Vaistų poveikis vairuotojams

Ar žinote, kad net ir išgėrus paprastų vaistų nuo slogos, sėsti prie automobilio vairo nebegalima? O išgėrus daugeliui labai įprastų nuskausminamųjų – kur kas sunkiau sutelkti dėmesį. Tai tik keli iš daugelio vaistininkų įspėjimų, kuriuos vaistus vartojantiems gyventojams būtina žinoti ir atkreipti dėmesį į savo savijautą jei planuojate vairuoti.

Esant gripo epidemijai, gripo ir peršalimo simptomus vis dar jaučia daugybė žmonių. Simptomams palengvinti ne retas nusiperka nereceptinių vaistų ir pastarųjų išgėręs sėda prie vairo bei keliaują į darbą. Anot medikų, jei žmogus darbo metu su aplinkiniais nebendrauja, galbūt kitų asmenų jis neužkrės ir grėsmės nesukels, tačiau kiek kitaip yra jam dar neatvykus į darbą, prie vairo. Pacientą veikia ir sveikatos būklė ir vaistų šalutinis poveikis, tad vairuoti gali būti netgi labai pavojinga.

Gydytoja atskleidžia, kad pavojinga prie vairo sėstis sergant ir kitomis ligomis. Mūsų organizmą veikia visi vaistai. Ypač atsargiems reikėtų būti, jei vaistą vartojate pirmą kartą. Eismo įvykių metu streso apimti dalyviai neretai pamiršta pagalvoti, kokios sąlygos galėjo prisidėti prie to, kad nelaimingas atsitikimas, visgi įvyko.

Neretai mažą domėjimąsi vaistų poveikiu pastebi ir vaistininkai. Anot farmakotechnikės Julijos Aganauskaitės, vaistininkai stengiasi kaip galima plačiau klientus informuoti ne tik apie tai kaip vaistus vartoti, bet ir koks jų galimas šalutinis poveikis. Tačiau ir sergantieji turėtų įsigylinti į tai kas parašyta informaciniame lapelyje, bei plačiau sužinoti apie vaisto poveikį. Juolab, kad tas poveikis gali pasireikšti ir po valandos ar daugiau.

Be to, anot vaistininkės, neretai pacientai pamiršta ir apie vaistų sąveiką tarpusavyje. Kai kurie vaistai gali sustiprinti kitų vaistų sukeliamą šalutinį poveikį, ar, netgi, sureaguoti taip, kaip informaciniuose lapeliuose neparašyta.

Vaistai gali veikti ne tik mūsų koordinaciją ir orientaciją aplinkoje, bet ir gebėjimą susikaupti. Prieš sėdantis prie automobilio vairo, net jei jaučiamės gerai, būtina įvertinti ir šį gebėjimą, kuris bendrai savijautai turi mažai įtakos. Gebėjimą sutelkti dėmesį gali sumažinti net ir paprasti ir mums labai įprasti nuskausminamieji.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: