AINA.LT nuotr.
Kokios naujovės laukia į ugdymo įstaigas sugrįžusių moksleivių?
Jau kitą savaitę į ugdymo įstaigas sugužės moksleiviai. Nuspręsta, kad pamokos vyks kontaktiniu būdu, laikantis saugumo reikalavimų.
„Jau kitą savaitę po vasaros atostogų moksleiviai sugrįš į mokyklas, tad su švietimo bendruomene aptarėme įvairiausius variantus, kaip maksimaliomis prevencijos priemonėmis apsaugoti vaikus, siekiant išvengti COVID-19 ligos paplitimo. Diskusijų metu priėmėme bendrą sprendimą, kad visos Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje esančios ugdymo įstaigos dalyvaus testavime. Įkimokyklinio ugdymo įstaigose kas 14 dienų bus taikomas aplinkos paviršių ėminių tyrimas PGR metodu, o mokyklose mokiniai kas 3-5 dienas bus kviečiami savanoriškai atlikti greituosius antigeno testus. Manau kiekvienas iš mūsų norime, kad vaikai visus mokslo metus praleistų ugdymo įstaigose, o ne namuose ir vienas iš prevencinių būdų – testai. Todėl kviečiu kiekvieną būti atsakingu piliečiu, saugoti save, savo draugus, artimuosius ir savanoriškai testuotis“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.
Primename, kad apsaugines veido kaukes dėvėti kontaktinių užsiėmimų metu turės visi moksleiviai, išskyrus pradinukus. Moksleiviams ribojimai dėl skiepų nebus taikomi, jie galės lankyti mokyklas, net jei jie yra sulaukę 12 metų, bet nėra skiepyti. Reikalavimai būti pasiskiepijus arba periodiškai testuotis taip pat galioja visiems pedagogams. Testai turintiems imunitetą nuo COVID-19 nereikalingi, neskiepytiems ar imuniteto neturintiems moksleiviams jie yra rekomenduojami, bet neprivalomi. Visi turės laikytis socialinės distancijos, vengti klasių, grupių srautų maišymosi, turės būti vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos. Pradinukai visą laiką mokysis kontaktiniu būdu, pablogėjus sergamumo rodikliams planuojama, kad būtų įvestas reikalavimas dėvėti kaukes. Abiturientai net ir esant sudėtingai pandeminei situacijai nuo 2022-ųjų vasario taip pat mokytųsi tik klasėse. Dėl likusių švietimo sistemos dalyvių Vyriausybė yra numačiusi galimybę palikti kontaktinį ugdymą tik turintiems imunitetą ar besitestuojantiems. Švietimo įstaigų veiklos apribojimai gali būti įvedami tiek konkrečios mokyklos, tiek savivaldybės, tiek nacionaliniu lygiu. Susirgus moksleiviui dėl poreikio izoliuotis klasei ar grupei spręs Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, dėl mokinių tolesnio ugdymo būdo sprendimą priims mokykla. Moksleiviui, kuriam taikoma izoliacija, turės būti užtikrinamas nuotolinis ugdymas, esant galimybei, jis galės būti nuotoliniu būdu pajungiamas prie kontaktinių klasės užsiėmimų.
Komunikacijos skyrius
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!