Pexels nuotr.

11 priežasčių, kodėl maistą savo augintiniai turite rinkti taip pat sakingai, kaip ir sau

Jei vardintumėte priežastis, kaip mūsų gyvenimą praskaidrinti šuo, ir, kodėl verta turėti būtent tokį augintinį, tai ir dienos neužtektų. Šuo ne tik suteiks daug džiugių emocijų, bet ir išmokys empatijos, kantrybės ir visada jūsų ištikimai lauks, nesvarbu, kur būtumėte išvykę – perbėgę į kitoje gatvės pusėje esančią pyraginę ar išvykę kelių dienų išvykai darbo reikalais. Tačiau verta pastebėti ir tai, kad vis dar gajus mintas, neva, žmogus savo mitybai turi skirti daug laiko bei dėmesio, o, štai jau augintinio mityba – kur kas mažiau pastangų reikalaujantis procesas. Nieko panašaus – kviečiame susipažinti su daugybe priežasčių, kodėl šunų maistas turi būti renkamas lygiai taip pat atsakingai ir kruopščiai, kaip ir žmonėms skirtas.

  1. Įvertinkite gyvūno duomenis

Skirtingas šunų maistas yra skirtas skirtingų veikslių, amžiaus bei svorio šunims. Taigi, pirmiausia atsakingai įvertinkite šiuos augintinio duomenis ir rinkitės juos pateisinantį šunų maistą.

  • Įvertinkite individualius gyvūno poreikius

Tačiau veislė, svoris bei amžius – dar ne visi rodikliai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkant maistą. Nereikia pamiršti, kad dažnas gyvūnas turi tam tikrų poreikių, pavyzdžiui, vienokio ėdesio prireiks turintiems inkstų nepakankamumą; dar kitokio – norint sustiprinti burnos ertmės higieną arba jautrią virškinimo sistemą.

  • Ar gyvūnas toleruoja visus maisto produktus?

Verta pastebėti ir tai, kad dažniausiai šunų maistas būna gaminamas bent iš keliolikos sudedamųjų dalių. Taigi, šuns šeimininkas, kiekvieną kartą, turi atsakingai įvertinti, ar tarp jų nėra netoleruotinų komponentų. Ypač didelį dalis gyvūnų netoleruoja javų, žirnių, pieno.

  • Koks yra šuns fizinis aktyvumas?

Ne paslaptis, kad fizinis žmogaus aktyvumas yra labai svarbus rodiklis, vertinant tam tikrus pasirinkimas, įskaitant ir pasirenkamą maistą. Belieka tik prisiminti, kad šunys – taip pat ne išimtis. Įvertinkite, kokį fizinį aktyvumą patiria jūsų augintinis ir rinkitės atitinkamo kaloringumo ėdesį.

  • Ar buvo atlikta sterilizacija?

Rinkdami maistą augintiniui, įvertinkite ir tai, ar buvo atliktas ši procedūra? Maistas, kuris skirtas nesterilizuotiems gyvūnams, nepateisins sterilizuoto gyvūno mitybos poreikių ir atvirkščiai.

  • Ar gyvūnas turi viršsvorio?

Klysta tie, kurie galvoja, kad papildomi kilogramai apsunkina tik žmonių gyvenimą. Nieko panašaus – viršsvorio turi ir gyvūnai ir tai reikalauja ypatingo dėmesio įvairiais atvejais. Maisto pasirinkimas – taip pat ne išimtis. Jei jūsų šuo turi papildomų kilogramų, rinkitės specialų maistą.

  • Ar planuojate dalyvauti parodose?

Įvertinti reikėtų ir šiuos planus. Ir, jei tokių turite, jau dabar pirkite tokį maistą, kuris subalansuotas parodose dalyvaujantiems šunims.

  • Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jūsų augintinė netrukus sulauks pagausėjimo, o galbūt jau prasidėjo žindymo laikotarpis? Ir vėl prireiks šiuos poreikius atitinkančio ėdesio.

  • Ar norite papildomai sustiprinti imunitetą?

Įvairios traumos bei ligos neaplenkia ir mūsų mylimų augintinių, o dėl to neretai nusilpsta ir jų imunitetas. Jei taip nutiko ir jūsų augintiniui, rinkitės maistą, kuris yra skirtas imuniteto stiprinimui.

  1. Ar augintinis kovoja su odos problemomis?

Ne paslaptis, kad daugybė žmonių kovoja su įvairiomis odos problemomis. Ir nors į kovą gali būti pasitelkiamos ypač įvairios priemonės, verta akcentuoti, kad tinkamai parinktas maistas gali gerokai pagerinti odos būklę. Šunys – taip pat ne išimtis: didelė dalis jų, kovoja su įvairiomis odos ligomis bei problemomis, o specialus maistas gali jas bent kiek sušvelninti.

  1. Ar augintinis gyvena lauko sąlygomis?

Atsižvelkite ir į tai, ar jūsų augintinis gyvena lauko sąlygomis? Jei taip, tai šiandien galima rasti maisto šunims, kurie gyvena būtent lauko sąlygomis.

Taigi, jei iki šiol manėte, kad išrinkti maistą savo augintiniui yra vos kelių minučių darbas, labai tikėtina, kad klydote. Renkant maistą šuniui, reikia įvertinti tiek daug įvairių aspektų, kad galia daryti tik vieną išvadą: maisto parinkimas savo augintiniui pareikalaus kone tiek pat laiko, kiek jo reikėtų renkantis maistą sau. Svarbu atsižvelgti į ypač daug įvairių detalių: veislę, amžių, fizinį aktyvumą, svorį, ligas, individualius gyvūno poreikius; netgi ir į tai, ar ruošiamasi dalyvauti parodose ir t.t. Na, ir, žinoma, taip pat neriekia pamiršti, kad maistas pirmiausia turi būti palankus ir naudingas augintiniui, tačiau neužmirškite ir savęs: jei atsižvelgsite ir į dar kelis patarimus, būsite tikri, kad pirkinys džiugins ir jus.

  1. Jei perkate maistą, kurio anksčiau dar niekada neteko pirkti, pirmiausia įsigykite jo tik nedidelę pakuotę – leiskite augintiniui išbandyti ir įvertinti.
  2. Jei augintinis jau pamėgo tam tikros rūšies maistą, atsakingai įvertinkite, kokio dydžio pakuotes naudingiausia įsigyti.
  3. Nevenkite išbandyti naujovių – atminkite, kad ir augintiniams pabosta tie patys aromatai bei skoniai. Tad kuo įvairesnį racioną pasiūlysite, tuo dėkingesni jie jums bus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: