Asm. archyvo nuotr.
Grupė europarlamentarų kreipėsi į Europos Komisiją dėl Kinijos gamintojų mobiliųjų telefonų saugumo
Daugiau nei 30 įvairioms frakcijoms atstovaujančių Europos Parlamento narių kreipėsi į Europos Komisijos (EK) pirmininkę Uršulę fon der Lajan (Ursula von der Leyen) ir vicepirmininką Tieri Bretoną (Thierry Breton) dėl Kinijos mobiliųjų komunikacijų technologijų saugumo ir paragino Europos Komisiją imtis atitinkamų priemonių, siekiant apsaugoti mobiliųjų telefonų naudotojų privatumą ir Europos informacinės erdvės laisvę.
Kreipimąsi inicijavusi Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė teigia, kad vis didesnį nerimą kelia Europoje vykstantis kibernetinis šnipinėjimas.
„Kinijos vykdoma dezinformacija, akademinė cenzūra ir politinis kišimasis socialinių tinklų ir žiniasklaidos organizacijų pagalba kelia nerimą visoje Europoje ir jos kaimynystėje. Todėl raginame Europos Komisiją sustiprinti bendradarbiavimą ES lygiu ir nustatyti vienodus standartus ir požiūrį į nepatikimos informacijos bei komunikacijos technologijų naudojimą“, – pažymi R. Juknevičienė
Lietuvos nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) šį rugsėjį paskelbė ataskaitą, kurioje išreiškė susirūpinimą dėl saugumo, privatumo ir žodžio laisvės klausimų, susijusių su Kinijoje pagamintų išmaniųjų mobiliųjų telefonų Xiaomi ir Huawei naudojimu. NKSC ataskaita rodo platesnę Kinijoje gamintojų išmaniųjų telefonų ir mobiliųjų technologijų keliamą riziką. ES ir jos šalys narės pripažįsta, kad kyla kibernetinio saugumo ir privatumo rizikos, susijusios su Kinijos investicijomis į kritinę ES infrastruktūrą, o ypač – su 5G technologija.
Be to, neseniai pasirodė informacija apie Prancūzijoje vykusią seriją kibernetinių atakų, kurias atliko su Kinijos vyriausybe glaudžiai susijusi APT31 grupė. Š. m. liepą Prancūzijos kibernetinio saugumo agentūra ANSSI paskelbė, kad didelis WI-FI rauterių tinklas buvo naudojamas vykdant „žvalgybą ir atakas“.
Visą EP narių laišką skaitykite čia: LETTER_regarding security risks of Xiaomi and Huawei smartphones
„Huawei Technologies“ korporatyvinės komunikacijos vadovo Lietuvoje Mindaugo Plukio komentaras:
„Huawei“ visada laikosi šalių ir regionų, kuriuose ji veikia, įstatymų ir kitų teisės aktų, o kibernetinį saugumą ir privatumo apsaugą laiko svarbiausiu prioritetu. „Huawei“ turi tvirtus kibernetinio saugumo užtikrinimo pagrindus daugiau nei 170 šalių ir regionų bei aptarnauja daugiau nei 3 milijardus vartotojų. Duomenys niekada nėra tvarkomi už „Huawei“ įrenginio ribų. „Huawei“ skaidriai kalba apie būtinus duomenis, kuriuos ji renka iš savo klientų, ir kurie yra naudojami siekiant suasmeninti bei pagerinti vartotojo patirtį. Kalbant apie duomenų naudojimą „Huawei“ telefonuose, „AppGallery“ renka ir apdoroja tik duomenis, būtinus, kad klientai galėtų ieškoti, įdiegti ir valdyti trečiųjų šalių programas, kaip ir kitos rinkoje naudojamos programų parduotuvės. „Petal Search“ ir „AppGallery“ atitiko BDAR reikalavimus. „Huawei“ aiškiai nurodo, kad šios programos yra pasiekiamos per viešai prieinamus ir oficialius šaltinius. „Huawei“ atlieka saugumo patikrinimą, kad įsitikintų, jog vartotojas įrenginiuose atsisiunčia tik saugias ir tinkamai veikiančias programas. Mes gerbiame kiekvienos šalies ir regiono, kuriame veikiame, įstatymus ir labai rūpinamės savo klientais, partneriais ir visais žmonėmis, kurie naudojasi mūsų technologijomis. „Huawei“ tvirtai įsitikinusi, kad mūsų ir kitų gamintojų produktų saugumas turėtų būti vertinamas atskirai, remiantis faktais ir be išankstinio nusistatymo.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!