Panevėžyje vyko Ramutės Skučaitės jubiliejinis kūrybos vakaras
Šiandien Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko poetės Ramutės Skučaitės jubiliejinis kūrybos vakaras, kuriame dalyvavo poetė ir jos bičiulis, 2020-ųjų Metų panevėžietis Gintaras Mikalauskas. Vakaro metu skambėjo fleitų melodijos, kurias atliko Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokinės fleitistės Eglė Malinauskaitė ir Gabija Semčenkaitė (mokytoja Irma Paurienė).
„Visi žinome, kad tamsius žiemos vakarus geriausia leisti jaukiai su knyga rankose. Šiandien čia turime dar nepalyginamai geresnę galimybę – vakarą leisti su pačia jų autore, viena žinomiausių ir dažnam savo kūryba labai artima poete Ramute Skučaite. Gerbiama Ramute, dėkoju, kad savo laiką šiandien paskyrėte Panevėžiui ir panevėžiečiams. Dėkoju Gintarui, organizatoriams ir kiekvienam, kurių dėka šiandien sušilo mūsų širdys“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.
Poetė, dramaturgė, vertėja, dainų tekstų autorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė R. Skučaitė šiais metais šventė 90-ies metų jubiliejų. Ji yra parašiusi ir išleidusi daugiau nei 50 knygų, išvertusi daug kūrinių iš užsienio kalbų. Savo jubiliejų poetė pasitiko su nauja poezijos knyga „Buvau atėjus“, kurioje – naujausia poezija suaugusiems. Paskutinė rašytojos išversta knyga – Vladimiro Nabokovo eilėraščių rinktinė.
R.Skučaitė tituluojama vaikų literatūros klasike, tačiau ji yra parašiusi nemažai kūrinių ir suaugusiesiems. Literatūros kritikai pabrėžia poetės žodžio skambumą, skaidrumą, gal todėl jos eilėraščiai yra dainuojami. R. Skučaitės poezija skirta tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, kelia tuos pačius egzistencinius klausimus, tik juos pateikia skirtinga forma. „Už mažų ir suaugusių žmonių pasaulio vienybę“ poetė buvo įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.
Už savo kūrybą ji yra pelniusi ne vieną svarų apdovanojimą: Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną, UNESCO premiją, Vaikų literatūros premiją ir kt., ne kartą tapusi „Poezijos pavasario” laureate. Vienas R. Skučaitės gyvenimo tarpsnis praėjo Panevėžio mieste. 1938 m. jos tėvai persikėlė iš Vilniaus į Panevėžį. Būsimoji poetė mokėsi Naujamiesčio mokykloje, Panevėžio muzikos mokykloje.
Pasak rašytojos, jos gyvenime labai daug visko yra buvę – ir nuoskaudų, ir gerumo, ir įvairių atsitikimų. Jubiliejiniame vakare R. Skučaitės kūrybos gerbėjai turės progą gyvai paklausyti poetės žodžių, paklausti to, kas juos domina.
Aktorius ir renginių vedėjas Gintaras Mikalauskas yra tarsi žmogus-orkestras, kurio veiklą galima matyti visoje Lietuvoje. Jis kuria vaidmenis spektakliuose, veda koncertus ir kitus renginius, yra TV laidų vedėjas. Daugybę darbų turintis aktorius, renginių vedėjas suranda laisvą valandėlę ir knygai. Jo prioritetas yra popierinė klasikinė knyga, o elektronines knygas mėgsta skaityti daug keliaujanti jo žmona Jūratė.
Aktorius yra gimęs ir augęs Panevėžyje. Jo tėvo kompozitoriaus, pianisto Vytauto Mikalausko vardu pavadinta Panevėžio menų gimnazija.
Komunikacijos skyrius
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!