Kosmetologė Edita Debesienė

Kosmetologės E. Debesienės patarimai, kaip pasirūpinti grožiu karantino metu

Netikėtai karantino įkalintos moterys atrado daugybę laiko sau, kurį stengiasi kiekviena išnaudoti kuo prasmingiau – vienos imasi eksperimentų virtuvėje, kitos švarina kiekvieną namų kampelį, trečios atlieka spintos reviziją, o ketvirtos laisvą laiką stengiasi išnaudoti savo grožio puoselėjimui. Tačiau profesionali kosmetologė Edita Debesienė tikina, kad bet kokios procedūros, atliekamos namų sąlygomis, turi būti apgalvotos ir aptartos su specialistu.

Tikrinkite kosmetikos produktų galiojimo datą

 “Visos moterys, norėdamos padėti savo veido odai išlikti skaičiai ir glotniai, ima naudoti tai, ką buvo nusipirkusios prieš kažkurį laiką, susigundo atplėšti ir išmėginti kažkur seniau gautą produkto mėginėlį, net ima gamintis kaukes pačios. Tačiau ne visos atkreipia dėmesį į produkto galiojimo datą, nes nustoję galioti gaminiai gali pridaryti rimtų nemalonumų jūsų odai, tad pirmiausia apsikuopkite savo stalčiukus ir spinteles”, – pataria kosmetologė.

Pasak specialistės, mėginėlių turinį mažiau rizikinga naudoti kūno odai, tačiau norint tepti jį ant veido, reiktų susirasti priemonės pilną aprašymą internete ir būtinai atkreipti dėmesį į gamintojo nurodymus kaip naudoti priemonę bei vengti eksperimentų su gaminiu.

Kas tinka maistui, nebūtinai tiks jūsų veido odai

Dažna moteris, sėdėdama namuose, imasi ir kitų eksperimentų – naminių veido kaukių gamybos. Kosmetologė Edita Debesienė skeptiškai vertina namines grožio priemones. “Naudodamos namines kaukes veido odai akivaizdaus rezultato neturėsite, bet riziką nepataikyti,  suerzinti, užkimšti ar išsausinti odą, galite”, – sako ji.

Išmokite nustatyti savo odos tipą

Pasak kosmetologės, dažniausiai pasitaikanti klaida – nemokėjimas nustatyti savo veido odos tipo. “Begalė moterų, kurių odos sausos, mišrios ir linkusios į sausumą, kažkodėl galvoja, jog yra riebiaodės. Kai oda sausa ar mišri, gyventant Lietuvos klimato sąlygomis, turint šildymo sezoną, labai paprasta prarasti drėgmę odoje. Taip nutikus, išryškėja poros, oda pasidaro neelastinga, praranda gaivią spalvą, pradeda išskirti daugiau riebalų nei įprastai. Gal todėl moterys susidaro įspūdį, jog oda riebi ir pradeda naudoti priemones riebiai odai, kas tik dar labiau alina odą. Pagal fiziologiją, kiekvienam odos tipui yra reikalinga drėgmė, o ją praradus, sužadinamos riebalinės liaukos riebalų gamybai, tam, kad oda sugebėtų apsisaugoti. Tad, visada sakau, drėkinkite bet kurią odą ištisus metus ir papildomai nedžiovinkite ir taip sausų odų”, – pataria Edita Debesienė.

Kosmetologė Edita Debesienė

Šis metas nemažai ką atėmė, bet ir daug ką davė: grynas oras, atokvėpis, miegas, atsipalaidavimas, galimybė mankštintis namuose, surasti laiko sveikesnei mitybai, meditacija ir prisiminti, kad jūsų kūnui reikalingas vanduo. Pasak kosmetologės,  tai yra pamatas sveikai odai. O jei jau norisi namuose įsirengti asmeninį SPA,  kosmetologė pataria nepersistengti. “Pažiūrėkite į odą kaip į skrandį, kuriam reikia sveiko ir kokybiško maisto, tačiau negalime jo apsunkinti, nes virškinimas irgi yra darbas. Taip pat ir oda. Nerekomenduoju kasdien dėtis kaukių. Jei jaučiate tokį poreikį, geriau pakeiskite jas kokybiškesnėmis arba, padedant profesionalui, peržvelkite savo kasdienių priežiūros priemonių krepšelį, galbūt kažkas yra ne taip. Oda, gaudama maistines medžiagas, filtruoja, ko jai reikia ir kur yra perteklius, tad jei duodate jai per dažnai “maisto”, jai tai taps toksinu, kuo daugiau dėsite, tuo daugiau pašalins ir tuo didesnis poreikis atsiras dar. Svarbiausia, laiku ir po truputį. Pilinguokite veido odą 1-2 kartus per savaitę. Jei tikrai žinote, kad esate riebiaodė ir turite problemų su bėrimo elementais, po pilingo užsidėkite valomąją kaukę. Jei oda normali ar sausa, po pilingo ją maitinkite, drėkinkite įvairiomis medžiagomis, priklausomai ir nuo kitų žmogaus ir odos būklės parametrų. Serumuokite veidą kas dieną, jei jums daugiau nei 25 metai ir, jei jaučiate poreikį, tai galima daryti ryte ir/arba vakare.  Pastiprinti tonusą ir suaktyvinti kraujotaką galite savimasažais”, – pataria ji.

Dar vienas patarimas iš profesionalios kosmetologės lūpų: “Jei neturite savo asmeninės kosmetologės, kuri galėtų padėti nuotoliniu būdu, parinktų priemones pagal jūsų odos būklę, įsižiūrėkite į savo odą, jei poros plačios, oda stora ar vidutinio storumo, turite bėrimo elementų, spalva pilkšva, jaučiate suragėjimą paviršiuje, nuolat blizga,  rinkitės putas/gelius prausimuisi, būtinai pilinguokite odą 2 kartus per savaitę, naudokite valančias kaukes, serumus ir kremus, kurie mažina uždegimą, mažina riebalų išsiskyrimą. Jei jums 25 ir daugiau, papildomai drėkinkite hialuronu, vitaminu C, niacinamidu, jis turi ir stiprių priešuždegiminių savybių, retinolis sumažins uždegimus ir padės odai tinkamai atsinaujinti, arbatmedis mažina uždegimą, riebiadožiams viena labiausiai tinkamų rūgščių yra salicilas, rinkitės priemones su ja. Jei bent trys požymiai atitinka mano išvardintuosius, darykite tai neabejodamos. Jei jūsų oda plona ar vidutinio storumo, jaučiate tempimą, vietomis rausta, pleiskanoja, gali būti ir bėrimo elementų, melasma, poros mažos ar vidutinio dydžio, oda greit raukšlėjasi, rinkitės pienelį/gelį prausimuisi, naudokite pilingą 1-2 kartus per savaitę (jis turėtų būti švelnus, ne mechaninis),  drėkinkite, raminkite ir lengvai maitinkite odą. Lengvas maitinimas reikalingas todėl, kad nebeturime žemos temperatūros dienos metu, o šildymo sezonas jau į pabaigą, tad nereiktų pernelyg apkrauti odos gausiais lipidais. Tokio tipo odoms visada norisi drėkinimo, raminimo ir  apsaugos. Tam naudokite serumus, kaukes, kremus, kurių sudėtyje gausu niacinamido, hialurono rūgšties, vitamino E, argano, simondsijų, alyvuogių aliejaus bei AHA rūgščių. Retinolis taip pat padeda tokioms odoms, tik kai nėra ypatingai jautrios”.

Apsileisti odos priežiūros per karantiną – nevalia

Pasak Editos Debesienės, svarbiausias dalykas odai – kvėpavimas, ji tai daro per poras, tad leisti jai pasisavinti deguonį yra itin svarbu. Tik su pakankamu deguonies kiekiu ji gali atsinaujinti nesutrinkant, o nesutrikęs odos atsinaujinimas lemia odos jaunystę ir išvaizdą. Tad profesionalės patarimas toms, kurios, sėdėdamos namuose, nejaučia poreikio veido odos prausti ryte ir vakare: “Neprausiant odos, tikėtis, jog ji bus graži ir sveika, tas pats, kas nevalant dantų, tikėtis, kad jie bus sveiki. Po nuprausimo būtinai atstatykite odos paviršių tam skirtomis priemonėmis, niekada nepalikite odos tik nupraustos. Šarmai keičia odos paviršiaus lipidų kiekį ir pH, kas atveria kelią sudirgimui ir bakterijų dauginimuisi. Žmogus sutvertas taip, kad jo paviršių suteptų vanduo ir riebalai, tad nuriebalinus veidą prausikliu, niekada nepamirškite nors kremo”.

Apsauginės priemonės nuo saulės – privalomos

Nors karantinas mus įpareigoja likti namuose, tačiau, šviečiant saulei, sėdėti užsidarius tampa nepakeliama kančia. O toms, kurios išeina pasivaikščioti ar pasikaitinti saulutėje, kosmetologė Edita Debesienė primena, jog kiekvienai odai būtina apsauga nuo žalingų saulės spindulių. O ypač tai liečia tas moteris, kurių veido oda linkusi į pigmentaciją. “Naudokite SPF filtrus nuo saulės ir užkirskite kelią esamai ar galimai pigmentacijai. Saulės spinduliai yra kenksmingi mūsų odai, kad ir kokia ji dabar būtų miela ir reikalinga. Filtrus naudokite ant savo įprastų dieninių kremų arba tiesiog, rinkitės kremą, kuris turi SPF filtrą. Nepamirškite, kad tokių kremų negalima naudoti nakčiai”, – pataria kosmetologė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: