Dviratis, kuprinė, bet svarbiausia kelionėje – telefonas
Ši vasara dėl suprantamų priežasčių yra kitokia. Daug kelionių mėgėjų tebevengia oro uostų ir lieka Lietuvoje, pledais ir palapinėmis nuklodami paplūdimius, poilsiavietes ir atokiau esančias sodybas. Na, o tiems, kurie laisvalaikį mėgsta leisti aktyviai, dar liko daugiau nei mėnesis vasaros, per kurį jie gali ištyrinėti Lietuvą ant dviejų ratų. Kad tyrinėjimai būtų vaisingesni, svarbiausia neužmiršti išmaniojo.
Dviratį galima tituluoti 2020-ųjų transporto priemone, o rekordiniai dviračių pardavimai tik patvirtina, kad daugybė lietuvių šią transporto priemonę atrado iš naujo.
„Patyrę dviratininkai puikiai žino, kad išmanieji prietaisai atostogų ant dviračio metu gali tapti nepamainomais pagalbininkais, o telefonas atsiduria turistinio veiksmo epicentre. Dviratininkams skirtos programėlės ne tik padės susiplanuoti maršrutą ir neišklysti iš kelio, bet ir patars, ką daryti dviračiui sugedus“, – sako „Telia“ Paslaugų vadovė Elina Dapkevičienė.
Pripažinti milžinai
Kalbant su patyrusiais keliautojais dviračiais, dažnai išgirsite burtažodžius „Strava“ ir „Komoot“, tad pirmiausia E. Dapkevičienė kviečia susipažinti, kas slepiasi po šiais prekių ženklais.
Dėl plataus funkcionalumo, „Strava“ programėlė („Android“, „iOS“) yra įvardinama kaip puiki pagalbininkė trumpesnei suplanuotai kelionei. Ją galima pristatyti kaip dviratininkams skirtą internetinę paslaugą su socialinio tinklo elementais. Programėlė leidžia stebėti kitus dviratininkus: kur jie važiuoja, kokiu greičiu; į šį tinklą galite kelti savo kelionių dviračiu nuotraukas, komentuoti kitų vartotojų įkeltas istorijas, dalintis savo kelionės maršrutu.
Mokamas planas suteikia galimybę gauti kelionės analizę, nurodančią, kaip greitai įveikiate įkalnes, kitas kliūtis bei su tuo susijusių naudingų patarimų.
Į „Strava“ pašonę tinka „Komoot“ („Android“, „iOS“), kuri yra itin naudinga mėgstantiems keliauti ne pagrindiniais takais – net jei nusukote į bekelę, kur „Google Maps“ ragina apsisukti, „Komoot“ sudarys topografinį maršrutą, rodys kelio paviršiaus duomenis. Programėlę galite pritaikyti pagal savo poreikius – įtraukti papildomus lankomus objektus ar keisti sustojimus, klausyti balsinių nuorodų su tolimesnėmis kelionės kryptimis.
„Komoot“ puikiai veikia ir be mobiliojo interneto. Tiesa, pasinaudojus nemokama vieno regiono žemėlapio atvėrimo paslauga, programėlė už papildomas žemėlapių atkarpas prašo susimokėti, tad nenustygstantys keliautojai įprastai įsigyja 29,99 eurus kainuojantį pilną žemėlapių paketą.
Nuo orų iki remonto
Bet kelionė dviračiu jokiu būdu nėra vien pedalų mynimas, stengiantis pagerinti asmeninius ar bičiulių rezultatus, o ir turistinis malonumas neretai priklauso nuo išorės sąlygų, tad verta aptarti ir su smulkesniais poreikiais susijusias programėles.
Permirkti kelionės viduryje arba priverstinai ieškoti pastogės per liūtį yra menkas malonumas. Programėlė „Windy“ („Android“, „iOS“) leidžia patogiai stebėti kritulių prognozes ir vėjo kryptį. Kaip ir gamtos stichijos, gerą nuotaiką gali sugadinti netikėti transporto priemonės gedimai, tad telefone verta turėti 2,19 euro kainuojančią programėlę „Bike Repair Guide“ („Android“, „iOS“), kurioje yra 40 tūkst. žodžių apimties su dviračio priežiūra ir remontu susijusių tekstų ir instrukcijų bei detalių vaizdo įrašų.
Galiausiai, ko vertas turizmas, jei jame nėra gamtos arba vietinės kultūros? Čia į pagalbą atskuba Lietuvos verslo konfederacijos sukurta programėlė „DayTrip Lithuania“ („Android“, „iOS“). Ši nemokama programėlė padės atrasti daugybę gražiausių lankytinų šalies vietų: nuo unikalių medinių bažnyčių iki užsislėpusių gotikinių šedevrų ir modernių statinių ar pasakiško grožio gamtos objektų.
Taip apsirūpinus, kelionė turėtų sektis kaip per sviestą. Belieka išsirinkti laiką kalendoriuje ir susikrauti kuprinę.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!