AINA.LT nuotr.

Panevėžio kolegija suteikia šansą dar neapsisprendusiems

Rytoj, rugsėjo 1-ąją kolegijoje skambės beveik pusės tūkstančio pirmakursių balsai. Nepaisant valstybėje vykstančių ekonominių, politinių, socialinių pokyčių, Panevėžio kolegija jau kelinti metai iš eilės išlaiko beveik tokį patį pirmakursių skaičių.

Minimalus stojamasis balas

Pernai Švietimo ir mokslo ministerija šalies aukštąsias mokyklas paragino numatyti minimalų konkursinį balą. Šis balas užtikrina, kad į aukštąsias mokyklas įstotų atsakingai studijas besirenkantys studentai. Daugumos Lietuvos universitetų minimalūs stojimo balai svyruoja nuo 1 iki 3. Nors didžioji dalis kolegijų numatė 0,8 balo slenkstį, trys šalies kolegijos, tarp jų ir Panevėžio, nustatė dar didesnį. Buvo baimintasi, kad Panevėžio kolegijoje įvestas minimalus stojamasis balas – 1, gali lemti mažesnį stojančiųjų skaičių – taip nenutiko. Į kolegiją įstojo ne mažiau studentų nei pernai, nepaisant to, kad kai kurie didieji Lietuvos universitetai netaikė minimalaus balo kriterijaus ir priėmė visus pretendentus.

Studijų pagrindas – praktinis mokymas

Panevėžio kolegijoje siūlomos biomedicinos, technologijos, socialinių ir menų krypčių studijų programos. Populiariausios Bendrosios praktikos slaugos, Kineziterapijos, Burnos higienos, Elektros ir automatikos įrenginių, Informacinių sistemų, Buhalterinės apskaitos, Socialinio darbo. Kolegijos akademinė bendruomenė nuolat atnaujina studijų programų paketą ir siūlo rinkai naujas paklausias studijų programas, kurios vis labiau ima dominti ir stojančiuosius. Tai – Logistikos vadyba, Grožio terapija, Teisė, Turizmo ir laisvalaikio vadyba.

Jaunuoliai noriai renkasi studijas Panevėžio kolegijoje dėl studijų programų turinio bei jų materialinio aprūpinimo. Mūsų aukštoji mokykla didelį dėmesį skiria praktiniam mokymui. Pasak direktoriaus E. Žukausko, kolegija yra pasirašiusi daugiau nei 200 bendradarbiavimo sutarčių su įmonėmis, kurios įsipareigoja priimti studentus praktikai. Tai vienas išskirtinių kolegijos bruožų. Per praktikas studentai nagrinėja realias įmonių problemas, rengia kursinius bei baigiamuosius darbus. Ne vienas studentas su darbdaviu jau antrame-trečiame kurse sutaria dėl darbo. Kolegijoje taip pat yra sudarytos puikios sąlygos mokyti praktinių dalykų modernioje praktinio mokymo bazėje. Į praktinio mokymo bazės modernizavimą investuota daugiau nei 1 mln. eurų. Praktinio mokymo bazę sudaro 12 naujai įrengtų laboratorijų ir specializuotų kabinetų, aprūpintų moderniausia šiuolaikine įranga. Jos skirtos verslo, technologijų, biomedicinos studijų programų studentų praktiniam mokymui.

Studijų naujovės

Panevėžio kolegijoje šalia įprastų nuosekliųjų studijų, siūlomos gretutinės studijos. Tai naujas studijų būdas, kurio esmė – galimybė vienu metu greta pagrindinės studijų programos studijuoti kitos studijų krypties programą, o rezultatas – diplomas, liudijantis įgytas dvi kvalifikacijas. Tokia studijų forma yra taikoma pasirinkusiems šias studijų programas: Aplinkos apsaugą ir Socialinį darbą. Antra įgyta kvalifikacija greta minėtų pagrindinių yra Vadybos profesinio bakalauro. Tikėtina, kad tokią studijų formą pasirinkusiems studentams bus lengviau prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių, tai suteiks platesnį tolimesnių studijų pasirinkimą.

Kolegijoje galioja neformalaus ir savaiminio mokymosi būdu įgytų kompetencijų vertinimo ir pripažinimo tvarka, kuri taikoma kandidatui, siekiančiam oficialaus kompetencijų, įgytų neformaliu švietimo ar savaiminiu būdu, pripažinimo. Asmenims, praėjusiems kompetencijų vertinimo procesą, gali būti įskaitoma iki 75 proc. ketinamos studijuoti profesinio bakalauro studijų programos. Tai leidžia gerokai sutrumpinti studijų laiką (įskaičius dalį studijų programos, nereikės studijuoti viso numatyto laiko) ir sutaupyti lėšų (įskaičius dalį studijų programos, nereikės mokėti visos studijų kainos). Neformaliu būdu įgytų kompetencijų pripažinimo gali siekti kiekvienas suaugęs asmuo, kuris turi ne mažesnį nei vidurinį išsilavinimą, ne mažesnę nei 3 metų darbo patirtį toje srityje, kurioje siekia akademinių kreditų. Pretendentai turi pagrįsti ir pateikti įrodymus, liudijančius apie pasiekimų atitikimą akademiniams kreditams, pademonstruoti turimas kompetencijas praktiškai ar išlaikyti specialius testus. To gali siekti ir st
udentai, norintys sutrumpinti savo studijų laiką. Neformaliai įgyti mokymosi pasiekimai įvertinami ir pripažįstami vykdomose biomedicinos, socialinių ir technologijos mokslo sričių studijų programose.

Papildomas priėmimas

Panevėžio kolegijoje organizuojamas papildomas priėmimas į suformuotose akademinėse grupėse esančias laisvas vietas. Pageidaujantys studijuoti prašymą turi pateikti iki spalio 1 d. Panevėžio kolegijos Studijų ir karjeros centre (Laisvės a. 23). Informacija suteikiama: 8 45 460590, 8 45 467787, stojimas@panko.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: