Organizatorių nuotr.

Norinčių išmokti plaukti banglente – daugiau nei 1500 vien Klaipėdos regione

1500 Klaipėdos regiono gyventojų paraiškų per vieną savaitę. Tokio gausaus susidomėjimo banglenčių sportu nesitikėjo net Surf Camp akademija.

Liepos pradžioje startavo nemokamas fizinio aktyvumo projektas Klaipėdos regiono gyventojams – 120 dalyvių priėmė iššūkį tris mėnesius reguliariai skirti laiką banglenčių treniruotėms Melnragėje. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

2022 m. atlikto tyrimo apie Klaipėdos rajono ikimokyklinio amžiaus vaikus, buvo nustatyta, kad tiek vaikų, tiek tėvų fizinio aktyvumo įpročiai vis dar neatitinka reikalavimų, o net 30 proc. tėvų sveikatos raštingumas priskirtas probleminiam. Įrodyta, kad nuolatinis fizinis aktyvumas yra būtina sveikos gyvensenos sąlyga.

Banglenčių sportas pasižymi itin aukštu grįžtamumu – Lietuvoje apie 80% pabandžiusių grįžta pakartotinai, daugelis žmonių pradeda aktyviai sportuoti, norėdami pasiekti geresnius rezultatus bangose. Todėl projekto tikslas yra įtraukti Klaipėdos regiono gyventojus į reguliarias fizinio aktyvumo veiklas ir formuoti fizinio aktyvumo įpročius. Siekiama, kad ne mažiau 70% dalyvių pozityviai vertintų fizinės ir emocinės sveikatos pokytį, o bent 30% dalyvių tęstų reguliarias fizinio aktyvumo veiklas po projekto pabaigos.

Į liepos mėnesį prasidėjusius banglenčių sporto užsiėmimus pateko vyrai ir moterys nuo 5 iki 48 metų, kuriems buvo suteikta galimybė nemokamai dalyvauti Surf Camp akademijos treniruotėse nuo liepos 10 iki spalio 2 d. Dalyviai buvo suskirstyti į skirtingas grupes: šešias vaikų, šešias šeimų ir tris suaugusiųjų.

Apie 50% dalyvių – mažiau galimybių turintys gyventojai. Tai ir dalyviai iš daugiavaikių šeimų, ir turinčių negalią, socialines pašalpas gaunantys asmenys, vaikai, esantys laikinoje globoje. Visų akys degė noru greičiau prisiliesti prie banglentės ir šokti į jūrą.

“Sulaukėme dalyvių su didžiule motyvacija – ne vienas atrinktų dalyvių džiaugėsi lyg laimėję loterijoje, juk konkursas buvo beveik 15 į vieną vietą. Daugelis jų pabrėžė norintys geriau pažinti jūrą, suprasti, kaip veikia bangos ir srovės, įveikti įsisenėjusias baimes ar tiesiog būti fiziškai aktyvesniais. Net neabejoju, jog šis projektas prisidės tiek prie banglenčių sporto, tiek prie saugaus elgesio vandenyje ir jūroje sklaidos,”- mintimis dalinosi akademijos įkūrėjas Girmantas Neniškis.

Pagal skenduolių skaičių esame tarp pirmaujančių pasaulyje, o ES vidurkį viršijame net 5 kartus. Nuo pat Surf Camp įkūrimo Lietuvoje saugaus elgesio vandenyje edukacija buvo viena svarbiausių misijų. Visi komandos instruktoriai ir treneriai turi International Surfing Association (ISA) ir International Lifesaving Federation (ILS) gelbėjimo bangose sertifikatus. Tad projektu siekiama ne tik fizinės ar emocinės gerovės, tačiau ir edukuoti gyventojus, suteikiant jiems kritinių saugaus elgesio vandenyje žinių.

Šalyje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad Baltijos jūroje mokytis banglenčių sporto yra neįmanoma. Visgi, 16 metų akademijos įdirbis užtikrina fizinio aktyvumo lavinimą bei progresą net tomis dienomis, kai nėra bangų. Nacionalinės sporto agentūros kuruojamas fizinio aktyvumo projektas suteikia ypatingą galimybę pajūrio gyventojams įsitikinti banglenčių sporto teikiama fizine ir emocine nauda, o didžiulis vietinių susidomėjimas tik patvirtina dar neatskleistą šio sporto potencialą Lietuvoje.

Fizinio aktyvumo projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2024 m. liepos 1 – spalio 31 d. Skirtas finansavimas socialiniam verslui MB “Bangų terapija” – 33278,65 Eur.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: