ESO pataria, kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui

Ketvirtadienį vakare ir penktadienio naktį daugelyje šalies vietų numatomas labai stiprus ir gūsingas, iki 32 m/s, vėjas. ESO primena, jog pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti ESO nemokamu numeriu 1852 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių.

Nesiartinkite. Pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinkite. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų prašome nesiartinti ar, juo labiau, jų nelieskite.

Praneškite. Pastebėjus nutrūkusį laidą, svarbu kuo greičiau pranešti ESO tel. 1852 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Jei tik įmanoma, venkite artintis prie avarijos vietos, neleiskite prie jos eiti kitiems žmonėms ar gyvūnams ir kuo greičiau praneškite, kad į įvykio vietą būtų nedelsiant išsiųsta operatyvinė komanda. Ji likviduos avarijos padarinius. Elektros tiekimą išoriniame tinkle gali išjungti tik ESO specialistai, jokiu būdu nerizikuokite ką nors daryti patys ir palikite šiuos darbus specialistams.

Judėkite smulkiais žingsneliais arba šuoliukais. Atsidūrus šalia aukštos įtampos šaltinio reikėtų judėti mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos. Didesnis pavojus kyla per stiprią liūtį ar lietų, kai žemė ir žolė įmirkusi. Tokiais atvejais rekomenduojama pasitraukti toliau nuo nelaimės vietos, tačiau nebėgti, o judėti mažais žingsneliais. Žingsniuojant įprastai, kyla pavojus susidaryti elektros grandinei ir gauti smūgį.

Iš automobilio – abiem kojomis. Dėl stipraus vėjo virtusio medžio ar jo šakos, gali nutrūkti elektros laidas ir nukristi pavyzdžiui ant automobilio. Tokiu atveju, jei nekyla kitų pavojų, gali būti saugiau likti automobilyje – guminės jo padangos veikia kaip izoliacinė priemonė, neleidžianti susidaryti elektros grandinei. Tik svarbu nesiliesti prie metalinių detalių ar elektros įrenginių.

Jei iš automobilio vis dėlto reikia išlipti, tai būtina daryti ne visai taip, kaip esame įpratę. Iš jo reikia iššokti iš karto abiem kojomis, nesiliečiant prie paties automobilio korpuso – kad nebūtų sukurta elektros grandinė ir nepatirtumėte smūgio.

Dingo elektra. Kur ir kodėl – atsakys žemėlapis

Ne visada būtina pranešti apie dingusią elektrą namuose, nes ESO galbūt apie tai jau žino. O ar žino, galima pasitikrinti skelbiamoje informacijoje apie elektros skirstymo tinklo darbą:  www.eso.lt/zemelapis . Žemėlapyje galima rasti informaciją kurioje vietovėje atjungti elektros skirstymo tinklo įrenginiai.

Žemėlapis pasiekiamas adresu www.eso.lt/zemelapis – jis pritaikytas  ir mobiliems  įrenginiams. Pasirinkus norimą vietovę galima sužinoti apie atjungimo pradžią ir planuojamą elektros tiekimo atnaujinimo laiką. Jei informacijos apie gedimą žemėlapyje nėra, tik tada raginame registruoti gedimą pasinaudojus specialia forma ar paskambinus telefonu 1852.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: