TOP idėjos įmonių Kalėdoms COVID-19 laikotarpiu

Artėjantis švenčių sezonas ir jį lydintys kalėdiniai įmonių vakarėliai pandemijos situacijoje kelia kaip niekada daug klausimų, kurių svarbiausias – kaip sukurti šventinę nuotaiką darbo iš namo sąlygomis ir kuo pakeisti šventinį metų pabaigos renginį, kuriame kolegos susiburia pabūti drauge ir pasveikinti vieni kitus?

„Nors šiemet įprastų šventinių tradicijų biure greičiausiai nepavyks laikytis, sukurti įsimintiną šventę ir kolektyvo bendrumo jausmą, kuris ypač svarbus šiuo sudėtingu laiku, tikrai įmanoma – tam reikia originalių idėjų, skaitmeninių įrankių galimybių ir kūrybiškumo“, – sako „Love media“ komunikacijos agentūros renginių vadovė Simona Žandarytė ir pasidalija keliomis idėjomis, kurios padės suorganizuoti įdomią bei prasmingą šventę kolegoms.

Virtualus vakarėlis – nebūtinai „Zoom“ platformoje

„Svarbiausia šių metų tendencija – fizinių renginių perkėlimas į virtualią erdvę – galioja kalbant ir apie įmonės šventes“, – pabrėžia S. andarytė. Kaip pasakoja pašnekovė, tokios šventės gali vykti ne tik per „Zoom“, „Skype“, „Teams“ ar kitą nuotoliniam darbui naudojamą platformą, bet ir per tam pritaikytus renginių organizatorių įrankius, leidžiančius sukurti vizualiai patrauklesnę ir šventiškesnę aplinką bei išvengti galimų techninių nesklandumų.

Simona Žandarytė

 „Surengti įspūdingą virtualią šventę be profesionalų pagalbos per įprastas bendradarbiavimo platformas labai sudėtinga, todėl šiai progai rekomenduočiau vis dėlto kreiptis į virtualių renginių organizatorius ir patikėti dalį užduočių jiems. Pastebime, kad ir Lietuvoje jau ne vienas virtualių renginių organizatorius kuria specialias platformas, išskirtines programas ir virtualias studijas, kurios pritaikytos šou programoms, protmūšiams, įtraukiantiems žaidimams ir t. t. Tikėtina, kad ateityje virtualios šventės įgaus vis didesnę reikšmę ir ši naujai besiformuojanti rinka vis labiau stebins savo originalumu“, – komentuoja „Love media“ komunikacijos agentūros renginių vadovė.

Virtuali „Mafija“ ir kitos on-line pramogų idėjos

Pasakodama apie visą kolektyvą prasmingam laikui suburiančios virtualios šventės programą, Simona pabrėžia, kad formatų įvairovė gali būti tikrai plati. „Techninės galimybės leidžia perkelti fizinio renginio programą su vedėju, muzika ir žaidimais į virtualią erdvę. Tačiau skaitmeninė erdvė sukuria ir naujų interaktyvumo galimybių – pavyzdžiui, iš anksto suplanavus ir pasiruošus, virtualiai galima žaisti psichologinius vaidmenų žaidimus, tokius kaip, pavyzdžiui, „Mafija“, surengti virtualų kulinarinį šou, naujo formato protų mūšį arba kompiuterinių žaidimų vakarą, kuris leis kolegoms atsipalaiduoti ir drauge smagiai leisti laiką neformalioje aplinkoje, bendrauti, net jei visi dirba iš namų“, – sako S. Žandarytė.

Pašnekovė pabrėžia, kad ruošiantis virtualiai šventei, darbuotojams į namus iš anksto gali būti išsiunčiamas rinkinys pagal suplanuotą renginio temą, pavyzdžiui, šventinės vakarienės ar pusryčių rinkinys, užkandžiai ar žaidimams reikalingos priemonės.

„Galima susitarti ir dėl bendros aprangos temos ar akcento, virtualaus renginio metu surengti gražiausio kalėdinio megztinio ar kostiumo rinkimus“, – pataria įmonių renginių organizatorė.

Kitokios kalėdinės šventės biure ir lauke

Įmonėms, kuriose nedaug darbuotojų arba didelė jų dalis turi dirbti iš įprastos darbo vietos, galima surengti nedidelę, tačiau kiek kitokią, nei įprasta, kalėdinę šventę. Kaip pabrėžia pašnekovė, šiuo nelengvu laikotarpiu planuojamų švenčių biure pagrindine ašimi turėtų tapti teigiamas emocijas sukeliantys akcentai.

„Kuriant šventinę nuotaiką galima pasirūpinti ir šventinių pusryčių pristatymu į kiekvieną kabinetą, išskirtiniu biuro dekoru, šventiniu grojaraščiu. Tai, kas anksčiau tik papildydavo šventės nuotaiką, dabar tampa pagrindiniu gerų emocijų ir jaukumo šaltiniu“, – pastebi pašnekovė.

Įmonių renginių vadovė atkreipia dėmesį, kad  jeigu pandeminė situacija per šventes pagerės, galima pagalvoti apie bendras veiklas gamtoje: pavyzdžiui, orientacinius žaidimus, ėdžių statymą laukiniams gyvūnams, žygius ar kolektyvo piknikus įdomiose vietose. „Planuojant fizines kolektyvo šventes, net jeigu jos vyks lauke, svarbu akylai stebėti pandeminę situaciją ir karantino reikalavimus, taip pat – darbuotojų nusiteikimą dalyvauti didesniuose susibūrimuose“, – akcentuoja S. Žandarytė.

Kitokios Kalėdų dovanos: nuo virtualių atvirukų iki laisvadienio darbuotojams

Savo aktualumo nepraranda ir tradicinės kalėdinės dovanos, tačiau šiemet jos taip pat kiek kitokios. Kaip pastebi S. Žandarytė, dalis įmonių renkasi investuoti į išskirtines, įsimintinas dovanas arba dovanas, tinkamas ne tik vienam darbuotojui, bet ir visai jo šeimai.

„Vis dažniau iš savo klientų girdime, kad šiemet kalėdinės dovanos partneriams ir darbuotojams turėtų būti ne tiek praktiškos, kiek sukeliančios teigiamas emocijas. Be to, kitaip nei anksčiau, dabar labiau linkstama užsisakyti dovanas, kurios patiktų ne tik darbuotojui, bet ir jo mažamečiams vaikams. Pavyzdžiui, abu šiuos reikalavimus atitinka „pasidaryk pats“ dovanos, kai siunčiami paruošti pyrago ingredientai arba kakavos, arbatų ir sausainių rinkinukai improvizuotai arbatos gėrimo ceremonijai arba tiesiog šiltam vakarui su visa šeima“, – komentuoja „Love media“ komunikacijos agentūros renginių vadovė ir priduria, kad daugiau dėmesio nei anksčiau kreipiama ir į įdomų dovanos įpakavimą, jos pateikimą.

„Pagreitį taip pat įgauna virtualios dovanos bei sveikinimai, pavyzdžiui, sveikinimo filmukas klientams nuo visos įmonės komandos, asmeninis vaizdo skambutis verslo partneriams nuo Kalėdų Senelio ir t. t. Populiarėja ir skaitmeninės atvirutės-žaidimai. Galiausiai, iš naudo atrandama el. žurnalų ir knygų prenumerata, bilietai į virtualią kino salę, kurie gali tapti puikiu sveikinimo papildymu“, – apie dovanas verslo partneriams ir klientams pasakoja S. Žandarytė.

Įmonių renginių vadovė atkreipia dėmsį ir į kitą pasaulyje gana ryškią tendenciją – šiemet vietoj dovanos įteikti darbuotojams laisvadienių pasiruošti šventėms. „Šie metai išties buvo sudėtingi ir pilni nežinomybės. Ilgesnį laiką užtrukęs šeimos ir profesinio gyvenimo derinimas dirbant iš namų daugelį išvargino, todėl Vakarų žiniasklaidoje pasigirsta vis daugiau diskusijų apie tai, kad viena geriausių įmonės dovanų savo kolektyvui šiemet – tiesiog galimybė atsipūsti nuo kasdienybės rūpesčių ir pailsėti“, – pasakoja S. Žandarytė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: