Lietuvos auksinė žuvelė R. Meilutytė džiaugiasi tapusi įkvėpimu jaunajai kartai
Garsiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė pirmą kartą į baseiną įlipo vos sulaukusi septynerių, tačiau tuo metu apie profesionalią plaukikės karjerą, tuo labiau olimpinį medalį, nė nesvajojo. Ilgus metus treniravusis Didžiojoje Britanijoje, R. Meilutytė dar visai neseniai grįžo į gimtąjį Kauną, kur ir toliau intensyviai ruošiasi naujiems iššūkiams.
„Labai tikiuosi, jog Londono olimpiadoje iškovotas aukso medalis bus tikrai ne paskutinis mano karjeroje. Visgi negalėčiau jo lyginti su jokiu kitu pasiekimu, kadangi pastarasis man buvo be galo svarbus, suteikė daug džiaugsmo ir tapo didžiuliu postūmiu į priekį“, – šypsenos neslėpė R. Meilutytė.
Norėjo tik išmokti plaukti
Būdama vos penkiolikos R. Meilutytė apstulbino ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį Londono olimpiadoje iškovotu aukso medaliu. Paradoksalu, tačiau pirmą kartą lipdama į baseiną olimpinė čempionė turėjo visai kitokį tikslą – tiesiog išmokti plaukti.
„Sprendimą, jog turiu pradėti lankyti plaukimą, priėmė močiutė su tėčiu, kurie mane ir atvedė į baseiną. O priežastis buvo labai paprasta – kad būčiau saugi vandenyje ir vasarą nuvažiavus prie ežero jiems nebūtų baisu, jog nemoku plaukti. Be to, turėjau šiek tiek problemų su nugara, todėl viskas susidėjo į krūvą ir taip pradėjau eiti į baseiną. Įdomiausia, kad tai turėjo būti tik laikinas užsiėmimas iki kol išmoksiu plaukti“, – apie ankstyvą karjeros pradžią „Lietuvos mokyklų žaidynių“ žiūrovams pasakojo R. Meilutytė.
Konkurentės baseine – geros draugės
Pasak R. Meilutytės, konkurencija tarp priešininkių paprastai juntama tik varžybų metu, tačiau išlipus iš baseino viskas yra kitaip ir tikina, jog sporte galima siekti ne tik vis geresnių asmeninių rezultatų, bet ir praplėsti draugų ratą, rasti bendraminčių iš viso pasaulio.
„Dauguma moterų ir merginų, su kuriomis plaukiu, yra labai geros mano draugės. Nors gyvename skirtingose pasaulio vietose, palaikome išties šiltus ir artimus santykius. Žinoma, kai besiruošdamos startui stovime prie bokštelio, stebint iš šalies, gali pasirodyti, jog esame piktos. Tai natūrali varžybinė konkurencija, kuri sporte yra neišvengiama, tačiau, kai nuplaukiame, mes ir vėl esame geros draugės, galinčios kalbėti apie viską“, – tikino R. Meilutytė. Interviu su plaukike galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.
Plaukimo entuziastų daugėja
Už poros dienų savo dvidešimtą gimtadienį švęsianti R. Meilutytė neslepia džiaugsmo, kad plaukimas yra ir jos mylimiausia sporto šaka, ir darbas viename. Taip pat ji užsimena, jog pergalė olimpiadoje ne tik jos pačios gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, bet ir pastebimai keičia aplinkinių požiūrį į plaukimą – daugėja sekančiųjų jos pėdomis.
„Tai, kad turiu galimybę įkvėpti kitus sportuoti, siekti aukštumų ar tiesiog paskatinti pradėti mokytis plaukimo, man reiškia labai daug. Prie to didele dalimi prisideda ir įkurtas mano vardo fondas, kurio iniciatyva organizuojami įvairūs plaukimo turnyrai šeimoms, vaikams“, – sakė jaunoji olimpietė, pridurdama, jog ir toliau sieks motyvuoti jaunąją kartą užsiimti aktyvia fizine veikla, sportuoti.
Daugiau apie savo karjeros pradžią ir plaukimą R. Meilutytė papasakos jau šį šeštadienį, 9.30 val., „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6.
„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1 100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!