Pirmieji pasaulyje: „CityBee“ pasiūlė dalijimosi rogutėmis paslaugą

Išmaniųjų mobilumo paslaugų teikėja „CityBee“ skelbia, kad nuo šiol beveik kas dešimtame Lietuvoje esančiame jų automobilyje bus galima rasti rogutes. Pasak bendrovės atstovų, panašaus sprendimo iki šiol pasaulyje nesiūlė niekas.

„CityBee“ vadovo Kristijono Kaikario teigimu, dalijimosi rogutėmis paslauga klientams papildomai nekainuos. Pagrindiniai jos tikslai – fizinio atstumo išlaikymo žiemos pramogų vietose skatinimas ir siekis plėtoti dalijimosi kultūrą.

„Viena vertus, šiuo metu svarbu gerinti epidemiologinę padėtį šalyje, todėl tokiu savo sprendimu norime bet šiek tiek prisidėti prie tokio tikslo siekimo. Antra vertus, norime parodyti, kad šiais laikais nebūtina pirkti visų daiktų. Ypač tų, kuriais bus naudojamasi gana retai, o 90 proc. laiko jie tiesiog gulės ir užims vietą. Tokios kategorijos daiktai yra ne tik automobiliai, bet ir rogutės“, – aiškino K. Kaikaris.

Prieš oficialų paslaugos pristatymą „CityBee“ rogutės iš pradžių buvo paliktos tik penkiasdešimtyje Vilniuje buvusių bendrovės automobilių. Taip siekta išbandyti idėją ir patikrinti klientų reakciją į naują, pasaulyje neregėtą sprendimą.

Daugiau nei dvi savaites trukęs eksperimentas parodė, kad rogutes turinčių „CityBee“ automobilių paklausa pastebimai išaugo, o didžioji jų dalis judėjo prie atokiau esančių kalvų. Atvejų, kai iš automobilio dingsta rogutės, – vos keli. Be to, pastebėta, kad „CityBee“ automobiliai su rogutėmis organiškai pasiskirstė po įvairius Lietuvos miestus.

„Užfiksavome ne tik džiuginančius rezultatus, rodančius, kad tampame tikrai šiaurietiška, atsakinga visuomene, bet gavome ir nuoširdžių padėkų. Padrąsinti sėkmingo bandomojo laikotarpio ir vėl sulaukę gausybės sniego, nutarėme nuo šios savaitės padvigubinti rogučių skaičių ir tęsti šią iniciatyvą iki tol, kol tam bus tinkamos oro sąlygos“, – sakė K. Kaikaris.

Norintys pasinaudoti „CityBee“ rogutėmis, jų gali rasti pasitelkę bendrovės programėlę. Joje automobiliai, kuriuose yra rogutės bei joms dezinfekuoti skirtos priemonės, išskirti specialiu žymėjimu. Be to, kad rogutininkams būtų lengviau rasti atokesnę kalvą Vilniuje, „CityBee“ sudarė ir paskelbė specialų žemėlapį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: