Startavo Vaikų taryba: išrinkta pirmininkė, iškeltos svarbiausios problemos

Pirmajame Vaikų tarybos posėdyje jos nariai iškėlė aktualiausias temas dvejų metų kadencijai. Pagrindinės jų – tolerancijos didinimas, tautinių mažumų mokyklų skirtumai, smurto prieš vaikus, žalingų įpročių prevencija,  vaikų iš užsienio adaptacija,  lytinis švietimas, negalią turinčių vaikų integravimas į mokyklas. Posėdžio metu taip pat išrinkta pirmininkė. Vaikų tarybos vedle tapo kaunietė Mija Černikaitė.  

Svarbu ne tik išgirsti vaikų nuomonę, bet ir veikti

Posėdyje dalyvavusi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, kad vaikų išsakytos mintys privertė pažvelgti plačiau bei pasidžiaugti, kad auga aktyvi ir socialiai atsakinga karta.

„Po pirmojo posėdžio nuotaikos tikrai džiugios. Vaikų tarybos nariai nustebino savo pozityvumu, veiklumu, atsakingumu, gebėjimais. Posėdyje kalbėjomės apie jų išsakytas negalią turinčių mokinių švietimo, smurto prieš vaikus, tautinių mažumų įtraukimo, informacinių technologijų svarbos, lygių galimybių, paauglių įvaizdžio, užimtumo ypač mažesniuose miesteliuose temas.“, – mintimis dalijosi I. Skuodienė.

Pasak direktorės, vaiko teisės visų pirma yra apie vaikus ir jų balsą: „Tikiuosi, kad dar geriau jį išgirsime ir jis bus girdimas formuojant svarbius valstybei sprendimus. Tačiau tartis su vaikais yra labai svarbu ne tik globaliai, bet ir šeimoje. Ne tik mes auginame vaikus, bet ir jie mus augina“.

Pasiteiravus, ką ji laiko didžiausia Vaikų tarybos projekto vertybe, pašnekovė nedvejodama atsakė, kad tai yra galimybė iš pirmų lūpų išgirsti vaikų nuomonę. Anot jos, valstybės gerovė prasideda nuo čia gyvenančių vaikų laimės indekso, todėl svarbu, kad jie būtų ne tik išgirsti, bet į jų nuomonę ir atsižvelgta.

„Tarybos nariai sakė, kad ne visi vaikai žino, jog Lietuvoje jų balsas gali būti išgirstas, o jie yra atstovai, kurie gali parodyti, kad vaikų nuomonė svarbi ir jų problemos gali būti sprendžiamos“, – kalbėjo pašnekovė.

Tarybos pirmininkės pagrindinė užduotis – didinti toleranciją, mažinti atskirtį

Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje į devintą klasę šiemet žengsianti Mija Černikaitė pasakojo, kad apie projektą išgirdo iš savo mokytojos. Aktyvi moksleivė nedelsdama nusprendė dalyvauti, nes visuomet turėjo idėjų, kaip pagerinti vaikų apsaugos klausimų sprendimą Lietuvoje.

„Vos tik mokytoja pasiūlė dalyvauti, supratau, kad tai yra būtent man. Jau anksčiau galvojau, kaip galima įgyvendinti savo idėjas, didinti toleranciją mokyklose ir bendruomenėse. Pagrindinė mano užduotis bus mažinti atskirtį tiek kalbant apie negalias, tiek apie emigraciją“, – savo mintimis po pirmojo posėdžio dalijosi M. Černikaitė.

Penkiolikmetė kaunietė sakė, kad atskirties mažinimas svarbus kalbant apie iš užsienio sugrįžusius ar atvykusius vaikus. Posėdyje taip pat buvo aptartos vaiko teisių, patyčių, eismo problemų, kultūros ir kiti vaikams aktualūs klausimai.

Rugsėjį suplanuotam antrajam posėdžiui penkiolika tarybos narių iš visos Lietuvos ruošis bendraudami socialiniuose tinkluose, kur savo idėjomis dalinsis ir su kitais bendraamžiais.

Viso per metus yra numatyta ne mažiau keturi vaikų tarybos posėdžiai, kuriuose bus kviečiami dalyvauti ir skirtingų sričių specialistai, žinomi ir daug pasiekę tų sričių, kurios taps Vaikų tarybos diskusijų objektu, atstovai.

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: