Panevėžiečiai kviečiami į susitikimą su daugiakultūre grupe iš Pabradės
Menų agentūra „Artscape” drauge su lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia panevėžiečius ir Panevėžio svečius apsilankyti nemokamame renginyje kino centre „Garsas”. Dalyvių lauks pokalbis su daugiakultūre muzikos grupe iš Pabradės miestelio bei trumpųjų filmų programos „Kai susitinka istorijos II“ peržiūra.
Vasario 25 d., penktadienį 19:00 val prasidėsiantis renginys skatina visuomenę daugiau sužinoti apie migruojančių žmonių istorijas per kiną bei padiskutuoti, kaip tos istorijos nuolat kinta ir transformuojasi.
Pirmoji renginio dalis – susitikimas su muzikinės grupės „UpHill 7” nariais. Grupė „UpHill 7“, nors įsikūrę 58 km. nuo sostinės nutolusiame Pabradės miestelyje, kuria globalią, pasaulio muziką. Grupę sudaro nariai iš Šri Lankos, Afganistano ir Lietuvos; ir nors grupė kuria labai lokaliai, nežymiam gaublio taške – Pabradėje, kiekvienas grupės narys atsineša savo kultūrą, kalbą, istoriją ir muzikos stilių iš skirtingų pasaulio kampelių, socialinių realybių ir pilietinių kontekstų. Tad galime „UpHill 7“ vadinti „glokalia“ (tuo pačiu tiek globalia, tiek lokalia) grupe.
Prieš mėnesį grupė „Uphill 7” išleido pristatomąjį kūrinį „Freedom” (ang.„laisvė”), susilaukusį didelio visuomenės susidomėjimo. Kūrinyje modernūs pop ir alternatyvaus roko ritmai persipina su rytietiškomis ir centrinės Azijos melodijomis, dainos žodžiai skamba anglų, lietuvių ir persų kalbomis. Ši daina reprezentuoja laisvę iš įvairiausių perspektyvų. Grupė ne tik papasakos apie savo kuriamą muziką, daugiakultūrės kūrybos galimybes, bet ir sugros keletą grupės kūrinių gyvai prieš susirinkusią auditoriją.
Antroji renginio dalis – 20:00 val. prasidedanti trumpųjų filmų programa, kuri papasakos apie migruojančias keliones, leidžiančias išvysti pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje ir naujas akistatas, laužančias asmeninius stereotipus bei įsitikinimus. Tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono – Ferano kino festivaliuose pripažinti, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” parengtos programos filmai Panevėžio kino teatro ekraną pasieks iš viso pasaulio:
„Tamsi kamera” – švedų režisieriaus Ottó Bánovits sukurtas eksperimentinis filmas, pasitelkdamas Camera Obscura – pirmuoju fotografijos technologijos prototipu, nukelia žiūrovus į 2015-ųjų vasarą ir šokiruojančią tragediją. Vaidybiniame režisieriaus Tomer Shushan (Izraelis) filme “Balta akis” pasakojama apie vyro pastangas neprarasti žmogiškumo ir susigrąžinti dviratį.
Nyderlanduose sukurtas vaidybinis filmas “Importas” (rež. Ena Sendijarević) atskleidžia jaunos pabėgėlių šeimos iš Bosnijos likimą, 1994 m. gavusią leidimą gyventi bei apsistojusią mažame Olandijos kaime. “Jei tai ne meilė” Kanadoje susukta Luiza Cocora juosta nukelia žiūrovą į Monrealio parką, kuriame jauna pora ruošiasi įamžinti vieną svarbiausių savo gyvenimo akimirkų – vestuves.
Paskutiniajame programos filme – dokumentinėje juostoje „Biotopas” (rež. Paul Scholten, Vokietija) Miuncheno priemiesčio gyvenimą sudrumsčia kaimynystėje statomas pabėgėlių centras, kurio atsiradimas priverčia permąstyti savo įsitikinimus.
Daugiau informacijos apie renginį bei registracijos formą galima rasti Menų agentūros „Artscape” Facebook puslapyje. Kitus susijusius projekto „Kai susitinka istorijos” renginius sekite internetiniame puslapyje www.artscape.lt bei www.lithuanianshorts.lt.
Trumpametražių filmų programų ciklas „Kai susitinka istorijos” – tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų. Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje.
Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!