Pexels nuotr.
Vaistininkė pataria, kaip ištrūkti iš plaukų slinkimo pančių: dalijasi svarbiausiomis taisyklėmis
Žiemos sezonu nemažai žmonių susiduria su plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, netinkama plaukų priežiūra, mikroelementų trūkumas ir netgi tam tikros sveikatos problemos. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Giedrė Stankevičienė pasakoja, kokios priežastys gali slypėti už plaukų slinkimo ir dalijasi rekomendacijomis, kaip susigrąžinti stiprius bei sveikus plaukus.
Kodėl slenka plaukai?
Šiltas ir sausas oras patalpose ir vėsus bei drėgnas oras lauke daro nemenką įtaką galvos odai ir plaukams: oda sausėja, gali atsirasti pleiskanojimas, niežėjimas, raudonis. Visa tai neretai lemia ir plaukų šaknų susilpnėjimą, jų lūžinėjimą, slinkimą. Anot vaistininkės, žiemą neretai pasireiškia ir agresyvesnės saulės spinduliuotės vasaros sezonu pasekmės, o įvairių mikroelementų trūkumas vėlgi gali prisidėti prie gausesnio plaukų slinkimo.
„Be minėtų veiksnių, plaukų slinkimui įtaką gali daryti ir patiriamas intensyvus stresas ar emocinė įtampa, hormoniniai pokyčiai organizme, pavyzdžiui, po gimdymo, menopauzės metu, sutrikus skydliaukės veiklai. Sergant tam tikromis lėtinėmis ar autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas, taip pat vartojant kai kuriuos vaistus, ypač skirtus vėžiniams susirgimams gydyti, depresijai bei aukštam kraujospūdžiui kontroliuoti, plaukų slinkimas taip pat gali suaktyvėti. Be to, plaukų retėjimas gali būti natūrali amžėjimo proceso dalis“, – sako G. Stankevičienė.
Anot vaistininkės, dar viena dažna plaukų slinkimo priežastis – netinkama jų priežiūra, kada naudojamos prastos priemonės ar persistengiama su plaukų formavimu, nevengiama naudoti karštų prietaisų. Plaukams taip pat kenkia šukavimas stipriais judesiais, ypač jei šią procedūrą atliekame ant šlapių plaukų. G. Stankevičienė patikina, kad su šlapiais plaukais taip pat nevalia miegoti, kadangi tuomet jie yra labai trapūs.
Kertiniai tinkamos plaukų priežiūros elementai
Vaistininkė G. Stankevičienė paaiškina, jog tinkama plaukų priežiūra – labai svarbi kasdienės rutinos dalis. Tačiau nepakanka žinoti, kas gali pakenkti plaukams, šalia to reikėtų užtikrinti ir juos stiprinančius aspektus. Pasak vaistininkės, plaukų priežiūra, ypač tuomet, kada susiduriama su tokiomis problemomis kaip slinkimas, turėtų būti kompleksinė – reikėtų derinti ne tik tai, kaip plaukus plauname ar džioviname, bet ir rinktis kokybiškas, plaukams tinkančias priemones su atitinkamomis veikliosiomis medžiagomis.
„Susiduriant su plaukų slinkimu, rekomenduočiau atsižvelgti į švelnios sudėties šampūnus bei kondicionierius, kuriuose būtų natūralių aliejų bei biotino – vitamino B7. Jis yra svarbus plaukų struktūros išsaugojimui, plaukų augimo skatinimui. Kofeinas taip pat gali būti puikus pagalbininkas – šia medžiaga praturtintos plaukų priemonės gali pagerinti galvos odos kraujotaką, taip skatinant plaukų folikulų aktyvumą ir stiprinant jų šaknis.
Šalia šampūno ir kondicionieriaus galima naudoti ir papildomas priemones: ampules, serumus, plaukų kaukes su keratinu, šilko proteinais, kolagenu ar natūraliais aliejais. Jei naudojamos karštos plaukų formavimo priemonės, reikėtų nepamiršti apsaugos nuo karščio. Kartą per savaitę siūlyčiau naudoti ir galvos odai skirtą šveitiklį, kurio dėka bus lengviau pašalinamos negyvosios odos ląstelės bei riebalų perteklius“, – patarimais dalijasi „Camelia“ vaistininkė.
Mikroelementų svarba
G. Stankevičienė pabrėžia, jog susiduriant su plaukų lūžinėjimu ir slinkimu, vien tinkamų plaukų priežiūros priemonių gali nepakakti, ypač jei prastėjančią plaukų būklę lemia nevisavertė mityba bei tam tikrų mikroelementų trūkumas. Anot vaistininkės, vienas svarbiausių vitaminų, siekiant turėti sveikus ir stiprius plaukus, yra vitaminas D, būtinas plaukų folikulų augimo procesams. Negana to, susiduriant su šio vitamino trūkumu, vienas iš pagrindinių simptomų yra būtent plaukų slinkimas.
„Geležies trūkumas taip pat gali padaryti nemažą įtaką plaukų slinkimui, kadangi hemoglobinas perneša deguonį į visas organizmo ląsteles, įskaitant ir tas, kurios atsakingos už plaukų augimą. Plaukų sveikatai labai svarbus ir pakankamas vitamino B7 kiekis, kadangi jis skatina vienos pagrindinių plaukų sudedamųjų dalių, keratino, gamybą. Didelę reikšmę turi cinkas, padedantis kontroliuoti riebalų liaukų veiklą aplink folikulus ir palaikyti sveiką galvos odą. Silicis bei kolagenas stiprina paties plauko struktūrą, gali padidinti elastingumą, tad plaukai mažiau lūžinėja“, – vardija vaistininkė.
Anot G. Stankevičienės, daugelis žmonių nesusimąsto, kad žuvų taukai arba išgrynintos omega-3 riebiosios rūgštys taip pat gali padėti išsaugoti sveikus ir ilgus plaukus. Omega-3 rūgščių galima rasti jūros gėrybėse, riebioje žuvyje, riešutuose, augaliniuose aliejuose. Rekomenduojama paros dozė suaugusiam žmogui, susiduriančiam su plaukų slinkimu – 1000 mg.
„Visgi jeigu plaukų slinkimas itin vargina ir tinkama plaukų priežiūros rutina bei organizmo stiprinimas neduoda rezultatų, vertėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku ir išbandyti stipriau veikiančias vaistines priemones. Svarbu nepamiršti, kad efektyvus plaukų slinkimo gydymas priklauso nuo individualių žmogaus organizmo poreikių. Vieniems pakaks šiek tiek pakeisti plaukų priežiūros rutiną, kitiems – pakoreguoti gyvenimo būdo detales, o tretiems gali prireikti ir gydytojo įsikišimo“, – priduria vaistininkė.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!