Įkūnytos emocijos. Nuotrauka Dainiaus Putino MO muziejaus
MO muziejuje – nauja interaktyvi instaliacija, kviečianti tyrinėti savo emocijas
Šiuo metu naujos didžiosios parodos atidarymui besirengiantis MO muziejus neapsieina be kitų naujienų – greta vaikams skirtos mažosios parodos „Troleibuso ūsai“, lankytojai kviečiami patyrinėti hole įsikūrusią instaliaciją „Įkūnytos emocijos“. Garsą ir pojūčius jungiantis projektas skirtas tiek suaugusiems, tiek vaikams – pastarųjų MO hole taip pat laukia interaktyvi viktorina, skatinanti gilintis į savo emocijas.
MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė pastebi, kad augant suvokimui apie meno reikšmę žmogaus emocinei ir psichologinei sveikatai, siekiama atrasti daugiau galimybių pozityvų meno poveikį tyrinėti skirtingais formatais. Instaliacija „Įkūnytos emocijos“ tęsia muziejaus edukacinėse veiklose plačiai tyrinėjamą emocinio raštingumo temą, kviesdama lankytojus identifikuoti ir tyrinėti patiriamas emocijas, pabūti su jomis saugioje aplinkoje.
„Be to, muziejaus holo įveiklinimas leidžia kurti nuoseklią, holistinę skirtingo amžiaus lankytojų patirtį – pavyzdžiui, praėjusiais metais greta didžiosios parodos „Vilniaus pokeris“ veikusi patyrimų erdvė „Surask vilką“ buvo orientuota į mažuosius muziejaus lankytojus, pratęsiant santykio su miestu temą interaktyvia žaidimo forma. Tuo tarpu „Įkūnytos emocijos“ – laisvalaikio erdvė visai šeimai“, – dalinasi M. Ivanauskienė.
Instaliacijos ašis – įspūdingų matmenų kabantys medžiaginiai tūriai (idėjos ir koncepcijos autoriai – dizaino bei patyriminių erdvių studija „DADADA“). Tūrių viduje skamba garso menininko Bogusz Tworek sukurtos dvi skirtingos garso kompozicijos – lankytojai kviečiami įsitaisyti po tūriais, jas išklausyti ir per kitus edukacinius elementus reflektuoti garso bei tūrių sukurtą patirtį.
Studijos „DADADA“ įkūrėjas Martynas Birškys teigia, kad projektas prasidėjo galvojant apie kūniškumą ir siekiant išplėsti matomo kūno ribas.
„Instaliacijoje kūną interpretuojame abstrakčiais kabančiais objektais, o jų vidurius pripildėme kompozitoriaus Bogusz Tworek specialiai projektui sukurta muzika. Šių tūrių forma atliepia poreikį lankytojams sukurti kiek privatesnę, nuo muziejaus šurmulio atskirtą erdvę, kur galima būtų dar labiau pajusti ryšį su garso kompozicijomis.
Kartu tai turi ir simbolinę prasmę: kalbame apie žmogaus vidinį pasaulį, dėl to ir kviečiame jį tyrinėti iš tūrių vidaus, ne kaip stebėtojams iš išorės. Tikimės, kad lankytojas per patirtį atras emociją, kurią vėliau galės išreikšti šalia esančiomis priemonėmis“, – apie idėją pasakoja M. Birškys.
Greta skambančių tūrių MO hole įsikūrė kūrybiškai į savo emocijas pažvelgti kviečianti lenta – naudodamiesi tampriomis gumytėmis ir lentoje esančiomis medinėmis detalėmis, lankytojai gali ieškoti netikėtų, abstrakčių būdų perteikti išgyvenamas emocijas, suteikti joms vizualinį pavidalą.
4–8 metų muziejaus lankytojų taip pat laukia interaktyvi viktorina. Atliekant įvairaus pobūdžio užduotis liečiamajame ekrane, koncentruojamasi į emocinį intelektą lavinančias užduotis.
Instaliaciją „Įkūnytos emocijos“ galima aplankyti įsigijus MO muziejaus bilietą. Daugiau informacijos: https://mo.lt/ivykiai/ikunytos-emocijos/
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!