(©pixabay.com nuotr. )

10 klaidų, kurių reikėtų vengti parduodant automobilį ir patarimai, kaip jų išvengti

Automobilio pardavimas gali būti sudėtinga ir dažnai kelti didelį stresą. Be to, labai lengva padaryti daugybę klaidų – nuo derybų dėl kainos iki dokumentų tvarkymo.

Tačiau, jei išvengsite dažniausiai pasitaikančių klaidų ir kartu pasinaudosite iš carone.lt atsisiųsta mobiliąja programėle „carOne“, galėsite padidinti tikimybę, jog gausite geriausią kainą ir išvengsite bet kokių vėlesnių problemų.

Taigi, pristatome jums 10 dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias vartotojai dažnai daro parduodami automobilį, kartu pateikiant patarimus, kaip galėtumėte jų išvengti.

  1. Už automobilį prašoma per didelės kainos

Parduodant automobilį, viena dažniausių klaidų yra prašyti už jį per daug. Daugelis žmonių mano, kad už savo automobilį gali gauti daugiau pinigų, nei jis iš tikrųjų vertas, tačiau praktika rodo, kad taip nėra.

Svarbu išsiaiškinti savo automobilio vertę prieš pradedant jį pardavinėti. Nustatyti automobilio vertę jums gali padėti daugybė internetinių skelbimų portalų.

Sužinoję, kiek iš tikrųjų yra vertas jūsų automobilis, turėtumėte jį parduoti už rinkos kainą. Jei nustatysite per didelę kainą, tikėtina, kad jūsų automobiliu niekas nesusidomės.

  1. Automobilis nėra paruoštas pardavimui

Ne ką rečiau pasitaikanti klaida yra automobilio neparuošimas pardavimui. Ir tai gali būti susiję su bet kuo – nuo automobilio neišvalymo iki smulkių techninių problemų nepašalinimo.

Tinkamai paruošę savo automobilį pardavimui, galite ne tik padidinti jo vertė, tačiau taip pat gerokai greičiau rasti pirkėją.

Taigi, kruopščiai nuplaukite automobilio išorę ir išvalykite automobilio saloną. Jei automobilis turi didelių įbrėžimų ar įlenkimų, pagalvokite apie galimybę juos sutvarkyti prieš parduodant savo automobilį.

Taip pat būkite tikri, kad nėra nuotėkio, visų skysčių lygis yra optimalus, o visi žibintai ir elektronika veikia tinkamai. Tačiau jei jums kyla tam tikrų abejonių, prieš pradedant pardavinėti savo automobilį, rekomenduojama jį patikrinti patikimame autoservise.

  1. Neatsižvelgta į rinkos vertę

Kai būsite pasirengę parduoti savo automobilį, labai svarbu išanalizuoti situaciją rinkoje. Tai padės nustatyti teisingą kainą ir išvengti ne tik ilgo potencialaus pirkėjo laukimo, tačiau ir mažesnės kainos.

Labai dažnai pardavėjai daro vieną ir tą pačią klaidą – jie neatsižvelgia į rinką ir nenustato tinkamos savo automobilio kainos. Visą tai galima padaryti peržiūrėjus internetinius skelbimus arba pasitarus su profesionaliu vertintoju. Kai žinosite automobilio rinkos vertę, galėsite nustatyti teisingą kainą ir išvengsite potencialių pirkėjų piktnaudžiavimo jūsų žinių trūkumu.

  1. Neatsižvelgiama į visus potencialius pirkėjus

Dar viena klaida, kuri dažnai pasitaiko parduodant automobilį – neatsižvelgimas į visus potencialius pirkėjus.

Kai kurie žmonės už jūsų automobilį gali būti pasirengę mokėti daugiau nei kiti. Tai reiškia, kad labai svarbu sulaukti kuo daugiau potencialių pirkėjų, kad galėtumėte pasirinkti patį geriausią pasiūlymą.

  1. Priimamas pirmas pasiūlymas

Jei parduodate savo automobilį, labai tikėtina, kad sulauksite bent kelių susidomėjusių žmonių pasiūlymų. Visiškai suprantama, kad gali vilioti pasirinkti pirmąjį gautą pasiūlymą, tačiau to turėtumėte vengti, nes tokiu atveju galite prarasti nemažai pinigų.

Jei gausite bent kelis pasiūlymus, neskubėkite ir atidžiai apsvarstyti kiekvieną iš jų ir tik tuomet priimkite galutinį sprendimą.

  1. Nežinoma automobilio istorija

Viena iš klaidų, kurią daro vartotojai, parduodami automobilį, yra ta, kad jie nežino savo transporto priemonės istorijos.

Prieš pradėdami pardavinėti savo transporto priemonę, visuomet turėtumėte gauti jos istorijos ataskaitą. Joje rasite svarbiausią informaciją apie automobilį, pavyzdžiui, jo eismo įvykių istoriją (net ir tą, kuri buvo iki jums tampant automobilio savininku), techninės priežiūros įrašus ir ankstesnius savininkus.

Visa transporto priemonės istorijoje pateikiama informacija padės jums nustatyti tinkamą kainą ir padidins tikimybę, jog potencialūs pirkėjai jausis ramesnis, nes žinos, kad renkasi kokybišką transporto priemonę.

  1. Neaiškus dokumentų tvarkymas

Viena dažniausių klaidų, kurias žmonės daro parduodami automobilį, yra netinkamas dokumentų tvarkymas ir jų supratimas.

Kadangi dokumentai gali būti painūs, labai svarbu skirti laiko atidžiai juos perskaityti ir išsiaiškinti visus jums neaiškius klausimus. Jei automobilį parduodate patys, turėsite užpildyti pirkimo-pardavimo dokumentus.

Minėtuose dokumentuose turi būti pateikta tokia informacija kaip automobilio markė, modelis, metai ir VIN kodas, taip pat pirkėjo ir pardavėjo vardai, pavardės ir kontaktinė informacija. Prieš pasirašydami dokumentus, būtinai dar kartą patikrinkite, ar visa juose pateikta informacija yra tiksli.

  1. Nenoras derėtis arba pernelyg ilgos derybos

Jei parduodate savo transporto priemonę, neišvengiamai turite būti pasirengę derėtis su potencialiais pirkėjais – nebent turite labai daug laiko ir jėgų.

Tačiau jei daug laiko ir jėgų neturite, nenoras vesti derybas jums gali kainuoti ne tik galimybę gauti pakankamą pinigų sumą, tačiau taip pat nulemti ir visiškai minimalią tikimybę parduoti savo transporto priemonę.

Žinoma, galbūt manote, kad jūsų prašoma kaina yra tinkama, tačiau pirkėjai beveik visada bandys derėtis dėl mažesnės kainos. Jei nebūsite pasirengę derėtis, galite apskritai prarasti galimybę parduoti.

Dar viena klaida – pernelyg ilgos derybos. Kai su pirkėju susitarsite dėl abiem pusėms optimalios kainos, jokiu būdu nebandykite toliau derėtis dėl kiekvieno euro, nes tai tik suerzins pirkėją ir gali paskatinti jį visiškai atsisakyti sandorio.

  1. Per daug investuojama į automobilio remontą

Jei jūsų parduodamam automobiliui yra reikalingas remontas, kartais gali atrodyti, kad būtų prasminga investuoti daug pinigų, kad jį vėl būtų galima tinkamai eksploatuoti. Tačiau dažnai tai būna netinkamas sprendimas, kuris vėliau gali kainuoti daug daugiau pinigų.

Parduodant savo transporto priemonę, labai svarbu nepamiršti, kad potencialūs pirkėjai tikriausiai vertins bendrą automobilio būklę ir jo sudedamąsias dalis. Jei jūsų automobiliui reikia kapitalinio remonto, galbūt geriausia jį parduoti tokį, koks jis yra, arba investuoti į pigesnį remontą, kuris vis tiek užtikrins, jog automobilis tinkamai funkcionuotų.

  1. Emocijomis priimamas sprendimas ir kainos sumažinimas

Nusprendus parduoti automobilį, svarbu žinoti apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios gali sumažinti jūsų automobilio kainą. O viena iš daugelio dažnai pasitaikančių klaidų yra emocinis sprendimas ir reikšmingas kainos sumažinimas.

Suprantama, kad labai lengva prisirišti prie savo automobilio, tačiau tuomet, kai ateina laikas parduoti, svarbu prisiminti, kad pirkėją domina tik tai, kiek automobilis jam vertas. Jei nustatysite per mažą kainą, prarasite pinigus. Jei per didelę – prarasite galimybę greitai parduoti.

Kita dažna klaida – tinkamos analizės nepaisymas. Svarbu žinoti, už kokią kainą parduodami panašūs automobiliai, kad galėtumėte atitinkamai įkainoti savo parduodamą transporto priemonę. Nepasikliaukite vien internetiniais skelbimais – naudokitės bent keliais skirtingais šaltiniais, kad gautumėte tinkamą informaciją apie tai, kiek vertas jūsų automobilis.

Kai gerai įsivaizduosite rinkos vertę, realiai įvertinkite visus techninio remonto ar atnaujinimo darbus, kuriuos reikia atlikti prieš pradedant pardavinėti savo automobilį.

Jei išvengsite visų šių dažniausiai daromų klaidų, turėsite daug didesnes galimybes greitai ir už tinkamą kainą parduoti savo automobilį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: