Panevėžys skatina jaunimo įsitraukimą į darbo rinką

Panevėžio miesto savivaldybė jau ketverius metus sėkmingai įgyvendina Vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą, kurios tikslas – sudaryti jaunimui galimybes kokybiškai praleisti vasaros atostogas ir padėti integruotis į darbo rinką, supažindinant su būsimomis karjeros galimybėmis.

„Dažnai jaunam žmogui sunku apsispręsti dėl būsimos profesijos, todėl savivaldybė tiki, kad geriausias būdas – per praktiką atrasti, kokia veikla labiausiai patinka. Vienas iš būdų tai padaryti – įsidarbinti vasarą ir įgyti praktinių įgūdžių. Matome, kad ši programa kasmet tampa vis populiaresnė tarp jaunimo ir darbdavių. Šiemet sulaukėme net 32 miesto įmonių paraiškų, o įsidarbino 60 jaunuolių. Ši patirtis neabejotinai padės jaunuoliams atrasti savo kelią, o darbdaviams – pritraukti trūkstamos kvalifikacijos darbuotojus,“ – teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Gintautė Atkočienė.

Šiemet programoje dalyvavo 61 jaunuolis, kurie pateikė paraiškas dirbti miesto įstaigose ir įmonėse. Iš jų 60 sėkmingai įsidarbino 32 Panevėžio įmonėse. Ypatingas dėmesys buvo skirtas jaunimo su negalia integracijai bei jaunuolių įdarbinimui pramonės gamybos įmonėse, atsižvelgiant į darbo rinkos poreikius. 30 jaunuolių dirbo pramonės sektoriuje, įmonėse, tokiose kaip UAB „Garderia“, „EA Baltic“, „Stigma“, „Povydė“, „Geld Baltic“, „Autosmilga“, „Automatikos sistemos“, AB „Glassic“, „Lietkabelis“, „Panevėžio stiklas“, MB „Protorithm“.

Taip pat kitos 21 Panevėžyje veikiančios įmonės ir įstaigos, įskaitant MB „Goldukas“, „Skonio efektas“, lopšelį-darželį „Jūratė”, Panevėžio sporto centrą, Šv. Juozapo globos namus, UAB „25 kadras“, „Airimus“, „Armabetas“, „Ars Brevis“, „Aukštaičių fortas“, „Hateksa“, „Iris“, „Jysk Baltic“, „Keltena“, „Panevėžio bičiulis“, „Panevėžio ryšių statyba“, „Panevėžio rytas“, „Specagra“, „Greitutis“, VšĮ Panevėžio miesto odontologijos polikliniką, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, kurie prisidėjo prie jaunimo įdarbinimo.

Darbdaviams, įdarbinusiems jaunimą visu etatu, buvo kompensuojama 300 eurų per mėnesį. Apdirbamosios pramonės įmonėms, įdarbinusioms jaunimą ar jaunuolius su negalia, kompensacija siekė 50 proc. minimaliosios mėnesinės algos, t. y. 462 eurus. Jei jaunuoliai dirbo mažesniu krūviu, kompensacija buvo apskaičiuojama proporcingai.  Iš viso kompensacijoms skirta daugiau nei 30 tūkst. eurų iš miesto biudžeto bei Jaunimo reikalų agentūros organizuojamo projektų finansavimo konkurso. Iš 60programoje dalyvavusių  jaunuolių, 58 sėkmingai ją baigė.

Daugiausia vasaros užimtumo programa susidomėjo 17 ir 18 metų jaunimas – patirties miesto įmonėse ir įstaigose siekė įgyti dvidešimt vienas 17-metis ir penkiolika 18-mečių. Vasaros metu norą dirbti išreiškė septyni 16-mečiai, penki 19-mečiai, keturi 14-mečiai, po tris 15-os ir 20-ies metų jaunuolius, po vieną 22-ejų ir 28-erių metų jaunuolį. Liepos 1–rugpjūčio 31 d. jaunuoliai dirbo administratorių, pagalbinių salės darbuotojų, IT asistentų, virtuvės darbuotojų, maisto ruošėjų, slaugytojų padėjėjų, patalpų tvarkytojų, viešbučio darbuotojų, programinės įrangos specialistų, pardavėjų-konsultantų ir kitose pareigose.

2021–2024 m. laikotarpiu programoje dalyvavo 78 Panevėžyje veikiančios įmonės, įstaigos, mažosios bendrijos, labdaros ir paramos fondai, kurie įdarbino 153 jaunuolius.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: