Huawei nuotr.

Kodėl būtina turėti telefono dėklą ir kaip jį išsirinkti?

Įsigijus naują išmanųjį, dažnai kyla pagunda naudotis juo be jokio dėklo ar ekrano apsaugos. Toks neatsargus elgesys gali baigtis telefono apliejimu, subraižymu ar net sudaužymu. To išvengti labai paprasta – tereikia išsirinkti tinkamą dėklą ir skirti daugiau dėmesio telefono priežiūrai.

Jūsų dėmesiui – Tomas Šakys, „Tele2“ priklausančio įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują telefono dėklą ir kaip saugoti savo telefoną, kad jis ilgiau tarnautų.  

Didžiausi pavojai, su kuriais susiduria telefonas

Nors kasmet išmaniųjų įrenginių gamintojai pristato vis patvaresnius ir tvirtesnius telefonus, jų būklė ir naudojimo trukmė priklauso ir nuo telefono savininko bei tinkamos telefono priežiūros. Vienas patikimiausių būdų apsaugoti savo išmanųjį yra telefono dėklas. Jis leidžia telefoną stabiliau laikyti rankoje, saugo nuo smūgių, įbrėžimų, vandens ir purvo.

Telefono nugarėlę reikėtų saugoti ne mažiau nei jo ekraną. Pavyzdžiui, sudaužius „iPhone“ telefono nugarėlę, jos pakeisti jau negalima. Tokiu atveju gamintojas rekomenduoja keisti visą telefoną. Turint pilną telefono draudimą, įrenginys būtų pakeistas nauju identišku modeliu. Tačiau jei draudimo neturite, tektų pačiam įsigyti naują telefoną.

Telefono dėklas nuo dūžių padeda apsaugoti ir jautrias telefonų kameras – šiek tiek aukščiau kamerų iškilęs dėklas apsaugo jas telefonui nukritus.

Šiltojo sezono metu telefoną papildomai reikėtų saugoti nuo karščio, smėlio ir sūraus vandens. Aukšta temperatūra gali pakenkti telefono ekranui ir baterijai, o smėlio dalelės gali subraižyti tiek telefono ekraną, tiek nugarėlę.

Nors tokie smulkūs pažeidimai kasdieniam darbui su telefonu netrukdo, ilgainiui jie sumažina įrenginio atsparumą smūgiams. Be to, net ir patys mažiausi įskilimai gali pakenkti sklandžiai įrenginio veiklai, o per įskilusią ekrano vietą į telefono vidų gali patekti dulkių arba drėgmės.

Geriausias pasirinkimas – originalus telefono dėklas

Geriausiai išmanųjį apsaugo originalus dėkliukas – jis išmatuotas ir pagamintas idealiai pagal visus telefono parametrus, tvirtai užsideda ant telefono, nesmunka, nepalieka jokių tarpų dulkėms ir kitiems svetimkūniams. Be to, jis skirtas apsaugoti ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną bei telefono kameras.

Renkantis dėklą savo telefonui, geriausia jį „pasimatuoti gyvai“. Tai padarius, pamatysite, kad originalus telefono dėklas yra vos vos pakilęs virš ekrano. Tai patikrinti galite išilgai perbraukę ranka per ekraną ir dėklo kraštą. Toks dėklas padeda apsaugoti telefoną jam nukritus ekranu ant žemės. Panašiu principu nuo nusibraižymo ir įskilimų yra apsaugomos ir telefonų kameros. Tuo tarpu neoriginalus dėklas palieka tarpelius, todėl į jį lengviau patenka nešvarumai.

Turbūt daugelis pastebėjo, kad originalių „iPhone“ ir „Samsung“ telefonų dėklų viduje yra paklotas minkštas „pūkelis“. Toks specialus paminkštinimas skirtas tam, kad net jei į dėklą pakliūtų dulkelė, ji nesubraižytų telefono nugarėlės ar šonų.

Telefonų dėklų funkcionalumas ir stilius

Telefonų dėklų pasirinkimas šiandien ypač didelis – silikoniniai, odiniai, plastikiniai, permatomi, atverčiami ar net puošti „Swarovski“ kristalais. Dėklas, apsaugantis jūsų telefoną, gali tapti ne tik stilinga įvaizdžio detale, bet ir itin naudingu aksesuaru, atliekančiu daugiau nei vieną funkciją.

Pavyzdžiui, vis labiau populiarėja telefonų dėklai su išorine baterija. Toks sprendimas leidžia nesijaudinti dėl išsikrovusio telefono. Taip pat patogu prie savo telefono nugarėlės pritvirtinti kortelių dėklą – jis gali puikiai atstoti piniginę.

Neseniai „Apple“ kartu su „iPhone 12” telefonų serija pristatė magnetinius kortelių dėklus, kuriuos galite pridėti tiesiai ant telefono nugarėlės arba ant bet kurio dėklo, palaikančio „MagSafe“ technologiją. Su šia sistema veikia ir naujieji minėto modelio telefonų dėklai. Tai reiškia, kad norėdami įkrauti savo telefoną „MagSafe“ įkrovikliu, neturėsite nuimti dėklo – belaidis krovimas sklandžiai veikia ir su jais.

Iš aksesuarų telefonams taip pat mėgstami įvairūs stoveliai, laikikliai ir žiedai, kurie leidžia patogiau žiūrėti vaizdo įrašus arba daryti asmenukes. Specializuotose parduotuvėse galima įsigyti specialių telefonų dėklų ir laikiklių sportui, bėgiojimui, žygiams, vandens pramogoms ir kitai aktyviai veiklai. Stovyklavimui ir laisvalaikiui gamtoje verta išbandyti ypač sandarius, vandeniui atsparius ir tvirtai užsegamus dėklus. Jie padės apsaugoti jūsų išmanųjį telefoną nuo aplinkos poveikio.

Kokį dėklą bepasirinktumėte, svarbu nepamiršti jį tinkamai prižiūrėti. Per laiką telefono dėklo viduje gali prisikaupti įvairių nešvarumų, todėl iš jo išėmę išmanųjį, nuvalykite tiek telefono dėklo vidų, tiek telefono nugarėlę. Visgi per dažnai išimti telefono iš dėklo nereikėtų – tai darant, dėklas dėvisi ir oda ar silikonas gali sutrūkinėti.

Ekrano apsaugai – priklijuojamos plėvelės arba apsauginiai stikliukai

Telefono ekranas yra jautriausia ir daugiausiai priežiūros reikalaujanti telefono dalis. Tik įsigijus išmanųjį telefoną, reiktų iškart pasirūpinti patikima jo ekrano apsauga.

Jos būna dviejų tipų: priklijuojamos ekrano plėvelės arba apsauginiai stikliukai. Plonos ir elastingos priklijuojamos plėvelės apsaugo telefoną nuo įvairių smulkių įbrėžimų, tačiau neapsaugo telefono kritimo atveju. Tuo tarpu kokybiškas grūdintas apsauginis stiklas gali apsaugoti telefoną ir nuo sudužimo. Įprastai jis sumažina 20-30 proc. smūgio. Tiek gali užtekti, kad jūsų telefono ekranas būtų išgelbėtas.

Būtent šiuos tvirtesnius, storesnius ir patvaresnius apsauginius stiklus rekomenduoja rinktis ir technologijų ekspertai. Nors apsauginis stiklas yra šiek tiek brangesnis nei plastikinė ekrano plėvelė, investicija į jį atsiperka, nes jo suteikiama apsauga daug didesnė.

Rinkdamiesi stikliuką atkreipkite dėmesį į „9H Hardnes“ (liet. 9H kietumas) užrašą ant pakuotės. Šis rodiklis nurodo, jog ekrano apsauga yra praėjusi 9H pieštuko, vieno kiečiausių pieštukų pasaulyje, testą. Tai reiškia, kad ekranas su šiuo apsauginiu stikliuku bus ypač atsparus įbrėžimams.

Taip pat svarbu rinktis tik patikimų gamintojų apsauginius stiklus ir juos įsigyti oficialiuose salonuose. Įsigijus nekokybišką stikliuką iš nepatikimų tiekėjų, iškyla rizika, kad tokį stiklą bus labai sunku nuimti, jis gali sutrupėti arba tiesiog tinkamai neatliks savo funkcijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: