Su Seimo nariu aptartos įmonių nemokumo prevencijos priemonės
Šiaulių bei Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai susitikę su LR Seimo nariu, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Petru Narkevičiumi aptarė įmonių nemokumo prevencijos priemonių klausimus. Pasitarime dalyvavo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas, generalinis direktorius Alfredas Jonuška, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.
Pasitarime diskutuota apie veiksmingiausias priemones, kurios padėtų užkirsti kelią tyčiniams bankrotams, ar išvengti kreditoriams nuostolių. Sutarta, kad būtina užtikrinti pakankamą ir prieinamą informacijos pateikimą rinkos dalyviams apie partnerius ūkio subjektus, siekiant išvengti rizikos sudarant kontraktus.
„Matau, kad ši problema yra aktuali ir suteikta informacija yra savalaikė. Susitikime išklausiau labai svarbią pirminę informaciją ir manau, kad privalome tai svarstyti arba Seimo finansų ir biudžeto komitete arba surengti išvažiuojamąjį komiteto posėdį į Panevėžį ir plačiame suinteresuotų dalyvių rate spręsti problemą iš esmės“, – sakė P. Narkevičius.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas pritaria seimo nario iniciatyvai surengti visos Lietuvos rūmų narių atstovų pasitarimą kartu su Seimo finansų ir biudžeto komiteto nariais.
„Turime visi pasidalinti idėjomis, kaip galima būtų spręsti problemas, kurios kyla dėl nemokių įmonių. Seimo narys ir komiteto pirmininkas Petras Narkevičius pritaria mūsų išsakytiems nuogąstavimams ir mano, kad ši problema aktuali, kelianti grėsmę rinkos dalyviams, įmonėms atsiskaitymų srityje ir tuo pačių mokesčių surinkimo į biudžetą prasme“, – sakė Vidmantas Japertas.
LR akcinių bendrovių įstatymas reguliuoja akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių (bendrovė) kapitalo suformavimo ir jo išlaikymo klausimus, įtvirtindamas pareigą akcininkams suformuoti tam tikro dydžio bendrovės įstatinį kapitalą, o nuosavą kapitalą išlaikyti ne mažesni kaip ½ įstatuose nurodyto įstatinio kapitalo dydžio. Tačiau juridinių asmenų registro tvarkytojo – valstybės įmonės Registrų centro – pagrindinė funkcija yra registruoti juridinius asmenis, jų duomenis, dokumentus ir informaciją Juridinių asmenų registre ir sudaryti galimybes su šia informacija susipažinti bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, tačiau registro tvarkytojas neturi kompetencijos ir galimybių analizuoti, vertinti juridinių asmenų metinių finansinių ataskaitų ar kitais būdais nustatyti nemokius juridinius asmenis.
“Ūkio ministerija, formuodama nemokumo politiką ir nuolat tobulindama nemokumo teisinį reguliavimą, visų pirma siekia užtikrinti veiksmingas įmonių bankroto procedūras. Šiems veiksmams galima pritarti, tačiau norime akcentuoti, kad svarbiausia užtikrinti tinkamas prevencijos procedūras iki bankroto paskelbimo ir išvengti pavėluoto bankroto inicijavimo“, – kalbėjo S. Gailiūnas.
Pasitarime nuspręsta teikti siūlymus įstatymu pavesti kompetetingai institucijai atlikti pateiktų registro tvarkytojui juridinių asmenų duomenų analizę ir metinių finansinių ataskaitų vertinimą, sudaryti ir skelbti juridinių asmenų, nepateikusių metinių finansinių ataskaitų ir įmonių, kurių įstatinis kapitalas mažesnis nei ½ nurodyto įstatinio kapitalo dydžio sąrašus, sukurti prie VMI vadovų, negalinčių pagal įstatymą būti steigėju ar įmonės savininku registrą, „išvalyti” Juridinių asmenų registrą ir užtikrinti jame kaupiamų duomenų teisingumą ir patikimumą ir pareikalauti, kad bendrovių direktoriai privalomai vestų elektroninę akcininkų knygą.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!