Panevėžio STEAM nuotr.
Panevėžio STEAM centre Inžinerijos dienos renginys „Nuo idėjos iki startuolio“
2023 m. kovo 27 d. Panevėžio švietimo centro padalinyje Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre (Kniaudiškių g. 40, Panevėžys) vyko Inžinerijos dienos renginys „Nuo idėjos iki startuolio“. STEAM centras pakvietė 7–12 klasių mokinius jungtis prie Pasaulinės inžinerijos dienos ir kartu švęsti Inžinerijos dieną.
„Švęsti inžinerijos dieną, tai puiki proga skatinti žmones domėtis inžinerijos karjera ir padėti užtikrinti, kad ateityje būtų dar daugiau talentingų ir inovatyvių specialistų, kurie kurtų naujas technologijas ir spręstų svarbius iššūkius visuomenėje“, – teigia Panevėžio regioninio STEAM centro laikinai vedėjos pareigas einanti Vaida Repovienė.
Renginio metu buvo suplanuotos mokinių veiklos visose 4 STEAM centro laboratorijose, kur mokiniai naudodamiesi technologijomis liejo specialiai muilui gaminti skirtas formeles, gamino rankų darbo muiliukus, kūrė jiems sertifikatus ir dalyvavo atvirose prekės rinkodaros dirbtuvėse – dalyviai išbandė programos „Sales Pitch“ žingsnius. Per pietus vyko susitikimas su verslo atstovais susipažinti su inžinerijos profesija, technologijų svarba, naujausiomis tendencijomis, verslo kūrimo ar karjeros pasirinkimo galimybėmis.
Renginio diskusijoje su miesto mokiniais susitiko UAB „TPA-technologinių procesų automatika“ direktorius, Alvydas Andrijauskas, Laura Kaziukonienė, šaltyje džiovintus užkandžius ir prieskonius gaminančios įmonės „Supergarden“ įkūrėja ir Panevėžys NOW plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė.
„Inžinerijos technologijų svarba matoma ir verslo srityje. Inžinieriai gali kurti naujas technologijas ir sistemas, kurios leidžia įmonėms padidinti produkcijos efektyvumą, sumažinti gamybos sąnaudas ir pagerinti produkto kokybę. Inžinerijos technologijų taikymas leidžia įmonėms geriau konkuruoti rinkoje ir tobulinti savo verslo veiklą. Galiausiai, inžinerijos technologijų svarba matoma ir visuomenėje. Jos leidžia mums kurti naujas ir inovatyvias technologijas, kurios palengvina mūsų kasdieninį gyvenimą ir daro jį patogesnį. Tai apima daiktus, tokius kaip mobilieji telefonai, elektroninės knygos, internetas ir kitos technologijos, kurios dabar yra neišvengiamos mūsų kasdieniame gyvenime“, – sako Panevėžio regioninio STEAM centro laikinai vedėjos pareigas einanti Vaida Repovienė.
Diskusijoje su mokiniais pakviesti Panevėžio miesto verslo atstovai kalbėjo apie inžineriją, šios profesijos potencialą darbo rinkoje, kas Panevėžio miesto laukia ateityje, profesijų pasirinkimo galimybes ir pan. Remiantis ekspertų tyrimais, jau 2030 metais populiariausių profesijų TOP 5 bus orientuotos į technologijas ir inovacijas. Tai duomenų analitikai, robotikos inžinieriai, biotechnologijų specialistai, kibernetinio saugumo ekspertai, proceso automatizavimo specialistai ir t.t. Pramonės 0.4 ekosistemos kūrimas Panevėžyje: kodėl mūsų miestui to reikia? Šiuolaikiškos ir inovatyvios pramonės įmonės, kuriančios darbo vietas. Technologijų pagalba inovatyvų verslą sukūrusi UAB „Gelt Baltic“ „Supergarden“ įkūrėja Laura Kaziukonienė pasidalino savo verslo sėkmės istorija, papasakojo ko reikia norint sukurti verslą, kuris būtų išties unikalus ir sėkmingas.
Baigę darbus, komandos nariai pasidalino įgyta patirtimi, parengė verslo idėjos projektą ir praktinėse veiklose pasigaminto produktą. Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro vedėja Vaida Repovienė džiaugėsi, kad renginyje užsiregistravo 100 mokinių ir 10 mokytojų. STEAM centro laboratorijose dirbo Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos 12 kl. mokiniai, Panevėžio J. Miltinio gimnazijos 10-tokai ir „Šaltinio“ progimnazijos 8 kl. mokiniai.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!