VĮ Valstybinių miškų urėdijos nuotr.

Valstybinių miškų urėdija organizuoja pirmąją Lietuvos istorijoje Miškininkystės olimpiadą „Mes – miškui, miškas – visiems“

Valstybinių miškų urėdija, būdama socialiai atsakinga įmonė, siekia supažindinti jaunąją kartą su Lietuvos miškais, šiuolaikinės miškininkystės principais, iššūkiais bei miškininko profesija. VMU skiria didelį dėmesį ne tik tradicinėms edukacinėms, švietėjiškoms veikloms, bet ir randa naujų būdų jaunosios kartos švietimui. Paėjusiais metais išleista knyga apie miškininko profesiją, su gamtos vertybėmis supažindina virtuali ir keliaujanti miškininkų-profesionalių fotografų paroda, o 2025 metais VMU kvies Lietuvos mokinius dalyvauti olimpiadoje „Mes – miškui, miškas – visiems“.

„VMU vadovai ir specialistai deda daug pastangų, kad mokinių gamtos mokslų žinios ir gebėjimai būtų kuo aukštesni. Įmonėje buriame mentorių komandą, dalyvaujame su miškininkystės ypatumus atskleidžiančiais pristatymais mugėse, parodose, Karjeros dienose mokyklose, taip pat kasmet inicijuojame naujus švietėjiškus projektus. Džiaugiamės, kad šiemet mokinius pakviesime ir į pirmąją Miškininkystės olimpiadą“, – pažymi VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Olimpiada „Mes – miškui, miškas – visiems“ kvies 5-8 klasių mokinius domėtis ir gilinti žinias gamtos pažinimo, biologijos srityse. Dalyvavimas olimpiadoje lavins mokinių mokslinį ir kritinį mąstymą, grindžiamą išsamiomis gamtos mokslų žiniomis, taip pat ugdys kūrybiškumą, savarankiškumą, skatins domėtis miškininkystės profesija, formuos mokinių ir pedagogų bendrą požiūrį į gamtos apsaugą, gamtotvarką, nenutolstant nuo ugdymo turinio bei mokytojams keliamų reikalavimų.

VMU Žmonių ir kultūros skyriaus vadovė Izolda Baltutė sako, kad  „mokiniai, besiruošdami ir dalyvaudami olimpiadoje, turės galimybę išreikšti save, plėsti ir gilinti ne tik biologijos žinias, bet ir suvokimą apie Lietuvos miškų ekosistemas, biologinę įvairovę ir miškininkystę. Tikime, kad iš skirtingų Lietuvos miestų dalyvaujančius mokinius apjungs olimpiados bendrystė bei suburs į vieningą bendruomenę, kadangi mokiniai ir po olimpiados galės palaikyti tarpusavio ryšius, dalintis savo gamtamokslinėmis žiniomis bei patyrimais miške. Galbūt olimpiada paskatins ne vieną rinktis ir miškininko profesiją, o tai būtų tiesiog šaunu“, – šypsosi vadovė. Taip pat Izolda Baltutė pažymi, kad olimpiadą organizuoti padeda naujas VMU partneris LINEŠA, kurio bendrystę įmonė labai vertina bei kartu aktyviai bendradarbiauja mokinių neformalaus švietimo ugdymo veiklose.

Miškai atlieka itin svarbų vaidmenį mūsų gyvenime. Jie užima apie trečdalį viso mūsų planetos sausumos ploto, miškuose gyvena apie pusė visų mokslui žinomų organizmų rūšių. Miškų biologinė įvairovė yra viena didžiausių iš visų ekosistemų. Taip pat miškai švelnina klimatą, valo orą, mažina taršą, saugo nuo potvynių ir erozijos, veikia kaip natūralūs vandens filtrai. Organizatoriai tikisi, kad mokiniai supras ir įvertins miškų svarbą bei Miškininkystės olimpiada, ugdanti kūrybingą, atvirą pažinimui, sąmoningą ir atsakingą už savo veiksmus pilietį, taps tradicine.

Registracija į atrankinį olimpiados etapą vyksta iki vasario 28 d. Daugiau informacijos apie dalyvavimo sąlygas rasite: Mes – miškui, miškas – visiems


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: