau skirtingai nei praėjusiais metais – šiais metais privaloma dėvėti pirštines bei apsaugines veido kaukes, dengiančias nosį ir burną.
Išlaikydami šio bėgimo tradiciją, kariai bėgs vieną valandą ilgiau nei praėjusiais metais. Bėgimo pradžia – kovo 10 dieną 8:30 val., o pabaiga – kovo 11 dieną 15:30 val. Bėgimo atkarpos ilgis – 400 metrų. Renginys prasidėjo šventine rikiuote, kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai, įteiktos padėkos už pasižymėjimą tarnyboje, o pirmąjį ratą prabėgo bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis. Planuojama, kad bėgimą užbaigs bataliono vyriausiasis puskarininkis vrš. Irmantas Krikštaponis.
1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Aukščiausioji taryba paskelbė apie Lietuvos valstybingumo atkūrimą, tuo užbaigdama nuo 1940 m. trukusios sovietų okupacijos laikotarpį. Pirmą kartą sovietai okupavo Lietuvą 1940 m., grasindami karine jėga, antrą kartą sovietai Lietuvą užėmė 1944 m. po nuo 1941 m. trukusios nacistinės Vokietijos okupacijos.
Lietuvos žmonės buvo pirmieji, kurių laisvės siekis rimtai išjudino silpstančios sovietų imperijos pamatus. Lietuvos Persitvarkymo sąjūdis ir jo rėmėjai neginkluotomis priemonėmis pratęsė 1944 –1953 m. Lietuvos partizanų bei vėlesnių disidentų kovą už Lietuvos laisvę ir 1990 m. pasiekė pergalę, kuri buvo įtvirtinta 1991 m., kai paaiškėjo, kad net sovietų brutali karinė jėga nebegali sulaikyti Lietuvos žmonių laisvės troškimo ir pasiryžimo vėl turėti savo nepriklausomą valstybę.
Nepaisydama daugybės sunkumų, su kuriais per pirmąjį savo laisvės dešimtmetį teko susidurti atgimusiai Lietuvos valstybei, savo gyventojų darbštumo, žingeidumo ir augančios pilietinės brandos dėka Lietuva labai sparčiai ir tvariai tobulėja, tapdama ekonomiškai, socialiai, kultūriškai pažangia valstybe. Dar tik tris dešimtis pragyvenusi valstybė yra tarp išsivysčiusių pasaulio šalių, kuri yra gerbiama, girdima ir vertinama tarptautinės bendruomenės, NATO, ES ir kitų organizacijų pilnavertė narė.
Lietuvos žmonės savo kasdieninių darbu kuria Lietuvos valstybę. Visų Lietuvos žmonių sutelktomis pastangomis bus kuriama vis didesnė Lietuvos gerovė, o mūsų vienybė, partnerystė su Vakarų sąjungininkais ir tvirtas pasiryžimas niekada daugiau nebeprarasti savo valstybingumo atgrasys galimus agresorius nuo ketinimų užpulti Lietuvą.
Parengė: vyr. ltn. Tomas Malinskas; nuotr. autorius: vyr. eil. Andrius Jankauskas
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!