„Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.
„Lidl“ prekybos tinkle dirba jau pusmetį: sklandžiai ukrainiečių integracijai kalbos barjeras nesutrukdė
Lietuvoje prieglobstį atradę karo pabėgėliai iš Ukrainos „Lidl“ prekybos tinkle dirba jau daugiau nei pusmetį. Nors ir darbo pradžioje nemokėjo kalbėti lietuviškai, įdarbinimo procesų adaptavimą jiems suprantama kalba komandos nariai vertina išties pozityviai. „Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės teigimu, svarbiausia nuolat stengtis būti darbdaviu, kuriuo galima pasitikėti.
Šiuo metu „Lidl“ prekybos tinkle Lietuvoje dirba apie 100 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dalis jų tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje ir Kaune įsikūrusiame logistikos centre dirba jau ilgiau nei šešis mėnesius – nuo pat savo atvykimo į Lietuvą.
„Tai išskirtinai darbštūs ir malonūs žmonės, kurie per itin trumpą laiką įsiliejo į kolektyvą ir tapo neatsiejama jo dalimi. Vertiname jų pastangas ir įvairiais būdais siekiame, kad dirbdami „Lidl“ jie jaustų kuo mažiau streso ir nežinios bent jau dėl darbo“, – pasakoja S. Savickienė.
Greitai tapo komandos dalimi
Siekiant užtikrinti kuo patogesnį ir sklandesnį ukrainiečių įdarbinimą, „Lidl“ skubiai adaptavo kandidatams paruoštus atrankos procesus bei visą naujiems darbuotojams būtiną informaciją apie atliekamą darbą pateikė jiems suprantama kalba.
„Ukrainiečiams pritaikytą įdarbinimo bei įvedimo procesą pradėjome paruošdami specialią atrankos liniją telefonu, naujokams taip pat skyrėme specialiai užsienio kalba sukurtą jų adaptacijos planą ir nuolat stengiamės gerai organizuoti darbo struktūrą. Be to, darbą karo pabėgėliams iš Ukrainos siūlome tik tose parduotuvėse, kuriose jau dirba jiems suprantama kalba bendraujantys kolegos“, – sako S. Savickienė.
„Lidl“ parduotuvėje Vilniuje dirbanti ukrainietė Aliona pasakoja, kad prisijungusi prie komandos iškart buvo sutikta draugiškai, o bendraudama kalbos barjero net nepajautė: „Praktiškai visi mano kolegos kalba rusiškai – nuo vadovų iki apsaugos darbuotojų. Jie man viską aprodė, ypač padėjo perprasti darbą su programine kasų įranga, todėl dirbama čia jaučiuosi itin laisvai“.
Nors Ukrainoje vadybininke dirbusi Aliona atvyko į Lietuvą jau turėdama darbo su pardavimais patirties, jaustis dar užtikrinčiau savo darbo vietoje jai padėjo ir vertinga prekybos tinklo e-mokymų sistema.
Greičiau įsilieti į „Lidl“ kolektyvą naujiems darbuotojams padeda ir du angliškai arba rusiškai kalbantys juos lydintys kolegos – mokytojas ir bičiulis. Šie darbuotojai perduoda naujokams visą darbinę patirtį ir žinias, padeda greičiau orientuotis darbinėje aplinkoje bei pajusti vidinę įmonės atmosferą.
Ukrainiečiai – lygiaverčiai komandos nariai
Visiems darbuotojams, tiek ukrainiečiams, tiek ir lietuviams įmonė užtikrina tas pačias darbo sąlygas – nuo atlygio rėžių ar finansinių priedų iki papildomo privataus sveikatos draudimo pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir papildomo naudų krepšelio.
„Lidl“ parduotuvėje Salininkuose dirbanti ukrainietė Tatjana pasakoja susidomėjusi darbu prekybos tinkle dėl mokamo konkurencingo atlyginimo: „Pirmiausia darbo „Lidl“ pasiūlymą pamačiau internete. Pasižymėjau tokią galimybę, nes jau turėjau panašios darbo patirties Ukrainoje, o vėliau iš kitų žmonių išgirdau, kad čia siūlomas gerokai didesnis atlyginimas nei kitose parduotuvėse“.
„Rekvizitai.lt“ duomenimis, vidutinis trečiojo šių metų ketvirčio užmokesčio vidurkis prieš mokesčius „Lidl Lietuva“ siekė 1894,35 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų.
Tatjana taip pat paminėjo ypač vertinanti ir patogų bei lankstų darbo grafiką. Ji pasakoja, kad dirbant „Lidl“ nejaučia įtampos ir reikalui esant gali lengvai susitarti su parduotuvės vadovu dėl darbo grafiko pasikeitimų.
„Lidl“ dirbantiems ukrainiečiams taip pat įteikiami naujoko rinkiniai, skiriamos ir 100 eurų „Lidl“ dovanų kortelės, kurios prisideda prie finansinio stabilumo. Be to, parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams – tiek lietuviams, tiek ir kolegoms iš Ukrainos – iki metų pabaigos skiriamas ir papildomas finansinis pastiprinimas, padedantis augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas.
„Tinkle dirbantiems ukrainiečiams pritaikėme ir prieš maždaug metus pristatytą „Lidl“ darbuotojams ir jų šeimų nariams skirtą programą „Gali mumis pasikliauti!“. Nuo gegužės pradžios jie taip gali pasinaudoti nemokamų anoniminių konsultacijų programa ir pasikalbėti su asmenines, psichologines ar teisines rekomendacinio pobūdžio konsultacijas teikiančiais specialistais jiems suprantama kalba“, – pasakoja S. Savickienė.
„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba beveik 2,9 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 65 prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!