Pixabay nuotr.

Sąžiningą darbo užmokesčio politiką vykdo ne tik bankai

Jau septintus metus iš eilės sąžiningiausią darbo užmokesčio politiką darbuotojų atžvilgiu įgyvendinančios įmonės įvertinamos „Lygiaverčio atlygio“ apdovanojimu. Šiemet vieni iš nugalėtojų Lietuvoje „McDonald‘s“ restoranų tinklą valdantys „Premier Restaurants“ irAccenture Lithuania“ paslaugų centras.

Kasmet visose Baltijos šalyse „Figure Baltic Advisory“ išsamiai tiria daugiau nei 300 tūkst. darbuotojų iš 1500 įmonių atlygio ir papildomų naudų paketus. Šių tyrimų metu surinkti duomenys taip pat yra naudojami apdovanoti darbdavius, sėkmingiausiai užtikrinančius lygiavertį darbo užmokestį. Kaip ir praėjusiais metais, geriausiųjų gretose – ne tik bankai ar IT sektoriaus įmonės.

„Analizės metu skaičiuojami rodikliai ne visoms įmonėms yra vienodai lengvai pasiekiami. Daliai organizacijų, ypač iš tradicinių verslo sektorių, juos pasiekti yra sunkiau dėl didelio darbuotojų skaičiaus, specifinės pareigybių struktūros ar fakto, kad įmonės veiklos srityje dominuoja vienos ar kitos lyties atstovai. Nepaisant to, organizacijos iš tradicinių verslo sektorių kasmet įsiterpia į lyderių gretas. Štai šiemet tarp geriausiųjų turime ir įmones iš energetikos, žiniasklaidos, maitinimo paslaugų ir net baldų gamybos sektorių“, – komentuoja „Figure Baltic Advisory“ konsultantas, atlygio ekspertas Povilas Blusius.

Lyderių gretose – ir nauji, ir jau žinomi vardai

Įmonės, pretenduojančios į lygiaverčio atlygio apdovanojimą, yra klasifikuojamos į skirtingas grupes pagal darbuotojų skaičių ir vertinamos pagal keturis pagrindinius rodiklius: atlygio žirkles, vertinant darbuotojų tose pačiose pozicijose bazinio atlygio skirtumus, rinkos indeksą, nustatant darbuotojų, pagal atlygį esančių rinkos apačioje, dalį. Taip pat tose pačiose pozicijose dirbančių skirtingos lyties darbuotojų atlyginimų skirtumus ir lyčių balansą įmonės vadovybėje.

Mažų ir vidutinių įmonių (iki 500 darbuotojų) kategorijoje šiemet geriausiai įvertintas IT paslaugų centras „Accenture Lithuania“. Toliau penketuką užbaigia šios įmonės: „Elektrum“, „Novameta“, „COWI Lietuva“ ir „Visma Tech”.

Didelių darbdavių (virš 500 darbuotojų) kategorijoje aukščiausią poziciją antrus metus iš eilės užėmė „McDonald‘s“ restoranų tinklą Lietuvoje frančizės principu valdanti „Premier Restaurants“. Po jų rikiuojasi LRT, SEB bankas, „Danske Bank“ ir „Swedbank“.

Kaip teigia mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje nugalėjusios „Accenture Talent Studio“ vadovė Baltijos šalyse Zanda Arnava, sėkmei šioje srityje pasiekti būtini du dalykai: gerai parengta kompensavimo struktūra ir vadovų komandos įsipareigojimas ją įgyvendinti.

„Lygiavertiškumą įmonės viduje užtikriname reguliariai peržiūrėdami atlyginimų struktūrą, mokydami vadovus atlyginimų klausimais ir skatindami skaidrumą. Tai padeda nustatyti ir ištaisyti skirtumus, puoselėjant teisingumo ir įtraukties kultūrą. Vienodas darbo užmokestis mūsų įmonėje reiškia, kad darbuotojams už jų darbą atlyginama teisingai, nepriklausomai nuo lyties, rasės ar kitų, su darbo rezultatais nesusijusių veiksnių. Šios sąlygos ir principai taikomi kiekvienam mūsų priimamam darbuotojui“, – teigia Z. Arnava.

Atlyginimų tyrimų bendrovė „Figure Baltic Advisory“ „Lygiaverčio atlygio“ apdovanojimą Lietuvoje ir Latvijoje teikia nuo 2018 metų, Estijoje – nuo 2017 metų. Šiuo apdovanojimu siekiama skatinti įmones užtikrinti sąžiningo atlygio politiką savo darbuotojų atžvilgiu ir ilgainiui prisidėti prie lygiavertės darbo rinkos kūrimo Baltijos šalių regione.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: