Seimui bus pateiktas svarstyti siūlymas didinti išmokas šauktiniams
Kovo 15 d. krašto apsaugos ministras Seime pristatys Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo numatoma didinti išmokas savo noru tarnybą atliekantiems šauktiniams kariams. Taip pat Seime registruotas Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo ketinama atsisakyti šaukimų įteikimo karo prievolininkams.
„Įstatymą keičiame norėdami dar labiau paskatinti jaunuolius savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, gerinti tarnybos sąlygas, didinti kario profesijos patrauklumą“, – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Seimui pateiktame Karo prievolės įstatymo pakeitime siekiama, kad finansinėmis išmokomis būtų skatinami ne tik savanoriškai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinkę jaunuoliai, bet ir metiniame šaukimo sąraše esantys ir pirmumo norą pareiškę asmenys.
Šiuo metu norą atlikti nuolatinę (9 mėn.) privalomąją pradinę karo tarnybą pareiškę vaikinai ir merginos gali pasirinkti tarnybos laiką, vietą ir gauti 25 proc. didesnę finansinę išmoką.
Priėmus Karo prievolės įstatymo pataisas, finansinė išmoka šiems asmenims didėtų iki 30 proc. ir būtų įvesta nauja 15 proc. finansinė išmoka sąraše esantiems, t.y. vėliau pirmumo norą pareiškusiems asmenims.
„Šio įstatymo pataisos buvo parengtos atsižvelgus į praėjusių metų šaukimo patirtį. Šaukimo sąraše esantys ir, nepriklausomai nuo savo eilės numerio, pirmumo norą pareiškę šauktiniai rodo savo pilietiškumą, todėl turėtų būti papildomai skatinami,“ – teigia J. Olekas.
Dar viena siūloma Karo prievolės įstatymo pakeitimo nuostata siekiama atsisakyti dalies šaukimo nurodymų įteikimo karo prievolininkams. Priėmus pataisas būtų nurodoma, kad informacija karo prievolininkams dėl reikalingų dokumentų ir kontaktinių jų duomenų pateikimo, taip pat dėl sveikatos pasitikrinimo, kuri bus pateikta Krašto apsaugos ministerijos interneto tinklapyje skelbiamuose šaukimo sąrašuose, bus prilyginama šaukimo nurodymui. Tuo siekiama pasitelkiant šiuolaikines technologijas mažinti susirašinėjimą, taupyti valstybės lėšas, taip pat tai užtikrintų didesnį karo prievolininkų atvykimo procentą į karo prievolės ir komplektavimo padalinius bei palengvintų atsakomybės taikymą pareigų nevykdantiems karo prievolininkams.
Iš viso Krašto apsaugos ministerija LR Seimo pavasario sesijai iš viso siūlys svarstyti apie 30 teisės aktų projektų.
Linos Ambroževičiūtės nuotrauka
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!