Pexels nuotr.
Panevėžys pradeda įgyvendinti projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ programą
Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė jungtinę veiklos sutartį su projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ programos iniciatore Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei pirmajame etape dalyvaujančia dar 21 šalies savivaldybe.
„Džiaugiamės, kad pagaliau pasirašėme jungtinę veiklos sutartį, todėl iš karto kibsime į darbus. Pagrindinis šios programos tikslas – pagerinti mokymosi ir mokymo procesą, kad mokiniai gautų aukščiausios kokybės švietimo paslaugas, o mokytojai pažangias mokymo priemones. Šioje programoje dalyvaujančiose miesto gimnazijose ketiname įrengti ar atnaujinti biologijos, chemijos ir fizikos laboratorijas, progimnazijose, M. Karkos pagrindinėje ir Panevėžio pradinėje mokyklose – gamtos mokslų laboratorijas. Visose programoje dalyvaujančiose ugdymo įstaigose planuojame įkurti STE(A)M kultūrinio ugdymo erdves, laboratorijas ir STE(A)M erdves aprūpinti šiuolaikiška įranga bei novatoriškomis priemonėmis, sudaryti galimybes miesto mokytojams kelti lyderystės, įtraukiojo ugdymo bei STEAM ir STE(A)M sričių kvalifikaciją tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotoja Loreta Masiliūnienė.
„Tūkstantmečio mokyklos I“ projekto programoje dalyvauja 12 Panevėžio miesto ugdymo įstaigų: Panevėžio pradinė mokykla, Beržų, „Šaltinio“, „Ąžuolo“, „Vilties“, Rožyno, „Žemynos“ ir „Vyturio“ progimnazijos, Mykolo Karkos pagrindinė mokykla, 5-oji, Juozo Miltinio ir Juozo Balčikonio gimnazijos. Bendrojo ugdymo mokyklos, nedalyvaujančios programoje tapo įtrauktų į programą mokyklų partnerėmis ir dalyvaus mokymuose, seminaruose, įvairiose kitose programos veiklose. Tai Alfonso Lipniūno, „Saulėtekio“ progimnazijos, „Minties“, Vytauto Žemkalnio gimnazijos bei Raimundo Sargūno sporto gimnazija.
„Tūkstantmečio mokyklos“ programos tikslas – iki 2030 m. kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(si) sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Programos siekiamas rezultatas – kiekvienam besimokančiajam sukurtos lygiavertės ir šiuolaikiškos kokybiško ugdymo(si) sąlygos, lemiančios geresnius mokinių pasiekimus ir mažesnius pasiekimų atotrūkius tarp mokyklų ir savivaldybių, padidinti pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo metu bent pagrindinį lietuvių kalbos, matematikos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalį.
Atsižvelgiant į savivaldybės teritorijoje pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas besimokančių mokinių skaičių, Panevėžio savivaldybei dalyvaujant šioje programoje skirta per 6 mln. 175 tūkst. Eur.
Komunikacijos skyrius
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!