Profesinis mokytojų augimas dalyvaujant tarptautiniuose projektuose

Panevėžio rajono švietimo centras, įgyvendindamas „Erasmsus+“ KA2 programos projektą „Prosocialinės vertybės“ ir bendradarbiaudamas su Panevėžio r. Velžio gimnazijos mokytojomis Asta Klydžiene ir Viktorija Paškevičiene bei Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininke Laura Šinkūniene bei mokytoja Alma Briediene dalyvavo virtualioje projekto baigiamojoje konferencijoje (angl. „The Good Nutrients for Schools“).

Išradingos gimnazijų mokytojos, jau ne vienerius metus dalyvaujančios Švietimo centro įgyvendinamuose projektuose, šį kartą profesinę patirtį pristatė ne tik Europos, bet ir pasaulio švietimo bendruomenės atstovams. Mokytojos Viktorija ir Asta kartu su savo mokiniais atskleidė, kaip prosocialinių vertybių ugdymui skirtus metodus „Batų istorijos“, „Savivertės akiniai“, „Pagauk gerą žodį“, „Popierinė pilis“ taiko organizuodamos ugdomąją veiklą savo auklėtiniams penktokams. Šiose mokytojų ir mokinių veiklose puikiai atsispindi vienas iš projekto tikslų – prosocialų elgesį skatinančių mokymo metodų įtraukimas į ugdymą.

Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkės Lauros Šinkūnienės bei mokytojos Almos Briedienės virtualioje projekto baigiamojoje konferencijoje pristatytas pranešimas „Empowered by ProSocial Values“ – puiki trejus metus vykusio projekto refleksija. Gimnazijos atstovės nurodė metodus ir strategijas, jau išbandytas su mokiniais ir padedančias pamokoje valdyti emocijas, įveikti baimę ir stresą bei saugiai jaustis. Lektorės dalijosi patirtimi, kaip padėti vaikams išmokti atpažinti emocijas ir būti empatiškiems, rasti bendravimo algoritmus.

Dalyvaujant „Erasmsus+“ projektuose svarbus ne tik tarptautinis įvertinimas, bet ir rajono švietimo lyderių palaikymas, todėl nuoširdžiai džiaugiamės, kad tarptautinėje virtualioje projekto baigiamojoje konferencijoje dalyvavo ir Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Projektui artėjant į pabaigą veiklų Lietuvoje koordinatorė Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė, paklausta, kokia gi didžiausia projekto sėkmė, nedvejodama teigia: „Didžiausias džiaugsmas koordinatoriui – stebėti, kaip mokytojai dalyvaudami tarptautinėse veiklose įgyja patirties, auga ir skleidžiasi. Nuoširdžiai džiaugiuosi bibliotekininkės Lauros Šinkūnienės (Naujamiesčio gimnazija), mokytojos Astos Klydžienės (Velžio gimnazija), direktoriaus pavaduotojos ugdymui Aušros Krikščiūnienės (Smilgių gimnazija), direktoriaus pavaduotojos ugdymui Renatos Lukošiūnienės (Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“) profesiniu augimu, Prosocialinės savaitės renginių organizavimu savo įstaigose bei įsitraukimu į tarptautinį prosocialinių vertybių puoselėtojų tinklą „Kiekvienam“, kuriame minėtų įstaigų atstovės-ambasadorės dalyvaus ir pasibaigus projektui. Šiuo metu į tinklo veiklą įsitraukė ne tik Europos, bet ir Amerikos, Indijos ir kitų šalių mokytojai.“

Panevėžio rajono švietimo centro vadovai įtraukdami rajono mokytojus į tarptautines veiklas sudaro sąlygas profesinių, tarpkultūrinių bei komunikavimo užsienio kalba kompetencijų gilinimui, tačiau tik nuo pačių mokytojų priklauso, kaip inovatyvias metodikas jie sugebės pritaikyti savo pamokose bei kokiomis vertybėmis gyvenime vadovausis jų mokiniai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: