Naujai steigiamoms įmonėms „Bankera“ siūlo atsidaryti kaupiamąją sąskaitą
Nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauji Akcinių bendrovių, Ūkinių bendrijų, Viešųjų įstaigų įstatymų pakeitimai, kurie leidžia naujai steigiamoms įmonės atsidaryti kaupiamąsias sąskaitas ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Šia galimybe jau gali pasinaudoti „Bankera“ verslo klientai ir atsidaryti kaupiamąją sąskaitą naujai kuriamam verslui.
Liberalizavo rinką
„Šie pakeitimai padarė rinką liberalesnę. Pirmiausia, elektroninių pinigų įstaigos tapo konkurencingesnės ir gali pasiūlyti sąskaitas ne tik esamoms įmonėms, bet ir naujai besikuriančioms. Iš esmės atsirado galimybė užmegzti santykius su verslu nuo pat jo įsikūrimo, o ne vien tik persiviliojant jį iš kito banko“, – sako Vytautas Karalevičius, vienas iš „Bankera“ įkūrėjų.
Vertinant iš besikuriančio verslo perspektyvos, jeigu įmonės savininkų ar naudos gavėjų tautybė arba verslo modelis nėra priimtini bankams, verslui išlieka galimybė atsidaryti kaupiamąją sąskaitą elektroninių pinigų įstaigoje. Tai prisideda ir prie Lietuvos, kaip įmonių steigimui patrauklios šalies konkurencingumo didinimo.
Kaupiamosios sąskaitos užsienio įmonėms – įprasta praktika
Nors Lietuvoje steigiamoms įmonėms atsidaryti kaupiamąją sąskaitą elektroninių pinigų įstaigoje galima tik nuo šių metų, „Bankera“ jau turi patirties atidarant kaupiamąsias sąskaitas kitose šalyse besisteigiančioms įmonėms.
„Pavyzdžiui, Estijoje galimybė įmonėms atsidaryti kaupiamąsias sąskaitas elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigose egzistuoja jau keletą metų. Tad verslininkai, steigiantys imones Estijoje ir kitose šalyse, mielai naudojasi „Bankera“ paslaugomis“, – tvirtina V. Karalevičius.
Pilnas paslaugų spektras naujam verslui
„Bankera“ siūlo ne tik galimybę atsidaryti kaupiamąją sąskaitą naujiems verslams, bet ir pilną spektrą kitų finansinių paslaugų, kurios reikalingos verslo pradžiai.
Pirmiausia, tai mokėjimo paslaugos, kurioms taikomi vieni konkurencingiausių įkainių rinkoje. Lietuvoje įsteigtoms įmonėms išeinantys mokėjimai į kitus Europos (SEPA) bankus kainuoja tik 10 centų, o mėnesinis sąskaitos palaikymo mokestis tik 5 eurai. Tuo tarpu įeinantys mokėjimai iš kitų Lietuvos ir Europos (SEPA) bankų „Bankera“ verslo klientams nieko nekainuoja.
„Bankera“ taip pat siūlo Visa mokėjimo korteles privatiems asmenims, o artimiausiu metu pasiūlys jas ir verslo klientams.
Be to, „Bankera“ yra viena iš nedaugelio fintech įmonių, kuri kartu su mokėjimo sąskaita taip pat siūlo ir paskolas verslui. Tad pradedantis verslas gali gauti paskolą tiek verslo vystymui ar apyvartinėms lėšoms finansuoti.
Pripažinimo susilaukę sprendimai
„Bankera“ platformoje individualiems bei verslo klientams šiuo metu teikiamos mokėjimo sąskaitų paslaugos, o jomis besinaudojantys klientai gali atlikti SEPA ir SWIFT pavedimus konkurencingomis kainomis. Smulkioms ir vidutinėms Lietuvos įmonėms „Bankera“ siūlo sąskaitų, verslo plėtros ar veiklos perkėlimo į internetą finansavimo sprendimus.
Fintech įmonę „Bankera“ įkūrė trys lietuviai: Justas Dobiliauskas, Mantas Mockevičius ir Vytautas Karalevičius. Šį balandį Europos Komisijos inicijuotame hakatone „Bankera“ sukurtas smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo sprendimas buvo pripažintas geriausiu „Skaitmeninių finansų“ kategorijoje. Birželį Lietuvoje įvykusiame „Fintech Week Lietuva“ renginyje „Bankera“ pripažinta geriausią fintech sprendimą verslui sukūrusia įmone.
Tarptautinės audito, mokesčių ir verslo konsultacijų bendrovės KPMG kartu su rizikos kapitalo investicijų fondu „H2 Ventures“ sudarytame pirmaujančių fintech inovatorių reitinge „2019 Fintech100: Leading Global fintech innovators“ fintech įmonė buvo vienintelė Lietuvai atstovaujanti bendrovė, užimanti 42 vietą.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!