R. Juknevičienė: „Kaip rodo istorija, vienintelis būdas kovoti su infekcinėmis ligomis yra skiepai“
Europos Parlamento (EP) narė Rasa Juknevičienė Žinių radijo laidoje „Nuomonių studija“ kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos vadove, profesore Asta Mickiene diskutavo apie pastangas kuo greičiau sukurti vakciną nuo COVID-19, taip pat apie visuomenės požiūrį į skiepijimąsi, su skiepais susijusias sąmokslo teorijas.
R. Juknevičienė teigė tikinti, kad vakcina bus sukurta kaip galima greičiau, mat šiam tikslui mestos didžiulės lėšos.
„Tai didžiulis iššūkis, ne veltui tam skiriami didžiuliai pinigai. Europos Sąjunga ir Europos Parlamentas tam skyrė didžiulį dėmesį, kad tai būtų pasiekta kaip galima greičiau. Ar tikrai tai vienintelis realus kelias – taip, kaip rodo mūsų patirtis, istorija, vienintelis būdas kovoti su infekcinėmis ligomis yra skiepai“, – sakė europarlamentarė.
Jai pritarė ir prof. A. Mickienė, pažymėjusi, kad tik efektyvios vakcinos, vakcinacija gali suvaldyti šią didžiulę pasaulinę problemą.
„Tam metamos iš tiesų didžiulės pajėgos – ir intelektualinės, mokslinės, ir finansinės. Tačiau tas procesas vargu, ar yra kaip nors pagreitinamas net ir prie didžiausių norų, nes vakcinų gamyba turi praeiti visas reikalingas stadijas, jas pagreitinti vargu, ar įmanoma. Galiausiai, sukūrus vakciną, įrodžius, kad ji yra efektyvi, reikalinga užtikrinti jos gamybos pajėgumus, kad įmonės, kurios yra pajėgios potencialiai tai daryti, galėtų gaminti tokio sukurto profilio vakciną, kad ja būtų galima aprūpinti visas pasaulio šalis. Nepamirškime, kad vakcinų technologijos yra labai skirtingos, nuo tų technologijų priklauso ir gamybos pajėgumai, vakcinos kainos“, – sakė LSMU Infekcinių ligų klinikos vadovė.
R. Juknevičienės teigimu, koronaviruso pandemija sukėlė daug nerimo, baimės žmonėms, tam tikrų psichologinių įtampų, todėl tokioje terpėje daug greičiau plinta įvairios sąmokslo teorijos ir gandai, tuo labiau, kad yra valstybės kaip Kinija, Rusija, kurios paskatina tokius dalykus, bando skleisti sąmokslo teorijas tam, kad ir Vakarų pasaulyje būtų kuo daugiau chaoso.
„Mes matėme pandemijos pradžioje, kai Rusijoje nebuvo COVID atakos, jie šaipėsi, tyčiojosi, leido įvairius gandus valstybiniame lygmenyje. Pavyzdžiui, ta pati ataka prieš Bilą Geitsą, kuris yra „Microsoft“ įkūrėjas, turtingas JAV žmogus, ilgus dešimtmečius dirbantis dėl skiepų ir labai daug padaręs, pinigų skiriantis, pavyzdžiui, skiepams nuo poliomielito, kurio židiniai dar yra kai kur Afrikoje ar Azijoje. Kaip tik prieš jį buvo vienoje Rusijos televizijos laidoje paleistas gandas, sąmokslo teorija, kuri paplito, beje, kaip tas virusas po visą pasaulį, apie tai, kad žmones norima „čipuoti“, kad norima prievarta juos skiepyti, tokiu būdu kontroliuoti visus žmones“, – kalbėjo EP narė R. Juknevičienė.
Laidos įrašą galite klausyti čia:
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!