Kokią žemę galima minkyti?

Rugsėjo 25 d. Panevėžio „Vyturio” progimnazijos 2b klasėje vyko integruoto mokymo(si) diena „Kokią žemę galima minkyti?“ Iš ryto mokiniai skaitė tekstą apie molį, ieškojo jame atsakymų į mokytojos pateiktus klausimus.

Atlikdami užduotis sužinojo, kokiomis savybėmis pasižymi molis, kur jis panaudojamas, kaip vadinami žmonės, kurie kuria įvairius dirbinius iš molio. Vėliau savo pažintį su moliu pratęsė keramikės Dalios Svilienės studijoje.

Antrokai dalyvavo keramikos edukacinėje programoje „Tavo rankose molis atgyja“. Programos pradžioje keramikė apžvelgė keramikos raidą, supažindino su lietuvių liaudies lipdymo, dekoravimo tradicijomis, technikomis, pademonstravo Lietuvoje randamo molio rūšis. Iš šalia Kuršėnų kasamo Lietuvos gelsvojo molio mokiniai kūrė darbelį „Obuolio puselė – lėkštelė“.

Keramikė mokė pajusti molio švelnumą, elastingumą, išgirsti garsus, kurie skamba naudojant įvairias molio lipdymo technikas. Sukurtus darbelius vaikai dekoravo linijomis, taškeliais, įspaudais, bei savo sukurtais dekoro elementais. Dvi valandos keramikės studijoje tiesiog „sprogo ore“. Visiems buvo taip gera kurti, kad net nesinorėjo grįžti į mokyklą.

Prie šio užsiėmimo metu sukurtų darbelių mokiniai grįš po dviejų savaičių. Antroje edukacinės programos dalyje mokysis glazūruoti jau išdegtus molio darbelius.

2b klasės mokytoja Gražina Apšegienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: