Panevėžio sporto centro nuotr.

Sėkmingas Europos mergaičių krepšinio lygos U18 čempionato I etapas

Savaitgalį Estijos sostinėje Taline vykęs Europos mergaičių krepšinio lygos (EGBL) U18 čempionato I etapas buvo palankus Lietuvos U16 rinktinei – mūsiškės veikė visas varžoves ir pasidabino aukso medaliais. Lietuvos rinktinės sudėtyje žaidė ir dvi Panevėžio sporto centro krepšinio trenerės Ilonos Rimšienės ugdytinės, tai – Gabija Galvanauskaitė ir Urtė Gurevičiūtė. Šiai rinktinei vadovauja treneris Edvinas Justa, jo asistentė – Panevėžio sporto centro krepšinio trenerė Ilona Rimšienė.

Dviem metais vyresnių krepšininkių čempionate žaidžiančios lietuvaitės varžybas pradėjo akistata su Anglijos „The Sheffield College“ komanda. Mūsiškės savo varžovėms nuo pat pirmojo kėlinio neleido išsiveržti į priekį ir absoliučiai laimėję visus kėlinius priešininkes sutriuškino ženklia persvara – 87:26 (32:5, 26:8, 16:8, 13:5). Kitose rungtynėse lietuvaitės krepšinio aikštelėje susitiko su suomių BC „HoNsu“ žaidėjomis. Pirmasis kėlinys baigėsi ne mūsiškių naudai, tad merginos susikaupė ir daugiau nepaleido sėkmės iš savo rankų. Priešininkių ekipa po gana įtemptų, atsipalaiduoti nei minutei neleidusių varžybų, įveikta rezultatu 62:52 (11:16, 17:15, 18:10, 16:11). Susitikimas su esčių komandos „Tallinn Sports Academy“ žaidėjomis baigėsi ir vėl mūsiškių pergale, priešininkės įveiktos ženklia persvara – 63:45 (18:8, 20:15, 12:10, 13:12). Į superfinalą patekusios lietuvaitės neleido jų čia įveikti ir latvių „Liepaja LSSS“ ekipos merginoms. Rezultatu 48:28 (17:13, 7:5, 14:8, 10:2) įveikus latvių krepšininkes mūsiškės įsirašė dar vieną pergalę. Finale šalies rinktinė susitiko lietuvaitėmis, čia jų laukė akistata su „Deivės“ komandos žaidėjomis. Šiose rungtynėse nuožmi kova užvirė nuo pat pirmojo kėlinio, kurį Lietuvos U16 rinktinė užbaigė vos vieno taško persvara savo naudai. Antrasis kėlinys taip pat buvo žaidžiamas taškas į tašką ir jis baigtas trijų taškų persvara Lietuvos U16 rinktinės naudai. Trečiajame kėlinyje mūsiškės priešininkes sutriuškino net 14 taškų persvara, o paskutiniajame kėlinyje vėl teko paplušėti, kad neatiduoti nugalėtojų titulo. Visgi susumavus rezultatus – 53:34 (11:10, 11:8, 16:2, 15:14 – Lietuvos U16 rinktinės merginos laimėjo šias rungtynes.

EGBL U18 čempionato I etape dominavusiai Lietuvos U16 merginų komandai paskutinė pelnyta pergalė užtikrino auksą. Naudingiausia EGBL U18 žaidėja buvo pripažinta, naująja superžvaigžde tituluojama Panevėžio sporto centro ugdytinė Gabija Galvanauskaitė, komandai atkovojusi net 24 kamuolius. Geriausia komandos žaidėja tapo taip pat Panevėžio sporto centro ugdytinė Urtė Gurevičiūtė.

EGBL U18 čempionato II etapas vyks lapkričio 14-17 d. Rygoje.