Asm. nuotr.
Tradicines atostogas keičia „buriuostogos“: ką svarbu žinoti ruošiantis kelionei laivu?
Besibaigiant žiemai, prasideda įtemptas vasaros atostogų planavimo metas. Penkių žvaigždučių viešbučių medžioklei įsibėgėjus, kelionių ekspertai atkreipia dėmesį į kitą atostogų rūšį – „buriuostogas“, kurios sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Ką reikia žinoti, ruošiantis atostogoms ant vandens, kokių netikėtumų gali kilti ir kiek toks laisvalaikio praleidimo būdas gali atsieiti?
Unikali pažintis su šalimi
Teko socialinėje erdvėje matyti gražias įžymybių nuotraukas prie įspūdingo katamarano ir esate įsitikinę, kad tokias atostogas sau gali leisti tik turtuoliai? Jūsų įsivaizdavimas netrukus gali subliūkšti. Anot kelionių ekspertų, „buriuostogas“ renkasi ne tik užkietėję buriuotojai ar turtuoliai, bet ir vidutines pajamas uždirbantys žmonės.
„Šį atostogų būdą renkasi šeimos, kolektyvai, draugų kompanijos, taip pat buriavimo patirtį turintys žmonės. Atostogos laive populiarėja dėl savo autentiškumo ir unikalios pažinties su gamta. Žmonės išsirenka laivą, maršrutą ir savaitę laiko gyvena, gamina maistą, nardo, ilsisi laive ir tuo pačiu metu susipažįsta su norima šalimi iš jūros pakrantės pusės“, – atskleidžia atostogų ant vandens ekspertas Šarūnas Dėdelė.
Renkantis tokį atostogų būdą, nėra būtina turėti laivavedžio teisių. Į kelionę galima pasiimti kapitoną, kuris visą atostogų laiką praleidžia kartu ir plukdo laivą norimu maršrutu.
„Dažniausiai ši atostogų rūšis patraukliausia buriuojantiems žmonėms. Jie kartu pasiima draugus ar šeimą ir leidžiasi į „buriuostogas“. Tačiau visgi daugėja ir tokių, kurie apie buriavimą nieko neišmano, bet juos traukia šis unikalus nuotykis“, – pastebi laivų brokeris.
Atostogos ant vandens – pagal kiekvieno kišenę
Nors atostogos prabangiame laive turi savo privalumų, tačiau net ir plaukiant su mažiausiu laivu, neišdildomi įspūdžiai garantuoti. Gyvenimo laive rutina, netradicinis poilsis, dienotvarkės laisvė, gamtos garsų fonas, privalumus vardija keliavusieji.
Įmonės „Nautika“ atstovas atskleidžia, kad keliauti laivu gali būti net ir pigiau, nei renkantis prabangų penkių žvaigždučių viešbutį Viduržemio jūros pakrantėje su pilnu maitinimu. Be to, atostogaujant laive, žmonės patys tampa savo dienotvarkės šeimininkais.
„Tarkime, keturių asmenų šeima vasaros atostogoms Kretos saloje išleistų apie 3-4 tūkst. Eur. Tuo metu išsinuomoti laivą ten pat būtų galima nuo 800 Eur. Žinoma, papildomų išlaidų dar būtų – skrydžiai, kapitonas, jeigu jo reikia, maistas. Manau, kaina būtų labai panaši į „viskas įskaičiuota“ tipo kelionės arba pigiau. Be to, kokybiškiau. Keliaujant laivu, nereikia sukti galvos dėl automobilių nuomos, ekskursijų, užimtumo, nes visą laiką būnant laive plaukiama. Vaizdui keičiantis, atsiskleidžia visas šalies grožis. Kada nori maitiniesi, nardai, žvejoji, deginiesi, medituoji, išlipi aplankyti norimus objektus“, – pasakoja pašnekovas.
„Buriuotogų“ kaina gali svyruoti nuo daugelio aspektų – laivo pasirinkimo, šalies, sezono, kompanijos dydžio bei keliautojų poreikių. Atostogas laive žmonės organizuojasi savarankiškai arba kreipiasi į specialistus.
„Žmonėms, išreiškusiems norą atostogauti laive, mes iš esmės padedame viską – nuo kelionės organizacinių klausimų, tokių kaip skrydžiai, laivo nuoma, kapitonas iki labai buitinių – ką su savimi turėti, kur įsigyti vandenį, maistą ir panašiai“, – sako laivų brokeris.
Netikėtumų tikimybė
Prieš vykstant „buriuostogų“, žmonėms kyla galybė klausimų: kaip pasiekti reikiamą pakrantę laiku, ką su savimi turėti, ar reikalinga patalynė, kokius vaistus pasiimti, kaip oras gali pakeisti kelionės planą, kokį draudimą rinktis. Nors interneto naršyklė pajėgi atsakyti į visus klausimus, paprastai ir aiškiai visą reikiamą informaciją gali suteikti kelionių ekspertai.
„Kai žmogus pats renkasi laivą, atsiranda dar daugiau klausimų. Tam, kad žmogus nepasimestų, būtinas laivo brokeris, kuris, išsiaiškinęs poreikį, nesunkiai suras tinkamą laivą už norimą kainą. Net ir tie žmonės, kurie jau susidūrę su buriavimu, turi klausimų, nes kiekviena šalis ir jos taisyklės skiriasi. Manau, kiekvienas savarankiškai keliavęs asmuo susidūrė su vienokiais ar kitokiais rūpesčiais. Mes, organizuodami keliones ant vandens, žmonėms esame pasiekiami visą parą, todėl jie gali jausti saugūs ir atsipalaidavę“, – tikina „Nautika“ atstovas.
Pašnekovas atskleidžia, kad laikas, kada keliauti, priklauso nuo norimos krypties. Buriuoti Europoje palankiausia balandžio-lapkričio mėnesiais. Norint idealaus orą, palankiausia plaukti vasarą. Žiemą palanki „buriuostogų“ kryptis – Karibai. Tuo metu Azijoje galima buriuoti beveik ištisus metus.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!