SEB bankas pristatė naujovę rinkoje – žaliąjį būsto kreditą

Norintiems gyventi tvariau ir besidairantiems naujo būsto gyventojams SEB bankas pirmasis rinkoje pristatė žaliąjį būsto kreditą, skirtą palankesnėmis sąlygomis įsigyti aukščiausio energinio efektyvumo būstą. Nauja banko paslauga sukurta siekiant paskatinti teigiamus pokyčius tvarumo srityje ir atsižvelgiant į besikeičiančius gyventojų poreikius.

„Skaičiuojama, kad Europoje pastatai sunaudoja apie 40 proc. visos energijos ir lemia 36 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išsiskyrimą. Be to, didelė pastatų dalis yra pastatyti seniai, trys ketvirtadaliai jų pripažįstami kaip energiškai neefektyvūs. Jei pastatai, kuriuose gyvename, dirbame, būtų žalesni, vartotų mažiau energijos, tai galėtų reikšmingai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Tyrimai rodo, kad vis daugiau gyventojų atsižvelgia į šią aplinkybę ir siekia gyventi tvaresniuose namuose“, – sako Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko vadovė.

SEB atliktos apklausos duomenimis, net 95 proc. respondentų yra svarbu būsto ekonomiškumas ir energijos sąnaudos. 79 proc. apklaustųjų tvirtina, kad jiems rūpi būsto žalumas ir tvarumas, 59 proc. svarbiu aspektu renkantis būstą laiko žaliąsias technologijas, tokias kaip saulės, vėjo ar geoterminę energiją, bei aplinkai draugiškas statybines medžiagas.

SEB banko žaliasis būsto kreditas suteikia specialias sąlygas įsigyti gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, pasižymintį dideliu energiniu efektyvumu. Anot S. Gutauskaitės-Bubnelienės, pasinaudoti pasiūlymu gali perkantys būstą, taip pat planuojantys statyti nuosavą namą.

„Pristatydami žaliąjį kreditą būstui norime atkreipti dėmesį į aplinkosaugos temų svarbą kasdieniniame gyvenime, sudaryti itin palankias sąlygas klientams, pasirinkusiems įsigyti energiškai efektyvų būstą ar planuojantiems tvarius sprendimus statant nuosavą namą“, – sako S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Kad atitiktų SEB banko žaliojo būsto kredito reikalavimus, iki 2021 m. pastatytas būstas turi atitikti ne žemesnę negu A++ energinio naudingumo klasę.

Jei būstas pastatytas ar statomas po 2021 m. jis turi atitikti A++ energinio naudingumo klasę ir būsto pirminės energijos poreikis (pavyzdžiui, šildymui, elektrai) turi būti 10 % mažesnis už beveik nulinę energiją naudojančių pastatų standartą. Šie kriterijai nustatyti remiantis Europos Sąjungos Taksonomijos reglamentu, kuris apibrėžia, ką dabar galime laikyti žaliuoju būstu. Tai reiškia, kad būstas energiją turi vartoti labai efektyviai.

Žaliesiems būsto kreditams nebus taikomas sutarties mokestis ir bus siūloma nuo 1,65 proc. palūkanų marža ir EURIBOR.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: