Trys Naujųjų metų pažadai, padėsiantys sumaniau valdyti savo finansus

Naujieji metai daugumai asocijuojasi su nauja pradžia, kuriai išsikeliame ambicingų tikslų – tapti sveikesniais, sėkmingesniais, laimingesniais. Kad ir koks bebūtų tikslas, jis dažniausiai susijęs ir su mūsų pinigine, todėl „Luminor“ banko ekspertai pataria, kaip išmokti ją suvaldyti.

„Finansinė laisvė žmogaus gyvenime yra ne ką mažiau reikšminga nei geri santykiai su artimaisiais ar savirealizacija profesinėje srityje. Todėl planuodami, ką šiemet darysite kitaip, įvertinkite savo piniginius reikalus – ar esate patenkinti esama finansine situacija, ar gebate ją valdyti“, – sakė „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovė Giedrė Blazgienė.

Kontroliuoti išlaidas

Pasak ekspertės, nusprendus finansus suimti į savo rankas, pirmiausiai reikėtų suprasti, kur šiuo metu išleidžiate pinigus. Į pagalbą galima pasitelkti įvairias mobiliąsias biudžeto planavimo ir išlaidų sekimo programėles ar išlaidas ir pajamas tiesiog susirašyti ant popieriaus lapo.

„Atrodo elementaru, tačiau išsami išlaidų analizė gyventojus neretai nustebina – tik matydami bendrą paveikslą gebame suprasti, kokiose srityse galėtume sutaupyti“, – teigė G. Blazgienė.

Atsikratyti blogų įpročių

Tai ne sveikatinimo rekomendacija – visi mūsų įpročiai kainuoja. Paskaičiuokite, kiek lėšų išleidžiate tiems dalykams, kurie nėra naudingi nei jūsų finansams, nei savijautai.

„Smulkūs kasdieniai pirkiniai neretai sudaro reikšmingą bendrų išlaidų dalį, todėl jei turite įpročių, kurie nėra itin naudingi jūsų sveikatai ir piniginei, pagalvokite ar nevertėtų jų atsisakyti. Tarkim, per dieną atsisakę vieno kavos puodelio išsinešimui, per metus sutaupytumėte kelis šimtus eurų“, – teigė G. Blazgienė.

Knygų sąraše – literatūra apie investavimą

Į knygų, kurias ketinate perskaityti 2022-aisiais sąrašą įtraukite bent vieną, kuri padėtų susipažinti su investavimo pagrindais.

„Po to, kai jau žinote, kam ir kiek išleidžiate, suplanuokite, kokių veiksmų imsitės taupymo srityje. Literatūros apie investavimą ar kitus piniginei naudingus įpročius – apstu, tiesa, dauguma jos išleista anglų kalba. Asmenims, dar tik pradedantiems domėtis asmeninių finansų valdymu, patarčiau susipažinti su Benjamino Grahamo ar Danielio Kahnemano kūriniais“, – sakė G. Blazgienė.

Besidomintiems asmeninių finansų valdymu ekspertė rekomenduoja:

  1. Benjamino Grahamo knygą „Protingas investuotojas“
  2. Danielio Kahnemano knygą „Mąstymas, greitas ir lėtas“
  3. „Mano piniginė“ mobiliąją programėlę, skirtą asmeniniam biudžetui tvarkyti


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: