Organizatorių nuotr.

Mentorystės nauda: kodėl dalytis kartais taip pat gerai kaip gauti?

Gyvename pasaulyje, kuriame inovacijos ir bendradarbiavimas tampa raktu į sveikatos priežiūros pokyčius. Vienas iš efektyviausių būdų, padedantis greičiau įveikti įdiegti inovacijas  – pasitelkti mentorystę. Paskutinį lapkričio savaitgalį praūžęs sveikatos inovacijas skatinantis renginys dar kartą parodė, jog mentorystė naudinga ne tik dalyviams, bet ir savo patirtimi besidalinatiems profesionalams.

Viena iš sveikatos inovacijų renginio „Hospiton. Cancel Cancer“ mentorių nuolat neatlygintinai skiriant savo laiko įvairioms iniciatyvoms, BENU vaistinių tinklo vadovė Indrė Brazauskaitė pabrėžia, kad jai tai – neatsiejama profesinio ir asmeninio gyvenimo dalis, įkvepianti naujiems pokyčiams. „Mentorystė suteikia galimybę perduoti patirtį ir žinias, įkvėpti kitus bei matyti, kaip idėjos virsta realybe, o realybė – pokyčiais. Ši praktika yra vertinga ne tik mokiniui, bet ir mentoriui – galimybė perduoti savo patirtį padeda įtvirtinti žinias, leidžia atrasti prasmę“, – apie mentorystės naudą pasakoja I. Brazauskaitė.

Tiesa, mentorystė svarbi ne tik tarp organizacijų, bet ir įmonės viduje. Mentorystė ir jos auginamos žmogaus kompetencijos, lyderio savybės padeda organizacijoms sėkmingiau susikalbėti su savo darbuotojais ir siekti norimų rezultatų, tuo pačiu skatinant tobulėjimą ir bendradarbiavimą tarp skirtingų kartų ir įvairialypes patirtis turinčių darbuotojų. Anot I. Brazauskaitės, mentorystė ir žinių perdavimas įmonės viduje leidžia sustiprinti kompetencijas ne formaliu būdu, o mokantis iš kolegos eksperto. „Pavyzdžiui, šiandien farmacijos specialistas tapo lengviausiai prieinamu sveikatos priežiūros specialistu, iš kurio greitai ir efektyviai galima gauti kompetentingą konsultaciją. Mentorystė tarp kolegų, bendradarbių tampa natūraliu būdu dalintis žiniomis ir patirtimi – tokiu būdu mes prisidedame prie pokyčių sveikatos srityje, turime galimybę stebėti vartotojų elgsenos pokyčius ne tik fizinėje, bet ir skaitmeninėje erdvėje, greičiau reaguoti į besikeičiančius poreikius“, – pasakoja BENU vaistinių tinklo vadovė I. Brazauskaitė.

Mentoriai padeda atrasti prasmę

Socialinio verslo vystytojas ir mentorystės ambasadorius Saulius Alksnys sako, kad mentorystė dažnai suvokiama kaip žinių perdavimo procesas, tačiau didžiausia jos vertė slypi visai ne ten. „Žmonėms dažnai trūksta pasitikėjimo savimi, savo idėjomis ir drąsos komunikuojant apie jas. Mentoriai, dalindamiesi patirtimi ir įžvalgomis, padeda ne tik išvengti klaidų, bet ir reiškia didelį palaikymą, stiprina ugdytinių savivertę. Šiame procese auga ir mentorius – reflektuodamas savo patirtis jis suvokia sėkmes ir nesėkmes, kuriomis vėliau gali pasidalinti ir su kitais. Atsiranda ryškus prasmės motyvas“, – pasakoja S. Alksnys.

Pasak jo, šiandien pastebimas didelis noras ką nors pamokyti ar dalinti patarimus nepaisant kito žmogaus asmeninių iššūkių ar įgytos patirties. Tačiau tikram mentoriui svarbiausia yra užmegzti santykį ir įsigilinti į situaciją, identifikuoti problemą, iššūkius, su kuriais susiduria ugdytinis ir tik tada ieškoti sprendimo būdų.

Pokyčių ir sprendimų katalizatoriai

Vienas svarbiausių tarptautinio sveikatos hakatono „Hospiton. Cancel Cancer“ elementų – mentoriai, kurių įžvalgos ir kompetencijos tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu dalyviams. Medikai ir sveikatos specialistai savo praktinėmis įžvalgomis padėjo komandų nariams geriau suprasti, kokie iššūkiai kyla sveikatos sistemoje ir kaip galima juos efektyviai spręsti.

Hakatone mentorių vaidmeniui pasiryžo specialistai iš įvairių sričių, ne tik medicinos, bet ir IT sektoriaus atstovai, duomenų analitikai, komunikacijos ekspertai, pacientų organizacijų atstovai. Jų įžvalgos padėjo užtikrinti, kad kuriami sprendimai būtų ne tik teoriškai efektyvūs, bet ir pritaikomi realioje pacientų kasdienybėje.

Tokio lygio ekspertų įtraukimas užtikrino, kad „Hospiton“ komandų darbas būtų orientuotas į inovatyvius, praktiškus ir ilgalaikį poveikį turinčius sprendimus. „Renginys suburia mentorių iš įvairių sričių, o jų indėlis yra neįkainojamas. Po hakatonų dažnai girdime, kad šis procesas buvo naudingas ne tik komandų nariams, bet ir patiems mentoriams – tai proga pažvelgti į kasdienius iššūkius iš naujos perspektyvos ir atrasti naujų įžvalgų“, – sako Inga Kanapeckienė, LSMU Sveikatos inovacijų vystymo centro projektų vadovė.

Hakatonas taip pat suburė svečius iš įvairių valstybės institucijų, tokių kaip Valstybinės ligonių kasos, Nacionalinio vėžio instituto, Valstybinės duomenų agentūros, taip pat iš  tarptautinių organizacijų ir nevyriausybinių asociacijų, kurios aktyviai dirba sveikatos srityje. Kartu su dalyviais iš viso pasaulio jie ieškojo sprendimų aktualiam klausimui – kaip paskatinti tikslines grupes aktyviau dalyvauti valstybės finansuojamose vėžio prevencijos programose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: