Savivaldybės struktūros keitimas žada permainas
Biržų rajono savivaldybės taryba kitą savaitę balsuos už administracijos skyrių pertvarkos projektą. Jo dėka savivaldybės skyrių darbas turėtų būti efektyvesnis, o valdininkų atsakomybė už veiksmus – aiškesnė.
Naują Biržų rajono savivaldybės administracijos struktūrą pirmieji aptarė konservatoriaus Arūno Anskino vadovaujamas Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai. Į posėdį neatvyko „valstietis“ Audrys Šimas ir konservatorė Dominyka Tribienė. Administracijos direktoriaus Rimanto Paužos pranešimą apie projektą išklausė komiteto pirmininkas A. Anskinas, jo pavaduotoja respublikonė Aurelija Sindriūnė, konservatorius Sigitas Mitrochinas ir jokiai frakcijai nepriklausanti nepartinė Ramunė Čigienė.
Vieni skyriai jungiami, kiti „trupinami“
Pasak administracijos direktoriaus R. Paužos, savivaldybės administracijos struktūros keitimas yra vienas iš darbų, kurio buvo pageidaujama direktorių skiriant į pareigas. Pokyčių tikslas – išgryninti skyrių funkcijas, išvengti funkcijų dubliavimo, nustatyti aiškias veiklos ir atsakomybės sritis. Pertvarkius struktūrą administracijos skyrių skaičius liks toks pat. Skyrių bus šešiolika, tačiau funkcijos ir darbuotojai „judės“.
Vieni skyriai didės, kitus planuojama smulkinti.
Pavyzdžiui, į Architektūros ir urbanistikos skyrių pateks dalis Vietinio ūkio skyriaus atliktų funkcijų – topografinės medžiagos kaupimas bei sisteminimas, adresų suteikimas.
Į Architektūros ir urbanistikos skyrių bus perkelta ir paveldosaugos specialisto pareigybė.
Nepakitę liks Biudžeto, Buhalterinės apskaitos, Centralizuoto vidaus audito, Civilinės metrikacijos, Vaiko teisių apsaugos, Socialinės paramos, Žemės ūkio skyrių funkcijos.
Vietinio ūkio skyriaus Ūkio poskyris nebeatlikinės viešųjų pirkimų – šios funkcijos atiteks, kaip ir dera, Viešųjų pirkimų skyriui.
Teisės ir personalo skyrius bus perskirtas į du atskirus. Pasak direktoriaus, Teisės skyrius turi būti autonomiškas, jo pagalbos reikia visiems administracijos skyriams.
Vietinio ūkio skyriaus funkcijos „patrupinamos“, paliekant tik statybos ir infrastruktūros darbus.
Nauji skyriai
Kuriamas naujas Bendrasis skyrius sujungs dabartinius Kanceliarijos ir Archyvų skyrius. Pastarasis naudoja valstybės lėšas deleguotoms funkcijoms atlikti, tačiau jo darbuotoja galės talkinti skyriaus kolegoms atliekant savivaldybės darbus.
Savivaldybėje atsiras Viešosios tvarkos skyrius, padėsiantis įgyvendinti ir tarybos sprendimų vykdymo kontrolę. Šio skyriaus darbuotojai galės rūpintis statinių priežiūra, kurios atlikti Vietinio ūkio skyrius pagal darbų apimtis tiesiog nepajėgus. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai prižiūrės bei kontroliuos reklamos bei leidimų sritį. Jiems teks dirbti su valstybės ir savivaldybės institucijas, žinybas apimančia informacine sistema. Anot direktoriaus R. Paužos, sistemos efektyvumas gali būti labai didelis, priklausomai nuo ją įvaldžiusio bei dirbti norinčio žmogaus.
Stiprinamas Ekonomikos ir investicijų skyrius turėtų virsti Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriumi. Anot direktoriaus, šiuo metu strateginiam planavimui ir turto valdymui keliami tokie dideli uždaviniai, kad stiprinti šią sritį privalu.
Bus ir konkursų, ir atlyginimų keitimo
Direktorius akcentavo, kad struktūros tvirtinimas yra tik „ledkalnio viršūnė“. Savivaldybės specialistų laukia didelis darbas rengiant struktūros pertvarkai būtinus dokumentus. Pasak direktoriaus, šiuo metu savivaldybėje galioja sprendimas, kad maksimalus darbuotojų skaičius yra 253.
„Realiai dirba 186. Aš siūlau maksimalų skaičių sumažinti iki 220, nes rajone gyventojų mažėja“, – kalbėjo direktorius R. Pauža. Anot jo, Biržų rajonas tikrai nėra iš tų, kuriame itin didelis savivaldybės darbuotojų skaičius. Pavyzdžiui, 26663 tūkst. gyventojų turinčiame Pasvalio rajone savivaldybėje darbuojasi 325 žmonės. Nedidelis Pakruojo rajonas (21997 gyventojų) savivaldybėje įdarbinęs 206 žmones. Biržų rajone 2014 metais buvo 26479 gyventojai.
Direktorius informavo, kad skyrių, kurie „judinami“, vedėjai bus paskirti konkurso būdu.
„Galima tą padaryti vertinimo būdu, tačiau tokio kelio vengiu, nes tokiu atveju didesnė subjektyvumo įtaka“, – savo nuostatą išsakė direktorius. Anot jo, vedėjų atlyginimai gali keistis – mažėti arba didėti. Tai priklausys nuo pareigybės.
Administracijos vadovas taip pat teigė, kad buvo sudaręs komisiją siūlymams dėl administracijos struktūros pertvarkos teikti, tačiau ne visus jos sprendimus priėmęs.
„Teikiu ne tokią struktūrą, kokią man siūlė. Aš turiu savo nuostatas… Aišku, man paprasčiau būtų nieko nedaryti, nes visa gula ant mano atsakomybės“, – apie asmeninę atsakomybę kalbėjo savivaldybės administracijos vadovas.
Pasak direktoriaus R, . Paužos, nors praėjo nedaug laiko, jis spėjęs susipažinti, ką kurie skyriai veikia, kurie žmonės norėtų ir galėtų dirbti efektyviai.
Taip pat direktorius kelis sykius akcentavo, kad kol kas kalbama tik apie struktūrą, o ne apie pareigybes.
Už struktūros pertvarką komiteto posėdyje nebalsavo konservatoriai S. Mitrochinas ir A. Anskinas.
Alfreda Gudienė
Nuotraukoje: Administracijos skyrių pertvarką pristatė direktorius R. Pauža. Sprendimo projektą rengė savivaldybės teisininkė B. Burbulienė.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!