Kodėl jaunam žmogui sunku susirasti darbą? (video)
Jaunimo nedarbas Lietuvoje – opi problema, jis gerokai viršyja Europos sąjungos vidurkį. Darbdaviai jaunimą kaltina nepastovumu bei per dideliais lūkesčiais ieškant pirmojo darbo, tačiau darbo biržos specialistai įvardyja ir daugiau priežasčių, kodėl bedarbių skaičiumi pirmauja būtent ši amžiaus grupė.
Jaunimo nedarbas valstybėje sukelia kitas problemas, tokias, kaip emigracija. Tai ypač jaučiama mažesniuose Lietuvos miestuose. Darbo biržos specialistai teigia, kad dėl to kaltas ne tik pats jaunimas, bet ir spragos švietimo sistemoje, bei darbdavių požiūris į jauną darbuotoją.
Sėkmingai įsidarbinusių jaunų darbuotojų istorijos byloja, kad jaunam žmogui prieš randant „savo vietą“ dažnai tenka paklaidžioti net per kelias darbovietes. Tačiau dirbantis jaunimas rekomenduoja nemėgiamą darbą keisti. Tuomet pasiekiama geresnių rezultatų, o tai ypač vertina darbdaviai.
Pasak Panevėžio teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotojos, jauni žmonės tikrai turi galimybę padirbėti norimoje įmonėje, atlikdami praktiką. Tiesa, už praktinį darbą jaunuoliai atlygio negauna, tačiau tai atveria galimybę įsidarbinti ateityje.
Kad sumažėtų jaunimo nedarbas, kartu su darbdaviais „pečius suremti“ turėtų ir ugdymo įstaigos. Be to, siekdami gauti norimą darbo vietą, kupini vidinės motyvacijos turėtų būti ir jaunieji darbuotojai.
Vaizdo įrašą žiūrėkite nuo 5 minutės.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!