Nuotr. freepik.com

Kas yra cirkumcizija ir kodėl vis daugiau vyrų renkasi atlikti šią procedūrą?

Paprastai sakant, cirkumcizija yra chirurginė procedūra, kurios metu pašalinama apyvarpė (visiškai arba dalinai). Odos, dengiančios varpos galvutę pašalinimas dar yra vadinamas apipjaustymu ir kai kuriose šalyse atliekamas ritualiniais tikslais. Vis dėlto Lietuvoje vis daugiau vyrų renkasi šią procedūrą atlikti savanoriškai, tad panagrinėkime, kuo ji gali būti naudinga.

Kada atliekama cirkumcizija?

Dažniausiai gydytojai rekomenduoja atlikti cirkumciziją dėl tam tikrų urologinių ligų, pavyzdžiui, apyvarpės susiaurėjimo, pasikartojančių apyvarpės uždegimų, parafimozės ir kt. Tačiau taip pat ši procedūra gali būti atliekama ir paciento sprendimu, kaip kosmetinė operacija. Abiem atvejais cirkumcizija sumažina tam tikrų ligų riziką.

Operacijos metu atliekama pasaitėlio plastika, pašalinama dalis arba visa apyvarpės oda. Susidariusi žaizda siuvama. Cirkumcizija ritualiniais ar religiniais tikslais dažniau atliekama kūdikiams ar vaikams, o suaugę vyrai ją pasirenka savanoriškai arba dėl nuolat besikartojančių negalavimų. Procedūros metu taikoma vietinė arba bendroji nejautra, todėl pacientams nereikia jaudintis dėl skausmo.

Kuo cirkumcizija naudinga vyrų sveikatai?

Po cirkumcizijos procedūros vyrams lengviau pasirūpinti tinkama asmeniniu higiena, sumažėja ir apyvarpės uždegimų rizika. Vyrams labai svarbu, kad po apipjaustymo mažesnė tikimybė susirgti šlapimo takų infekcija, mažesnė ir varpos vėžio tikimybė, lytiniu keliu plintančių infekcijų rizika.

Daugeliui kyla klausimas, ar tikrai verta atlikti cirkumciziją? Sprendimą turite priimti pats, tačiau įvertinkite mažesnę infekcijų riziką ir galimybę palaikyti geresnę higieną. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad ši procedūra taip pat gali lemti geresnę lytinę sveikatą, nes lengviau išvengti lytiniu būdu plintančių ligų. Cirkumcizija gali būti laikoma prevencine priemone.

Operacijos eiga ir gijimo laikotarpis

Pati cirkumcizijos operacijas trunka iki valandos, o jau kelios valandos po jos pacientas išleidžiamas į namus. Keletą dienų galima jausti maudimą, tačiau gijimas yra greitas ir nesukelia didelio diskomforto. Žaizdai susiūti naudojami ištirpstantys siūlai, tad nereikės atlikti papildomų procedūrų.

Pacientai po operacijos turėtų prižiūrėti, kad žaizda nešlapiuotų, pirmąsias paras patariama vengti dušo. Dar dvi savaitės po procedūros nerekomenduojama maudytis karštoje vonioje, baseinuose ar atviruose vandens telkiniuose. Nors jau kitą dieną po operacijos galite grįžti į darbą ar imtis mėgstamos sportinės veiklos, nuo lytinių santykiu dar teks susilaikyti maždaug 6 savaites.

Kokių pokyčių tikėtis po cirkumzicijos?

Vertinant bendrai, cirkumcizija nėra sudėtinga procedūra, tačiau kaip ir bet kokia chirurginė intervencija ji gali kelti tam tikrų rizikų. Dėl to reikia atidžiai prižiūrėti žaizdą ir klausyti gydytojo nurodymų, po poros savaičių atvykti pakartotinei konsultacijai.

Taip pat po procedūros galite pajusti varpos jautrumo pokyčius. Kai kurie vyrai susiduria su varpos jautrumo sumažėjimu, tai siejama su apyvarpės pašalinimu. Daliai vyrų gali prireikti šiek tiek laiko susitaikyti su pokyčiu, tačiau tai retai turi neigiamą pusę, nebent cirkumzicija atliekama vaikystėje ir vaikas neturi pasirinkimo teisės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: