Panevėžio socialdemokratai sveikina G.Palucko sprendimą atsistatydinti
Po nesėkmingai socialdemokratams (LSDP) susiklosčiusių pastarųjų Seimo rinkimų ir stiproko partijos tarybos niukso praėjusį penktadienį atsistatydino partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Likus kiek daugiau kaip keturiems mėnesiams iki numatyto partijos suvažiavimo partiečiai susizgribo ieškoti naujo, kad ir laikino, vedlio.
AINA redakcija pasiteiravo, kaip Panevėžio socialdemokratai vertina praėjusius LR Seimo rinkimų rezultatus ir G.Palucko atsistatydinimą, kas jį partijos pirmininko poste galėtų pakeisti ir kada galima tikėtis, kad socialdemokratai grįš į valdžią.
Apskrities viršininko ir miesto vicemero duonos ragavęs Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Ramūnas Vyžintas teigė, jog jau prieš kelis mėnesius yra sakęs, kad G.Paluckas turi atsistatydinti, o partija – atsisakyti jo paslaugų.
„Teisingai padarė, nors tokį žingsnį turėjo žengti gerokai anksčiau. Ačiū, Dieve, kad nors pavėluotai ir gerokai paspaustas, bet tai padarė. Jis buvo vienas iš faktorių, kodėl socialdemokratai rinkimus pralaimėjo. Dėl nesiskaitymo su partijos nariais, skyriais, procedūrų pažeidimų tokio fiasko ir reikėjo tikėtis. Atstūmus saviškius, dar tikėtis, kad palaikys svetimi yra nerealu”,- kalbėjo R.Vyžintas.
Politikas ir verslininkas teigė, kad iki suvažiavimo partijos vairą bent laikinai galėtų perimti ir Vilija Blinkevičiūtė, ir Juozas Olekas, tačiau bene sėkmingiausiai partijai vadovauti galėtų Jonavos meras ir Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
„Jis tikrai galėtų, bet kažin ar norėtų užsėsti tris kėdes. Gal iki suvažiavimo įsižiebs nauja žvaigždė”,- spėliojo pašnekovas.
R.Vyžintas teigė, jog apie 17 tūkst. narių turinti socialdemokratų partija, sutvarkius vadybą ir ideologiją, perspektyvų tikrai turi ir žmonių pasitikėjimą susigrąžins, jei su jais kalbės jiems suprantama kalba, o ne ambicijomis.
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius rinkimų rezultatus įvertino vienu žodžiu – blogai. Anot jo, tai lėmė tiek prastas rinkimų, tiek pačios kampanijos organizavimas.
„Skyrius buvo patvirtinęs vienus kandidatus, o mums iš Vilniaus nuleido kitus. Skyrius buvo nepatenkintas, rašėme raštus, tačiau atsakymo nesulaukėme. G.Paluckas turėjo atsistatydinti dar po pirmo rinkimų turo arba bent nors po savo asmeninio fiasko rinkimuose Utenoje bei po Seimo frakcijos pirmininko rinkimų. Žiūrint vakarietiškos praktikos po nesėkmingų rinkimų ir karto atsistatydina partijos pirmininkas ir rinkimų štabo vadovas, todėl jis turėjo dvigubai daugiau argumentų pasitraukti”- aiškino K.Armonavičius.
Ponas Kazimieras kaip tinkamiausią partijos pirmininką irgi paminėjo M.Sinkevičių ir sakė manantis, kad partijos prezidiumas laikinuoju vadovu veikiausiai pasiūlys vieną iš keturių buvusių G.Palucko pavaduotojų, kurių pavardžių, prisipažino, nepamenantis.
K. Armonavičius sakė apie socialdemokratų atgimimą nesiryžtantis kalbėti, o tai galės pasakyti naujasis partijos pirmininkas po gegužės 29 d. įvyksiančio suvažiavimo. Jis sutiko, kad savo programą partijos gali įgyvendinti tik būnant valdžioje, o ar pavyks socialdemokratams atsitiesti paaiškės po artimiausių vietos savivaldos rinkimų ir gautų mandatų.
Panevėžio rajono LSDP lyderis Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius irgi sakė, kad G.Palucko apsisprendimas yra pavėluotas, nes jau prasidėjo pasiruošimas naujo pirmininko rinkimams, ir trauktis jis privalėjo iš karto po Seimo rinkimų.
A.Pocius visų nuodėmių partijos pirmininkui neprimetė, tačiau sutiko, kad vadyboje, organizaciniame darbe buvo klaidų. Vicemero žodžiais, visgi didžiausią kiaulę pakišo rinkėjai, kurie gana dažnai balsuoja nenuspėjamai. Anot jo, panaši situacija ir kitur, nes kalbantis su anglais jie premjerą B.Džonsoną vadino kvailiu, tačiau rinkimuose balsavo už jį.
„Kad ir Laisvės partija į valdžią atėjo pažadėjusi įteisinti „žolę”. Jei žmonėms to pakanka rinkimų rezultatų atspėti neįmanoma”,- sakė pašnekovas.
A.Pocius prisipažino, jog nė vieno kandidato į partijos pirmininko postą, už kurį galėtų guldyti galvą, neturintis. Apie galimą socialdemokratų sugrįžimą į valdžią ponas Antanas vėlgi prisipažino nuomonės neturintis, nes mūsų rinkėjai neprognozuojami, tačiau, kodėl to neatsitikus artimiausiuose Seimo rinkimuose beveik po ketverių metų.
Į Seimą pretendavusi ir tik dėl socialdemokratų fiasko ten nepatekusi Panevėžio rajono tarybos narė Modesta Petrauskaitė, paklausta apie G.Palucko atsistatydinimą, ilgokai kvatojusi pareiškė, kad toks atsistatydinimas buvo ne laiku ir ne vietoje.
„Pats G.Paluckas sakė esantis kaip orkestro dirigentas, o jei jis grojo prastai išeitų, jo surinko blogą komandą arba nesugebėjo sustyguoti jo darbo, kad būtų galima siekti aukštesnių tikslų. Kita vertus, žmonėms nebuvo aiškiai pasiųsta žinutė, ko siekiame ir ką išspręsime. Trečia nesėkmės priežastimi vadinčiau kairiųjų partijų gausą. LSDP daugelį metų buvo kairiųjų jėgų lyderė, o per pastaruosius rinkimus tos lyderystės išlaikyti nesugebėjome”,- sakė M.Petrauskaitė.
Jauna politikė prisipažino du favoritus partijos pirmininko rinkimuose turinti, tačiau juos įvardinti atsisakė. Anot jos, viską nuspręs daugiau kaip 18 tūkst. partiečių.
„Kai išrinksit, tada ir sugrįšim”- diplomatiškai, kada socialdemokratai sugrįš į valdžią, atsakė M.Petrauskaitė.
Gintautas SUBAČIUS
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!