Ekspertai pataria, kaip įsirengti ilgaamžę ir jaukią terasą
Terasa prie namo ar kotedžo – ypatinga poilsio erdvė, leidžianti mėgautis veiklos gryname ore malonumais. Mūsų klimato zonoje, kurioje šiltasis metų sezonas gerokai trumpesnis už šaltąjį, laiko leidimas terasoje įgauna dar didesnę vertę. Dažnas nuosavo būsto savininkas prisipažįsta, kad viena pagrindinių paskatų įsigyti nuosavus namus – vizija apie rytinę kavą ar kepsnių vakarėlius jaukioje terasoje. Tad nenuostabu, kad tie, kurie ketina įsirengti terasą, jos projektą vertina atsakingai ir ieško ekspertų patarimų, kaip sukurti ilgaamžę, kokybišką ir jaukią erdvę.
Nuo ko pradėti terasos įrengimo procesą? Į kokius svarbiausius aspektus verta atkreipti dėmesį? Ar įmanoma terasą įsirengti savarankiškai, ar būtina samdyti meistrus? Šie ir daug kitų klausimų kamuoja lauko terasų naujakurius ir asmenis, norinčius atnaujinti šią namų aplinkos zoną.
Vietos numatymas
Bendrovės „MDS terasos“ vadovas Tomas Sakalauskas pataria terasos statybas pradėti nuo tinkamiausios vietos pasirinkimo. „Jei tik leidžia projekto galimybės, terasą įrenginėkite pietinėje, pietrytinėje arba pietvakarinėje namo pusėje“, – pataria ekspertas. Tai pailgins naudojimosi terasa sezoną, leis mėgautis rytiniais saulės spinduliais ar saulėlydžiais. Atsakingai įvertinus savo ir visų šeimos narių poreikius bei pomėgius, būtina numatyti terasos dydį ir formą. Kažkuris iš namiškių norės skaityti knygą patogiame lauko krėsle, kažkuris – kepti kepsnius, dar kitam gali prireikti erdvės sporto inventoriui ar terasos augalams. Todėl būtina įvertinti lauko baldų, kepsninės ir kitų daiktų dydį ir numatyti jų vietą terasoje.
Pamatų įrengimas
Terasų profesionalas tikina, kad terasą sumontuoti savarankiškai nėra taip sudėtinga kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juolab kad ir priemonės tam – vis modernesnės ir palengvinančios montavimo procesą. Pavyzdžiui, sraigtinių pamatų pagalba pamatus terasai galima įrengti be betonavimo ir meistrų komandos. „Mes ne tik parduodame straigtinius pamatus terasoms, bet ir edukuojame klientus, profesionaliai pateikdami pamatų montavimo darbų eigą vaizdo formatu,“ – pasakoja Tomas Sakalauskas. Visi, norintys terasą įsirengti savarankiškai, tikrai gali tai padaryti, tik vertėtų atlikti namų darbus, sužinoti būtiną informaciją, apsvarstyti įvairius terasos įrengimo niuansus, įvertinti galimus trūkumus ar privalumus. Vienas tokių aspektų – terasos aukštis. Ji neturėtų būti per žema: idealu, jei terasos aukštis sutampa su pastato grindimis, o aukštai įrengtoms terasoms gali prireikti turėklų. Taip pat nepamirškite pakloti geotekstilės prieš įrengdami terasos karkasą ir prispausti jos skalda ar smėliu, kad užkirstumėte kelią nepageidaujamai žolei po terasa.
Lentų pasirinkimas
Kita užduotis yra nuspręsti, kokią dangą klosite ant terasos pamatų. Dažniausiai renkamasi tarp medinių ar WPC medžio-plastiko kompozito lentų ir lauko plytelių. Tiesa, plytelės dažniausiai naudojamos tik tam tikrose terasos vietose – valgomojoje zonoje, po kepsninėmis, o likusi terasos dalis išklojama lentomis. Kokias terasines lentas pasirinksite, priklauso nuo jūsų asmeninio skonio, poreikio ir biudžeto. Pageidaujantys, kad terasos priežiūra reikalautų kuo mažiau laiko ir pastangų, renkasi WPC medžio-plastiko kompozito lentas. Šios lentos yra ilgaamžės, gražiai atrodo, nešerpetoja, netrūkinėja, jų nereikia impregnuoti ar dažyti.
Tie, kurie svajoja apie jaukią, natūralių medžiagų, mediena kvepiančią terasą, renkasi tarp impregnuotos ar termiškai apdorotos pušies, eglės, maumedžio ar egzotinių kietmedžių terasinių lentų. Visos medienos yra puikios ir turi savų privalumų, tad dažniausiai pasirinkimą lemia finansinės galimybės, suderinamumas su bendru būsto projektu ar kiti individualūs sprendimai. Kad medinė terasa būtų ilgaamžė ir ilgai tarnautų, ją būtina prižiūrėti, apsaugoti specialiomis priemonėmis. Tam yra sukurtos aukštos kokybės alyvos ir kiti produktai, kurie dažniausiai naudojami pavasarį, paruošiant terasą naujam sezonui, atgaivinant jos išvaizdą ir apsaugant ją nuo drėgmės, UV spindulių ir pelėsio. Lygiai taip pat su šiomis apsauginėmis priemonėmis terasą vertėtų paruošti ir žiemai.
Lengvas ir patogus montavimas
Norint sukurti gražų ir estetišką terasos be varžtų vaizdą, pagelbsti nematoma terasos varžtų montavimo sistema. Ji leidžia specialiai medinių konstrukcijų įrengimui pagamintus CAMO prekės ženklo medsraigčius įsriegti į terasinių lentų šonus taip, kad išorėje nebūtų matyti varžtų galvučių. Taip gaunamas ne tik puikus vaizdas – terasos grindimis tampa komfortiškiau vaikščioti basomis.
Stoginės pasirinkimas
Tiems, kurie pageidauja leisti laiką terasoje ne tik tobulai šiltu oru, bet ir vėjuotomis ar lietingomis dienomis, vertėtų iš anksto pagalvoti apie terasą su stogine. Stogas virš terasos ne tik suteiks galimybę praleisti daugiau laiko gryname ore, bet ir apsaugos nuo drėgmės terasos baldus ir medieną. Terasos stoginės gali būti įvairių tipų. Galima įrengti medinį arba aliuminį karkasą, o patį stogą – iš grūdinto stiklo, skardos, čerpių ar kitos tradicinės stogo dangos.
Kitas puikus pasirinkimas – mobili, greitai surenkama stoginė-pergolė. Tai greitai ir patogiai montuojamas statinys, kuriam nereikia statybų leidimo. Ši patobulinta ir funkcionali pavėsinė leidžia mėgautis atvira namų erdve bet kokiomis oro sąlygomis.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!