Siuvinėtoja G. Riabovaitė moterų mintis apie kūno pokyčius pandemijos metu perkėlė ant naktinių drobės
Minint Tarptautinę moters dieną ir praėjus metams nuo pirmosios pandemijos bangos Lietuvoje, pristatomas kūrybingos siuvinėtojos Gintautės Riabovaitės ir Mornin miego drabužių prekės ženklo bendras kūrinys pavadinimu „Mano kūnas švenčia“. Duetas kvietė moteris anonimiškai papasakoti, kaip keitėsi jų kūno įpročiai pandemijos metu. Moterys atvirai dalinosi, jog atsisakė dekoratyvinės kosmetikos, nebedėvi liemenėlės ar pradėjo medituoti. Pasidalintas mintis ir kūno šventę simbolizuojančius konfeti G. Riabovaite, naudodama siūlus ir adatą, perkėlė ant Mornin lino drobės naktinių. Šiuo socialiniu projektu siekta atkreipti visų moterų dėmesį į pandemijos atneštą kūno laisvę, kviečiant teigiamus pokyčius išsaugoti ir pasibaigus karantinui.
Pasak Mornin įkūrėjos Aistės Pamparienės „Mano kūnas švenčia“ projektas yra puiki proga apmąstyti, kokį poveikį visuomenės nuostatos ir stereotipai daro šiuolaikinei moteriai. „Šiandien aplinka iš modernios moters vis dar tikisi nepriekaištingos išvaizdos: manikiūro meistro nudailintų nagų, nudažytų žilų plaukų, kasdienio makiažo ir kt. Pastebiu, kad moterys pandemijos metu, pagaliau, atsipalaidavo ir suprato, jog tai nėra privalu. Aplanko suvokimas, kad rūpintis savimi bei jaustis gražiai bei patraukliai, reiškia ne apsilankymas pas manikiūro meistrą nagų priauginimui, o atvirkščiai, to atsisakymas. Kai kurių dalykų atsisakius arba juos atliekant tik skatinant nuoširdaus noro, o ne aplinkos spaudimo, atsirado kūno laisvė, pagarba savo linijoms, poreikis dėvėti nevaržančius drabužius bei daugiau laiko skirti sau – kokybiškam poilsiui ar net saviugdai“, – atvirai dalinasi mintimis tvarių moteriškų miego drabužių kūrėja.
Išsiuvinėto kūrinio autorė, save atradusi dar pirmojo karantino metu, G. Riabovaitė, teigia, kad siuvinėjimas gali būti tokia pati aktuali meno forma kaip ir kitos, dažniau sutinkamos. „Menas kviečia žiūrovą įsitraukti į diskusiją, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų. Taip gimsta veiksmai, augama viduje ir, galiausiai, įvyksta pokyčiai. „Mano kūnas švenčia“ iniciatyvos tema man pačiai labai artima – nuolat stengiuosi susitaikyti su savo kūnu. Siuvinėdama kitų moterų mintis, jaučiau tuose žodžiuose sinergiją, rodos, kiekvieną galėjau dalinai pritaikyti ir sau, o tai reiškia, kad mes, moterys, esame labiau panašios nei skirtingos“, – pasakoja žinoma siuvinėtoja.
Projekto kūrinyje galima išvysti moterų pasisakymus apie kūno pokyčius pandemijos metu: nuo liemenėlės, kosmetikos, kvepalų atsisakymo iki dienos ritualų sukūrimo, knygų skaitymo ir meditacijos. Moterys taip pat dalinosi, kaip susitaikė su savo kūnu: pamilo savo linijas, atvaizdą veidrodyje, nustojo sportuoti per prievartą. Dalis moterų teigė, jog pradėjo daugiau miegoti, vaikščioti, išmoko lėtai valgyti ir atrado būdų, kaip paleisti neigiamas mintis. Kitos papasakojo, kad galiausiai atsisakė kontraceptikų ar net ėmė mažiau vartoti alkoholio ir cigarečių.
Visus pasisakymus perkeltus ant miego drabužių supa išsiuvinėti kūno šventę simbolizuojantys konfeti. „Apibendrinant moterų mintis, labai nustebino fiziologinio ir dvasinio kūno pusiausvyra: moterys harmoningai susitaikė tiek su savo išore, tiek su vidumi. Siuvinėdama konfeti šalia žodžių, norėjau atskleisti besiveržiantį moters grožį iš vidaus. Kadangi drobė, ant kurios perkėliau šias mintis, yra miego drabužiai, taip pat norėjau perteikti, kad mūsų kūnas miegant irgi švenčia. Atsistato organizmas, o pats kūnas miego metu yra natūraliausioje būsenoje – nesijaudiname dėl nutįsusios seilės ar neįtraukto pilvo“, – teigia G. Riabovaitė.
Kūrinio iniciatorės supratusios, jog palietė jautrią ir aktualią temą, nusprendė tęsti projektą ir pakvietė moteris neatsisakyti pandemijos metu aplankiusios kūno laisvės bei įsigyti Mornin elektroninėje parduotuvėje riboto kiekio miego drabužių su rankomis išsiuvinėtu užrašu „Mano kūnas švenčia“. Dalis gautų lėšų bus paaukota Pagalbos moterims linijai. „Tikime, kad tai nuoširdus moterų bendrystei ir vienybei dedikuotas gestas“, – teigia A. Pamparienė.
Mornin
Mornin – rankų darbo miego drabužių tvarus prekės ženklas. Filosofija orientuota i miego kokybės gerinimą ir
mėgavimasi lėtu rytu. Pasirinkus Mornin miego drabužius, taip pat atsakingai mažinamas ir CO2 pėdsakas. Mornin renkasi tik vietinius partnerius, pakuotę daugkartinę bei kompostuojamą, o etiketes – sodinamas.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!